loader

Burçların Tarihleri ve Aylara Göre Burçlar

Favoriye Ekle

Burçlar ve tarihleri en çok merak edilen konulardan biridir. Eğer sen de astrolojiye ilgiliysen burç tarihleri ve aylara göre burçları merak ediyorsundur. Makalemizde hangi ayın hangi burç olduğunu öğrenebilir, arkadaşlarının burçlarını hızlıca tahmin edebilirsin.

Burçlar ve ayları öğrenmek, burçların özelliklerine yakından bakmak için seni makalemize alalım. Bakalım, çevrendekilerin burçları ile burç özellikleri birbirlerini tutuyor mu?

2023 burç yorumlarını okumak için makalemize göz atabilirsin :)

Burçlar ve Tarihleri

Burçlar ve Tarihleri

 • Koç Burcu: 21 Mart – 20 Nisan
 • Boğa Burcu: 21 Nisan – 20 Mayıs
 • İkizler Burcu: 21 Mayıs – 21 Haziran
 • Yengeç Burcu: 22 Haziran – 22 Temmuz
 • Aslan Burcu: 23 Temmuz – 23 Ağustos
 • Başak Burcu: 24 Ağustos – 23 Eylül
 • Terazi Burcu: 24 Eylül – 23 Ekim
 • Akrep Burcu: 24 Ekim – 22 Kasım
 • Yay Burcu: 23 Kasım – 21 Aralık
 • Oğlak Burcu: 22 Aralık – 20 Ocak
 • Kova Burcu: 21 Ocak – 19 Şubat
 • Balık Burcu: 20 Şubat – 20 Mart

Burçlar ve Özellikleri

Koç Burcu Özellikleri

Koç burçları enerjik olmaları ile ön plana çıkar. Egoları yüksektir ve kendilerini merkeze koymayı severler. Girişimci olan koç burçları en ufak detayına kadar projelerini araştırırlar. Genellikle kimsenin yardımını istemeyen koçlar, meraklı karakterlerini avantaja çevirmeyi çok iyi biliyorlar.

Boğa Burcu Özellikleri

Boğa burcunun en önemli özellikleri evcil olması ve yeme-içmeye meraklı olmasıdır. Lüks tutkunu olan boğalar için lezzetli yemekler ve sıcak ev ortamı çok önemlidir. Erkek boğa burçları sinirli karakteri ile bilinir. Güven verici olan boğalar arkadaşları arasında sır saklamasıyla ünlüdür.

İkizler Burcu Özellikleri

Konuşkan, meraklı ve bir o kadar da arkadaş canlısı olan ikizler burçları, her girdiği ortamda dikkat çekmeyi başarır. Özgürlüğüne düşkün olan ikizler, tatlı dilleri ve sosyalliği ile çok hızlı arkadaş edinirler. İkizler burcu monotonluğu pek sevmez, hayatında değişiklik için her zaman yer vardır.

İkizler burcuna göre ruj önerisini merak ediyorsan burçlara göre ruj önerileri makalemizi mutlaka okumalısın.

Yengeç Burcu Özellikleri

Yengeç burçları duygusal ve romantik halleri ile bilinirler. Oldukça evcimen olan yengeçler için aile çok önemlidir. İyi kalpli, yardımsever ve çevresindekilere karşı çok düşünceli olan yengeçler hassas bir yapıya sahiptir. Kolay kırılabilirler. Yengeç burcunun kalbini kırdığında onun sessizleştiğini ve daha alıngan bir hal içine büründüğünü fark edebilirsin.

Aslan Burcu Özellikleri

Aslan burçları grubun en popüler ve öncü isimlerinden biridir. Arkadaş grubunda aslan burcu varsa ne demek istediğimizi çok iyi anlayabilirsin. Genelde karar merkezi aslan burçları olur. Aslan burçları güler yüzlü ve başkalarına yardım etmeyi severler. Lider konumundaki aslan burçları çevresindekilere değer verir ve arkadaşları arasında ara bulucu rolünü üstlenir.

Başak Burcu Özellikleri

Başaklar her anlamda çok titiz ve özverili çalışırlar. Onlar için sosyalleşmek ve eğlenmek bile ciddi bir iştir. Hayatın her anını planlamak ve detaylandırmak isterler. Başak burçları evde temizlik ve düzeni sever. Pratikliği seven başak burçları tembel insanları yanında istemez. Her zaman hızlı hareket etmek ve başladığı işi bitirmek ister.

Terazi Burcu Özellikleri

Terazi burçları her şeyi mantık çerçevesinde yapmayı sever. Terazilarin ayağı yere basar ve gerçekçi planlar yapar. Güzelliğe çok düşkün olan teraziler, bu özelliklerini ev dekorasyonundan saç, makyaj ve stil tercihlerine kadar yansıtırlar. Yükselen burcu terazi olanlar ise ilişkilerinde bile mantıklı adım atarlar, hayalperest ilişkiler onlara göre değildir. Yükselen burç nedir? Yükselen burcunu öğrenerek karakterini analiz edebilirsin.

Akrep Burcu Özellikleri

Akrep burçları hayatın her alanına tutku ile yaklaşırlar. Çalıştıkları iş, çevresindeki arkadaşlar ve ilişkiler onların hep tutku ile bağlı olduğu konulardır. Akrepler genellikle duyguları hep uçlarda yaşarlar. Bu nedenle kin ve nefret duygusu da onlar için çok normaldir. Sevdiklerine çok düşkün olan akrepler kıskanmayı ve kıskanılmayı da severler.

Yay Burcu Özellikleri

Yay burçlarının en çok öne çıkan özellikleri hayalperest ve macera düşkünü olmalarıdır. Genellikle pozitif karakterleri vardır. Her şeye olumlu bakarlar, onlara göre 'imkansız' yoktur. Yay burçları arkadaş gruplarında rahat, eğlenceli ve keyifli halleriyle dikkat çeker.

Oğlak Burcu Özellikleri

Olgunluk ve disiplin denince akla ilk olarak oğlak burçları geliyor. Oğlaklar her konuya ciddi ve tutucu yaklaşabilirler. Genellikle klasik tarzları olan oğlaklar, çevrelerinden çok saygı görürler. Kendilerini komik duruma düşürmekten çekinir, hep temkinli hareket ederler.

Kova Burcu Özellikleri

Kovalar için zeka küpü desek yanlış olmaz! Konuşkan ve eğlenceli kova burçlarının çok iyi bir gözlem yeteneği vardır. Kovalar okumayı severler ve akıllı tavırları ile çevrelerinden çok alkış alırlar. İlişkilerde özgürlüğüne düşkün tavırlar sergileyen kova burçları için ciddi adımlar zorlayıcı olabiliyor.

Balık Burcu Özellikleri

Duygusallıklarıyla bilinen balık burçları, empati duyguları gelişmiş olduğu için genellikle karşılarındakinin ne hissettiğini çabuk kavrarlar, neye ihtiyaç duyduklarını hissedelerler. Yardımsever oldukları gibi estetik ve sanatsal konulara da ilgi duyarlar. Karar verme konusunda çok iyi değildirler ve 6. hisleri de kuvvetlidir. Alıngan bir burç olarak bilinirler.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler