loader

Burç Grubuna Göre Makyaj Önerisi

Favoriye Ekle

Sen de bizim gibi günlük burç yorumlarını yakından takip ediyor musun? Burçların karakterimizi, stilimizi ve hayat tarzımızı ne kadar şekillendirdiği ortada! Hal böyle olunca biz de burçlara göre makyaj önerilerimizi sevgili okuyucularımızdan esirgemek istemedik.

Arkadaşlarının makyaj stillerine baktığında onların karakterinden bir parça görüyor musun? Tabii ki evet! Makyaj modelleri aslında zevkimizin ve tarzımızın dışarı yansıması, tıpkı saç modelleri, kıyafet seçimleri gibi. Karakterimizi şekillendiren burçlara bugün yakından bakalım. Burçlara uygun makyaj stilleri sayesinde kendine en uygun makyaj stilini ve burcuna göre makyaj malzemeleri ile tanışmış olacaksın.

Ateş grubu makyaj önerileri

ateş grubu makyaj

Ateş grubu, makyajında belirgin ve iddialı görünümleri seviyor. Ya çok sade ya da çok yoğun makyajları tercih eden ateş gruplarının ortası yok! Koç, aslan ve yay burcu ten makyajına çok önem verir. Ten makyajının kusursuz görünmesi için en iyi fondötenleri kullanan ateş grubu burçları, cildin parlamasından ve ten makyajının ince çizgilerine dolmasından nefret eder.

Aslan, koç ve yay burcu için önereceğimiz ilk makyaj malzemesi L'Oréal Paris Infaillible 24H Freshwear fondöten. 24 saat kalıcılık sağlayan Loreal fondöten, adeta ateş burçları için yapılmış. Burçlara göre makyaj malzemesi önerisi isteyenler bu fondöteni mutlaka listeye eklemeli. Gün boyu kusursuz bir etki sağlayan, cilt kusurlarını gizleyen ve suya, transfere dayanıklı Infaillible 24H Freshwear fondöteni hem günlük hem de gece makyajında kullanabilirsin.

Ateş grubu burçları mat görünümler yerine genellikle aydınlık ve canlı makyajları tercih eder. Her daim dikkat çekici olmayı seven aslan, koç ve yay burçları aydınlatıcı konusunda uzmandır. Bizim en sevdiğimiz aydınlatıcılardan biri olan L'Oréal Paris Glow Mon Amour Likit Aydınlatıcılar, ateş grubu için harika bir makyaj malzemesi önerisi! Bu aydınlatıcıyı dilersen makyajının üzerine uygula veya fondötenin içine karıştır. Makyajının doğal ve içten gelen bir parlamaya sahip olması için makyaj altına baz olarak da Glow Mon Amour Likit Aydınlatıcı kullanabilirsin.

Editörün önerisi: Göz makyajında en iddialı görünümleri seven ateş grubu burçları, maskara seçimi konusunda çok hassas. Sen de bizim gibi maskara konusunda seçiciysen L'Oréal Paris Unlimited maskara ile hemen tanışmalısın. Kirpikleri tek tek kıvıran bu maskara, seni açık ara diğer göz makyajlarından ayıracak.

Hava grubu makyaj önerileri

hava grubu burç makyajı önerisi

Hava grubu burçları bağımsız ve özgür olmayı severler. İkizler, terazi ve kova burçları makyajlarında abartıdan uzak kalır. Renk konusunda sınırları yoktur, renkli göz makyajı yapmayı çok severler. Sen de doğanın canlı renklerini makyajına yansıtmayı seviyorsan mutlaka güneş burcunda veya yükselen burcunda hava grubu etkileri olduğunu göreceksin.

İkizler, terazi ve kova burçları için makyaj malzemesi önerisi isteyenlere ilk olarak L'Oréal Paris More Than Concealer kapatıcısını anlatalım. Uykusuz kalmayı seven hava grubu, göz altındaki koyu halkalar için her zaman iyi bir kapatıcıya ihtiyaç duyar. More Than Concealer, cildindeki sivilce izlerini, göz altındaki morlukları ve cildindeki renk eşitsizliklerini kusursuz bir şekilde gizler. Orta-yoğun örtücülüğü olan bu kapatıcıyı biz günlük ve gece makyajında kullanıyoruz. Hatta bu kapatıcıyı tüm yüzüne de uygulayabileceğini unutma!

Ten makyajında canlı görünümler sevdiğini biliyoruz! O yüzden hava grubu burçlarına L’Oréal Paris’in Melon Dollar Baby allığı şiddetle öneririz. Pembe alt tonlu ve karpuz kokulu bu allık sayesinde cildinde enerjik ve canlı görünümler yaratacaksın. Zor ve karışık göz makyajlarından uzak duruyorsun. Senin için en iyi maskaralardan biri yeterli! L'Oréal Paris Bambi Eye maskara tam senin gibi belirgin ve büyük gözleri sevenler için ideal. Kirpiklerine iki kat maskara sürerek istediğin doğal, aynı zamanda çekici etkiyi yakalamış olacaksın.

Su grubu makyaj önerileri

su grubu burç makyajı önerisi

Su grubu makyajında doğadan ilham alır. Mavi denizler, yemyeşil ormanlar, su grubu burçları için makyajın en güzel renkleridir. Yengeç, akrep ve balık burcu makyaj önerilerinde doğal, enerjik ve fresh görünümler ön plana çıkıyor. Su grubu makyaj tarzıyla genç görünmeyi sever. Bu nedenle makyaj malzemesi önerisinde ilk olarak L’Oréal Paris Glow Cherie Aydınlık Veren Renkli Nemlendirici'den bahsetmek isteriz. Loreal renkli nemlendiriciyi dilersen baz olarak, dilersen de tek başına ten ürünü olarak kullanılabilirsin. Sedef özü içeren bu renkli nemlendirici cildi aydınlatıyor ve ciltteki renk eşitsizliğini kapatıyor.

Akrep, balık ve yengeç burcu makyaj yaparken gözlerini ön plana çıkarmayı sever. Her girdiği ortamda bakışları üzerinde toplamak isteyen su grubu adeta kirpikleri ile konuşur. Sen de kirpiklerinde takma kirpik etkisi yakalamak için L'Oréal Paris Paradise Siyah maskara ile tanışmalısın. Kirpikleri dipten uca doğru kavrayan ve hacimle yukarı uzamasını sağlayan bu maskarayı biz de çok seviyoruz.

Balık, yengeç ve akrep burçları belli etmese de çekici görünmek isterler. Su grubunun çok seveceğine emin olduğumuz L'Oréal Paris Color Riche Shine Rujları kullanarak makyajında çekici bir görünüm yakala. Parlak bitişli kırmızı ruj arıyorsan 352 Beauty Guru rengi tam sana göre!

Toprak grubu makyaj önerileri

Toprak grubu makyaj önerileri

Toprak grubu burçları oldukça sakin ve yumuşak stilleri tercih eder. Toprak kadınlarını abartılı kıyafetler içinde görmemiz neredeyse imkansız, makyaj stilleri için de aynısı geçerli. Boğa, başak ve oğlak kadınları çok bakımlı ve makyaja ilgili olurlar. Fakat abartıdan da bir o kadar nefret ederler.

İkonik fondötenlerden biri olan L'Oréal Paris True Match fondöten tam toprak burcu kadınlarına göre. Orta kapatıcılığı olan bu fondöten, cildindeki kusurları gizleyerek yüzüne kusursuzlaştırıcı bir filtre yerleştirir. Çizgilerine dolmayan, gün boyu kalıcılığından ödün vermeyen True Match fondöteni çok seveceksin. Bu fondöteni kullanırken, aynı zamanda cildine bakım yapan bir makyaj yapmış olacaksın.

Başak, oğlak ve boğa makyaj modellerine baktığımızda karşımıza genellikle ince eyeliner stili çıkıyor. Pratik bir şekilde eyeliner çekmek için L'Oréal Paris Matte Signature Eyeliner ile tanışmalısın. Kaliteli ve en iyi makyaj malzemesini kullanmasını seven toprak burcu kadınları bu Loreal eyelinera bayılacak. İncecik ucu sayesinde minimal göz makyajları yapabilirsin.

Editörün önerisi: Klasik göz makyajını tamamlamak için L'Oréal Paris Telescopic Extreme Lenghtening Extra Black kullan. Kısacık kirpikleri bile uzatan, göz makyajına çekici bir hacim kazandıran bu maskara sayesinde sana bir bakan bir daha bakacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/