loader

Buğday tenlilerin makyaj yaparken dikkat etmesi gereken 5 detay

Favoriye Ekle

Ten rengine göre makyaj yaparken doğru tonları kullanmak son derece önemli. Bu yazımızda buğday tenliler için makyaj tüyolarını bir araya getirdik!

Eğer buğday tenliysen, fondöten rengi seçiminden, göz makyajında kullandığın renklere, hatta ruj alt tonu seçimine dikkat etmelisin. Buğday tenlilerin sıcak alt tonlu olduğunu düşünürsek, makyajında da sıcak alt tonlu renklere yer vererek cildinin çok daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin. Şimdi buğday tenlilerin makyaj yaparken ve makyaj malzemesi seçerken mutlaka dikkat etmesi gereken maddeleri açıklıyoruz, hazır mısın?

Buğday tenliler için fondöten önerisi

Buğday tenliler için fondöten önerisi

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Buğday tenli biri olarak fondöten rengini seçerken sıcak tonlu renklere yönelmelisin. Sıcak alt tonlu bir cilde sahip olduğun için, sarı alt tonlu fondötenler sana uyacak ve cildinin çok daha sağlıklı görünmesini sağlayacak. Eğer pembelik içeren bir fondöten tercih edersen cildin donuk ve yorgun görünebilir.

Eğer cildinle birebir uyum sağlayacak, kusursuz ve porselen gibi bir bitiş veren, yüksek kapatıcılığa sahip bir fondöten kullanmak istersen, Lancome Teint Idole Ultra Wear fondötenin sarı alt tonlu renklerini tercih edebilirsin. Üstelik 40 renk seçeneği ile cildine birebir uyan rengi de kolayca bulabilirsin. Lancome Teint Idole fondöten renkleri ve bitişi hakkında daha fazlasını öğrenmek istersen, bu makalemize göz atabilirsin.

Editörün Notu: Lancome Teint Idole Ultra Wear fondöten, aynı zamanda cildinin nefes almasını sağlıyor, böylece tam kapatıcılık ile 24 saat kalıcı konfor elde ederken, aynı zamanda cildinin nefes almasını da sağlayabilirsin.

Buğday tenliler bronzerı nasıl uygulamalı?

Buğday tenliler bronzerı nasıl uygulamalı?

Sıcak alt tonlu bir cilde sahip olduğun için, makyajında kullanacağın bronzer seni çok daha enerjik ve sağlıklı gösterecek. Tek yapman gereken bronzerını alın kenarlarına, elmacık kemiklerinin altına, burun üzerine ve çenene uygulamak. Mercan tonlu allığın ve şampanya tonlu allığında kombinlediğinde, cildin çok sağlıklı, taze ve enerjik görünecek. Buğday tenine uygun bir bronzer önerisi istersen, Lancome'un Belle De Teint bronzerlarından 04 Belle de Miel rengine bakabilirsin.

Photo Credit: Shahnaz Loves Beauty

Buğday tenliler için far rengi önerileri

Buğday tenliler için far rengi önerileri

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Göz makyajında buğday tenini ön plana çıkarmak için toprak tonlarını tercih etmelisin. Kahverengi bir göz makyajı için metalik krem, koyu kahve ve metalik bakır tonlarını kullanabilirsin. Bu sıcak renkler ten rengine çok yakışacak ve bakışlarını da ön plana çıkaracak. Sana önerimiz, birbiriyle uyumlu 5 renk farıyla tam buğday tenlilere hitap eden Lancome Hypnose far paletlerinden Terre de Sienne rengi. Hele içerisindeki metalik bakır tonu, gözlere ışıltı katmak için bir harika!

Buğday tenliler ne renk kaş kalemi kullanmalı?

Buğday tenliler ne renk kaş kalemi kullanmalı?

Buğday tenliysen muhtemelen kumral veya kahverengi saçlara sahipsin demektir. Kaşlarını, dolayısıyla da ifadeni belirginleştirmek için kaş makyajında kahverengi ve açık kahverengi tonlarına yönelmelisin. Bir yandan da yüzüne çok sert bir ifade katmaktan uzak durmak için kaş pudralarını tercih edebilirsin. Kaşlarına hem çok doğal bir belirginlik verecek, hem de kolay uygulanan bir kaş pudrası önerisi istersen, Lancome Brow Densify kaş pudrasını deneyebilirsin. Uygunlandığında pudradan kreme dönüşen formülü ile kaşları doğal bir şekilde belirginleştirmek için ideal.

Buğday tenliler için ruj rengi önerisi

Buğday tenliler için ruj rengi önerisi

Buğday tenliysen ruj seçiminde çok şanslısın! Fuşya, kırmızı ve pembe gibi canlı tonlar sana çok yakışacak. Özellikle kırmızı rujun sana çok yakıştığı bir gerçek! O yüzden sana önerimiz Lancome L'Absolu Rouge serisinden kırmızı-turuncu arası bir tona sahip A La Folie rengini denemen!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön