loader

Bu Yıl Mutlaka Denemen Gereken Günlük Makyaj Modelleri

Favoriye Ekle

En yeni makyaj trendlerini inceledik ve bu yıl mutlaka denemen gereken günlük makyaj modellerini listeledik!

Bazen hepimiz günlük makyaj konusunda çıkmaza girebiliyoruz. Her gün farklı farklı günlük makyaj modelleri bulmak kolay olmayabiliyor. İşte tam da bu yüzden, en yeni makyaj trendlerini inceledik, araştırdık ve bu yıl makyajında biraz değişiklik yapabilmen için, deneyebileceğin farklı günlük makyaj modellerini bir araya getirdik.

1 Toprak tonlarda buğulu göz makyajı

Toprak tonlarda buğulu göz makyajı

Toprak tonlarında göz makyajları bu senenin yükselen trendlerinden. Göz makyajında kullanacağın mat kahverengi, boz ve kızıl tonlarını, altın ve şampanya tonlarında ışıltılı farlarla kombinleyerek bu makyaj modelini deneyebilirsin. Kirpik diplerini belirginleştirmek için koyu kahverengi göz kalemi uygulayabilir, hafifçe dağıtabilirsin.

Far paleti önerisi: Maybelline Nudes of New York far paleti

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

2 Aydınlık, parlak ten makyajı / Glass Skin

Aydınlık, parlak ten makyajı / Glass Skin

Kore’den çıkan ve makyaj trendi olarak çok popüler olan “Glass Skin” görünümü, aydınlık, ıslak gibi görünen, sağlıkla parlayan bir cilde sahip olmak demek. Cilt bakımı olarak da pek çok adımı olan Glass Skin görünümünü, doğal bitişli bir fondöten ve likit aydınlatıcılarla da elde edebilirsin. Özellikle jel aydınlatıcılar bu konuda biçilmiş kaftan!

Aydınlatıcı Önerisi: Maybelline Face Studio Chrome Jelly aydınlatıcı

3 Kırmızı dudaklar ve kalın kaşlar

Kırmızı dudaklar ve kalın kaşlar

Kalın kaş trendi her geçen gün yerini sağlamlaştırıyor. Belirgin, doğal ve kalın kaş görünümü için ufak bir tüyomuz var: Şeffaf veya renkli kaş jeli ile kaşlarını yukarı doğru tarayarak bu görünümü elde edebilirsin. Hafif bir fondöten ile ten makyajı yaptıktan sonra makyajını kırmızı rujla tamamlayabilirsin. Eskiden kırmızı ruj kullandığımızda, yarışmaması için göz makyajını hafif tutardık. Bunun yerine artık bu sene, belirgin kalın kaşlarla kırmızı ruj uyumunu daha sık görür olduk.

Şeffaf kaş maskarası önerisi: Maybelline Brow Drama transparan kaş maskarası

4 Lifting Etkili Kirpikler

Lifting Etkili Kirpikler

Kirpik liftingi yaptırmak: OUT

Kirpik liftingi etkili maskara kullanmak: IN!

Bu sene makyaj trendlerini takip etmek istiyorsan, ilk iş kirpik liftingi etkili bir maskara edinmelisin. Kısa ve düz kirpiklerini, daha kalkık, kıvrık ve uzun göstermek için kirpik liftingine çuvalla para harcamana hiç gerek yok. En kısa kirpikleri bile kökten kaldıran, kıvıran, uzatan ve hacim veren bir maskara ile hayalindeki kirpiklere anında kavuşabilirsin.

Kirpik liftingi etkili maskara önerisi: Maybelline Falsies Lash Lift Maskara

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

5 Pembe mat ruj

Pembe mat ruj

Mat ruj modası hiçbir zaman geçmeyecek, bunu biliyoruz ve durumdan son derece memnunuz! Makyaj trendlerinde değişen tek şey renk seçimleri. Son zamanların yükselen makyaj trendi ise pembe mat rujlar. Makyajı canlandıran ve yüzüne sıcak bir renk veren pembe tonu, tüm cilt tonlarına da yakışıyor.

Pembe mat ruj önerisi: Maybelline Super Stay Matte Ink Pink Edition – 155 Savant

6 Tonsürton makyaj

Tonsürton makyaj

Tonsürton veya “ton sür ton” makyaj, özellikle günlük doğal makyajlarda çok kullanışlı. Makyajda tek bir rengin tonlarını kullanmak anlamına gelen tonsürton makyajı denemek istersen, nude ve pembe tonlarına yönelebilirsin. Gözlerde nude tonlu bir makyaj elde ettikten sonra, allık ve ruj rengi seçimini de bu yönde yaparak, makyajının genelinde bir renk uyumu elde edebilirsin.

Nude allık önerisi: Maybelline Fit Me Allık 10 Buff

7 Geçmeyen moda: Eyeliner

Geçmeyen moda: Eyeliner

Günlük makyajlarda en büyük kurtarıcılarımızdan biri de eyeliner. “Ben eyeliner çekmeyi beceremiyorum.” diyorsan, işini kolaylaştıracak bir eyeliner ve biraz pratikle bu konuda ustalaşabilirsin. Esnek ve sivri uçlu kalem eyelinerlar, kolay eyeliner çekmek için en kullanışlı olanlar. Tüm gözüne kalın bir kedi gözü eyeliner çekebilir, veya gözlerini daha çekik göstermek için yarım eyeliner da çekebilirsin.

Kolay eyeliner önerisi: Maybelline Hyper Easy Eyeliner 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler