loader

Buğday Tene Hangi Renk Ruj Yakışır?

Favoriye Ekle

Buğday ten ruj seçimi en çok merak edilen konulardan biridir. Türk kadınların çoğunluğunu oluşturan buğday ten rengi için en güzel ruj renklerini araştırıyoruz. Buğday ten ruj renkleri, buğday tenin güzelliğini ortaya çıkarmalı ve yüze enerji kazandırmalıdır.

Buğday tenli kadınlar genellikle makyajlarında kahve ve pembe renkleri tercih ediyorlar. Makyaj.com editörleri (aynı zamanda buğday tenli olarak) toplandı ve hangi tonların buğday tene en çok yakıştığını kaleme aldı. Buğday ten rengi için ruj önerisi bekleyenler makalenin devamına bekleniyor.

Buğday Tenliler Ruj Rengi Seçimini Neye Göre Yapmalıdır?

Buğday Tenliler Ruj Rengi Seçimini Neye Göre Yapmalıdır?

Buğday ten rengi kadınlar çok şanslı! Çünkü hem soğuk, hem de sıcak ruj renkleri buğday tene çok yakışıyor. Buğday tenliler için ruj önerileri denilince akla ilk olarak nude tonları gelse de, buğday tene pembe, mor ve kırmızı renkleri de çok yakışıyor. Diğer ten renklerinin aksine, buğday tene yakışan ruj renkleri arasında daha canlı ve parlak renkler yer alır. Fuşya, mor, kırmızı, koyu pembe ve mercan tonlarıyla buğday ten rengini ön plana çıkarabilirsin.

Buğday tenliler için ruj rengi alırken mat ve saten bitişli rujları tercih edebilirsin. Mat ruj seçerken dudakları kurutmamasına, dudaklarında yumuşacık bir görünüm bırakmasına ve uzun süre kalıcı olmasına öncelik vermelisin.

Editörün önerisi: Buğday tenliler için ruj renkleri kadar sıcak veya soğuk alt tonlu olması da önemlidir. Eğer sıcak cilt alt tonuna sahipsen sıcak tonlu rujları, soğuk cilt alt tonuna sahipsen soğuk ruj renklerini tercih etmelisin. Cilt alt tonunu bilmiyorsan bu makalemizden öğrenebilirsin.

Buğday Tene Yakışan Ruj Renkleri Nelerdir?

1. Gül rengi

1. Gül rengi

Buğday tene hangi renk ruj yakışır? Buğday tene en çok yakışan renklerin başında gül rengi geliyor. Pembe alt tonlu koyu gül pembesi, buğday cilt tonuyla kusursuz bütünlük sağlıyor. L'Oréal Paris Color Riche Intense Volume Matte Ruj 188 Rose Activist bize göre buğday tenlilere yakışan en güzel ruj renklerinden biridir. Buğday tenlilere yakışan ruj renklerinden olan koyu pembe tonlarındaki gül rengi, en çok sıcak alt tonlu buğday kadınlara tavsiye ederiz. İlk uygulamada yoğun renk veren bu mat ruju, eyeliner ve bronz ten makyajıyla birleştirebilirsin.

2. Nude rengi

2. Nude rengi

Buğday tenlilere ruj önerileri denildiğinde akla gelen diğer bir renk ise nude tonlu rujlardır. Özellikle parlak bitişli nude rujlar, buğday tenli kadınlarda harika görünüyor. Buğday tene yakışan ruj arayışında olanlar için harika bir önerimiz olacak. L'Oréal Paris Glow Paradise Balm-in-lipstick Işıltı Veren Ruj 112 Pastel Exaltation. Adeta dudak renginde olan bu nude ruj, 4 saat sonra bile dudaklarda %47 nemli bir his bırakmayı başarıyor. Düzenli kullanımda dudakları daha yumuşak ve pürüzsüz yapan bu ruju, buğday tenliler mutlaka çantalarına atmalılar.

3. Kahve ruj

3. Kahve ruj

Buğday ten için ruj önerisi isteyenler toplanın! En güzel kahve rujları senin için denedik ve favorimizi seninle paylaşmaya karar verdik. Buğday tene yakışan kahve tonu bize göre yumuşak bitişli ve soft bir ton olmalıydı. Bütün aradıklarımızı L'Oréal Paris Color Riche Intense Volume Matte Ruj 603 Wood Nonchalant rujda bulduk. Dudakları kurutmadan pudramsı bir matlık sağlayan bu ruj, formülündeki hyaluronik asit sayesinde dudakları gün boyu nemlendiriyor. Böylece dudaklarda çatlayan veya soyulan mat ruj görünümü oluşmuyor. İnce yapısıyla dudakları belirginleştiren bu kahve ruju bugday tenliler icin ruj rengi herkese öneririz.

4. Şeker pembe ruj

4. Şeker pembe

Pembe rujlar en çok buğday tene yakışıyor. L'Oréal Paris Glow Paradise Balm-in-lipstick - Işıltı Veren Ruj 111 Pink Wonderland, bize göre en güzel pembe rujların başında geliyor. Parlak bitişli bu pembe ruj, dudakları nemlendiriyor ve dudaklara şeker pembesi renk kazandırıyor. Dudaklara bakım yapan ve anında nemlendiren bu ruju hem günlük hem de gece makyajlarında kullanıyoruz. Daha yoğun pembe görünüm için bu ruju üst üste uygulayabilirsin. İşte şimdi buğday tenin ışıl ışıl görünecek!

Buğday Tene Hangi Renk Kırmızı Ruj Yakışır?

Buğday Tene Hangi Renk Kırmızı Ruj Yakışır?

Buğday tene yoğun adeta kıpkırmızı denilen kırmızı rujlar yakışıyor. Açık kırmızı yerine koyu kırmızı tonları buğday tene daha çok yakışır. Buğday tene kırmızı ruj önerisi isteyenler L'Oréal Paris Color Riche Intense Volume Matte Ruj 346 Rouge Determination rengini öneririz. Buğday tenliler için rujlar listesinde olan bu renk, tek uygulamada dudaklara yoğun renk kazandırıyor ve gün boyu dudaklardan çıkmıyor. Kırmızı rujunu tazelemene gerek kalmadan çekici görünümün tadını çıkarabilirsin. Yoğun mat ve cesur renklerden oluşan Riche Intense Volume koleksiyonundaki renkleri mutlaka yakından incelemelisin.

Buğday Tenlilere Ruj Önerisi

1. L'Oréal Paris Glow Paradise 353 Mulberry Ecstatic

L'Oréal Paris Glow Paradise 353 Mulberry Ecstatic

Evet, koyu mürdüm rengi buğday tenlilere çok yakışıyor. Oldukça canlı ve ışıltılı bu ruj rengi, buğday tenin canlılıığını ortaya çıkarır. Özellikle soğuk cilt alt tonu olan buğday tenliler parlak mor ruju kaçırmamalı. Bu rengi en çok metalik farlarla birleştirmeni öneririz.

2. L'Oréal Paris Color Riche Intense Volume Matte Ruj 188 Rose Activist

2. L'Oréal Paris Color Riche Intense Volume Matte Ruj 188 Rose Activist

Buğday tenliler hangi renk ruj kullanmalı? Açık pembe alt tonu nude renkleri buğday tende harika görünür. Hyaluronik asit içeriği ile dudaklara dolgun görünüm kazandıran bu mat ruj, buğday tenlilerin favorisi olacak cinsten. Her cilt tonuna yakışabilecek bu nude ruju, kontür makyajınla birleştirerek kusursuz görünümünü tamamlayabilirsin.

3. L'Oréal Paris Glow Paradise 191 Nude Heaven

L'Oréal Paris Glow Paradise 191 Nude Heaven

Buğday tene hangi renk ruj gider? Buğday tene ışıltılı nude rujlar çok yakışıyor. Seni olduğundan daha genç ve fresh göstericek bu ışıltılı ruj sayesinde kendini günün yıldızı gibi hissedeceğin kesin. Buğday tenliler soğuk nude tonlarından kaçınmalı. Buğday tenliler makyaj yaparken bunlara dikkat etmelidir! Yoksa ten renginin daha cansız görünmesine yol açabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler