loader

Bu Yılbaşı Denemen Gereken En İddialı 10 Makyaj Modeli

Favoriye Ekle

Bu yılbaşı deneyebileceğin en iddialı ve renkli makyaj modellerini bir araya getirdik!

Yılın en ışıltılı, renkli ve eğlenceli zamanı kapıda: Yılbaşı gecesi nasıl bir makyaj yapacaksın? Klasik makyaj modellerinin dışında çıkıp biraz daha iddialı ve renkli makyajlar denemeye ne dersin? Cevap Evetse, bugüne kadar denemediğine pişman olacağın, en iddialı ve renkli makyaj modellerini bir araya getirdik. Yaratıcılığını ön plana çıkaracağın, tüm dikkatleri üzerinde toplayacağın yılbaşı makyaj önerilerimize başlıyoruz!

1- Yıldızlı gece makyajı

1- Yıldızlı gece makyajı

Yılbaşı makyajına en çok ne yakışır? Tabii ki yıldızlar! Göz makyajında böyle renkli metalik farları bir arada kullanabilir, ışıltıyı maksimuma çıkarmak için de yıldız glitterlar yerleştirebilirsin. Makyajda kullanılan far paleti, NYX Professional Makeup’ın Gimme Super Stars yılbaşı koleksiyonunda bulunan Crystal Flex. Tam bir yılbaşı makyajı paleti!

2- Renkli kontrast göz makyajı

2- Renkli kontrast göz makyajı

Canlı ve renkli bir yılbaşı makyajı yapmak istiyorsan, birbirine kontrast olan iki parlak renk seçebilirsin. NYX Professional Makeup Ultimate Shadow Far Palet’lerinden Brights rengini kullanabilir ve göz alıcı kontrast göz makyajını elde edebilirsin.

3- Renkli grafik eyeliner makyajı

3- Renkli grafik eyeliner makyajı

Renkli eyeliner makyajları son dönemin en popüler makyaj trendlerinden. Eğer sen de yılbaşı makyajında renkli bir eyeliner çekmek istersen, çift renkli eyeliner trendini deneyebilirsin. Eğer böyle renkli ve yoğun pigmentli eyelinerlar arıyorsan, NYX Professional Makeup Epic Wear Likit Eyeliner’lara bakabilirsin. 48 saate kadar kalıcı, dövme etkili bu eyelinerlar sadece gözde değil, vücut makyajında da kullanılabiliyor.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.4- Parlak cut crease makyajı

4- Parlak cut crease makyajı

En iddialı göz makyajı modellerinden biri de cut crease makyajı. Bu göz makyajını doğal ve bronz renklerde yapabilir, alt kirpik dibine parlak bir far sürerek makyajını patlayabilirsin. Yılbaşı makyajında kullanacağın canlı ve parlak renklerde göz kalemi önerisi istersen, NYX Professional Makeup Epic Wear Liner Sticks göz kalemlerine bakabilirsin. Hem çok canlı renk seçenekleri var hem de göz içinde asla akmıyorlar.

5- Pastel dumanlı göz makyajı

5- Pastel dumanlı göz makyajı

Sıradan bir dumanlı göz makyajı yapmak yerine, bu yılbaşı göz makyajında pastel renkler kullanmaya ne dersin? NYX Professional Makeup Ultimate Shadow Palette Brights rengindeki farlarla sıra dışı bir dumanlı göz makyajı yapabilirsin. Mor, yeşil, sarı, pembe, hangi renk tonunu seçersen seç, makyajının beğeni toplayacağına emin olabilirsin.

6- Payetli göz makyajı

6- Payetli göz makyajı

Yılbaşı demek ışıltı demek. Biz de bütün yılın acısını çıkarırcasına en ışıltılı göz makyajını bugün için sakladık… Payet şeklindeki yapıştırılabilir glitterlar ile geceye damga vurma niyetindeyiz. Bu glitterların gece boyunca gözünde dökülmeden kalması için NYX Professional Makeup Glitter Primer’ı kullanabilirsin.

7- Gökkuşağı göz makyajı

7- Gökkuşağı göz makyajı

Renkli ve canlı bir yılbaşı makyajı düşünüyor ama hangi renkleri kullanacağını bilemiyorsan, gökkuşağının tüm tonlarını uygulamak için hiçbir engel yok! NYX Professional Makeup Ultimate Shadow Palette Brights paletinde, gökkuşağının tüm renkleri bir arada bulunuyor. Palette gördüğün renklerin aynısını gözlerinde de elde edebilir, göz pınarlarına biraz ışıltı da ekleyerek capcanlı bir yılbaşı makyajı yapabilirsin.

8- Duo-chrome cut crease eyeliner makyajı

8- Duo-chrome cut crease eyeliner makyajı

Cut crease göz makyajı son dönemde oldukça popüler. Renk ve uygulama konusunda sınır tanımayan bu göz makyajı modelinde konu tamamen yaratıcılığına kalmış. Renkli bir göz kalemini eyeliner şeklinde uygulayabilir, boş kalan kısımlara da göz kamaştırıcı yanar döner bir far uygulayabilirsin. Hem şık hem de renkli bu göz makyajına biz bayıldık!

9- “Büyük soygundan” ilham al!

9- “Büyük soygundan” ilham al!

La Casa de Papel’in final sezonunun şerefine, bu yılbaşı makyajında büyük soygundan ilham alabilirsin. NYX Professional Makeup’ın sınırlı sayıdaki La Casa Papel koleksiyonundaki Dali Mask Palette’i kullanarak bir makyaj yapabilirsin. Helsinki’den Berlin’e, isyana katılan herkesin adına bir renk olan, 32’li bu far paletindeki ışıltılı ve renkli farlar, bu yılbaşında “Büyük Soygun”un heyecanını yaşamanı sağlayacak!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.10- Yıldızlı eyeliner makyajı

10- Yıldızlı eyeliner makyajı

Yıldızlı makyaj önerilerine doyamadık ama sence de bu göz makyajı mükemmel görünmüyor mu? Renkli farlar kullanarak yapacağın eyeliner görünümü üzerine, beyaz likit eyeliner ile minik yıldızlar çizebilirsin. Daha sonra renkli farlarında yıldızların üzerinde geçtiğinde, rengarenk görünecek. Beyaz eyeliner önerimiz ise NYX Professional Makeup Epic Wear likit eyeliner 04 White rengi.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler