loader

Buğulu göz makyajı için: Doğru far tonlarını bul

Favoriye Ekle

Çoğu zaman makyaj malzemelerimizi, iç güdülerimize dayanarak satın alıyoruz. Ruj ve göz farlarını alırken seçtiğimiz tonları neden bu kadar beğendiğimizi biz bile bilmiyoruz. Peki seçim yaparken doğal güzelliğini en iyi biçimde vurgulayacak ürünlere yönelmeye ne dersin?

Buğulu göz makyajı için doğru tonlara karar verirken göz rengini de göz önünde bulundurursan elde ettiğin efekti ikiye katlayabilirsin!

Göz rengi faktörü

Kahve gözler:

Kahve gözlüler için, patlican moru, altın ve bronz gibi bakır tonları ve mavinin elektro tonları ideal. Gözlerin ana renklerin karışımı olduğu için bir çok tonla eşsiz bir uyum yakalıyor. Buğulu gözlerine buğulu bir makyaj yapmak için klasik siyah ise harika bir tercih olacak.

Yeşil gözler:

Zümrüt yeşili gözlerin kahve rengi ve mor tonları için ideal. Koyu yeşillerden ise kesinlike uzak durmalısın. Siyah veya göz kalemi ile iddialı bakışların hazır!

Mavi gözler:

Parlak mavi gözler, şampanya tonları, gümüş, ve gri kahve karışımları ile daha da ön plana çıkıyor. Göz rengin zaten yeterince açık ve parlak olduğu için ışıltılı makyajlardan kaçınmalısın. Sofistike buğu etkisi içinse siyah göz kaleminden yardım al.

Ela gözler:

Şanslısın çünkü gözlerinde hali hazırda bir çok ton var: kahve, yeşil ve hatta altın! Şarap rengi, koyu fuşya veya griler ela gözlerini odak noktası yapacak. Buğulu bakışlarını derinleştirmek için siyaj, koyu kahve, koyu mor veya lacivert göz kalemlerinden yardım al!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön