loader

Bu Yazın Trendi Islak Görünümlü Makyaj İçin Mutlaka Kullanman Gereken Ürünler

Favoriye Ekle

Bu yazın makyaj trendlerini bir bir merceğimiz altına alırken, en popülerlerinden biri olan “Islak Görünümlü Makyaj” için mutlaka kullanman gereken ürünleri listeledik!

Işıltılı, canlı ve ıslak görünümlü makyajlar bu yazın en popüler makyaj trendlerinden. Islak görünüm cilde doğal, sağlıklı bir parlaklık verirken aynı zamanda az önce denizden çıkmış, sanki 7/24 tatildeymiş havası veriyor. Özellikle de bu görünüm geriye taranmış ıslak saç modeliyle tamamlandığında tam yazlık, doğal ve taze bir hava elde edebilirsin. İşte sezonun en popüler trendlerinden olan ıslak görünümlü makyaj için kullanman gereken en doğru ürünleri bir araya getirdik, önerilerimizi mutlaka not et!

Makyaj bazı ile başla

Makyaj bazı ile başla

Islak bitişli ten makyajı için asla atlamaman gereken ilk adım da cildini nemlendiren bir makyaj bazı uygulamak. Cildindeki kuru görünümü yok edecek ve nemlendirecek bir makyaj bazı üzerine uygulayacağın fondöten her zaman doğal bir zemin elde etmene yardımcı olacak. Bunun için sana önerimiz NYX Professional Makeup’ın Bare With Me Hydrating Jelly Primer'ı. Bu makyaj bazının verdiği nem ve doğal ıslak görünüm sayesinde fondötenin cildinde çok taze duracak. Jel yapıdaki bu makyaj bazı cildi pürüzsüzleştiriyor. Cildinin gün boyu nemli kalmasını ve nefes almasını sağlamak istiyorsan, fondötenden önce mutlaka kullanmalısın.

Yokmuş gibi görünen ten ürünü önerisi

Yokmuş gibi görünen ten ürünü önerisi

Islak görünen bir ten makyajı için, aydınlık ve doğal bitişli, ince yapılı bir renkli nemlendirici tercih etmelisin. Cilt kusurlarını giderecek ve cildindeki renk bütünlüğü sağlayacak, aynı zamanda da taze ve sağlıklı gösterecek bir fondöten arıyorsan, NYX Professional Makeup'ın Bare With Me Tinted Skin Veil renkli nemlendiricisini kullanabilirsin.

Orta-az kapatıcılığa sahip bu tenürünü, satin bitişi ile cilde aydınlık ve taze bir görünüm veriyor. Ciltte hiç ağırlık yapmadığı gibi cilt tonunu da eşitliyor ve kusurları gizliyor. Hem yokmuş gibi hem de ıslak bitişli ten makyajları için en ideal ten ürünlerinden biri!

Ten ürünü ile likit aydınlatıcıyı karıştırmak

Ten ürünü ile likit aydınlatıcıyı karıştırmak

Islak görünümlü ten makyajı için en popüler yöntemlerden biri de fondöten ile likit aydınlatıcıyı karıştırıp uygulamak. Böylece hem cilt tonunu eşitleyip pürüzsüzleştirmiş olacaksın hem de cildin ışıl ışıl parlayacak. Bunun için de sana önerimiz NYX Professional Makeup’ın yeni Away We Glow Strobing Cream aydınlatıcı makyaj bazı. Pembe ve altın yansımalı iki tonu arasından seçimini yap ve bu yaz ıslak görünümlü makyajının tadını çıkar.

Islak görünüm için likit aydınlatıcı

Islak görünüm için likit aydınlatıcı

Islak görünümlü ve ışıltılı bir ten makyajı için aydınlatıcıda, toz yerine likit bir ürün tercih etmelisin. Likit aydınlatıcılar, toz olanlara oranla daha doğal, içten gelen bir ışıltı veriyorlar, böylece ıslak görünüm de pekişmiş oluyor. NYX Professional’ın yeni Away We Glow Liquid Booster likit aydınlatıcısını yüzünün yüksek bölgelerine uygulayarak ışıl ışıl ıslak görünümlü bir makyaj elde edebilirsin.

Islak görünümlü göz makyajı

Islak görünümlü göz makyajı

Gözlerde ıslak bir görünüm elde etmek için de metalik bitişli farlar ve dudak balmlarından yardım alabilirsin. Dudak balmını göz kapaklarına uyguladığında çok doğal ıslak bir görünüm elde edebilirsin. Eğer dudak balmının üzerinde bir de metalik bir far uyguladığında, metalik etkiyi anında ikiye katlayabilir ve göz alıcı bir görünüm yakalayabilirsin. Bunun için önerimiz NYX Professional Makeup’ın dudaklarımızda çok severek kullandığımız #ThisIsEverything dudak balmı. Far paleti olarak da yine sezonun en moda toprak tolarını barındıran yeni Away We Glow far paletini mutlaka denemelisin.

Islak görünümlü dudak makyajı

Bu Yazın Trendi Islak Görünümlü Makyaj İçin Mutlaka Kullanman Gereken Ürünler_1

Islak görünümlü dudak makyajı için ise seçenekler oldukça fazla. Islak bitişli, içerisinde parlak yansımalar barındıran likit bir ruj ile ıslak görünümlü bir dudak makyajı elde edebilirsin. NYX Professional Makeup’ın Shimmer Down Lip Veil dudak parlatıcıları tam ihtiyacın olan şeyler! Tam yaza yakışan 12 farklı rengi arasından günlük tonları tercih edebilir, hatta işin içine biraz marjinallik katmak için morlar veya grileri de deneyebilirsin!

Islak görünümlü dudak makyajı için bir diğer ruj önerimiz ise yapılarını ve yoğun renklerini çok sevdiğimiz NYX Professional Makeup Super Cliquey Glossy rujlar. Kalem aplikatörü sayesinde çok kolay sürülen ve çok yoğun renklere sahip olan bu rujlar bizim için yazın vazgeçilmezleri arasında!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler