üye ol
Makyaj.com’a hoş geldin!

E-Posta adresindeki linke tıklayarak giriş yapıp devam edebilirsin.

Burun Çillerinin Moda Olduğu Günlerde Makyaj ile Çil!

Favoriye Ekle
Burun Çillerinin Moda Olduğu Günlerde Makyaj ile Çil!

Son zamanların en eğlenceli makyaj hilesi ile karşındayız: Makyaj ile çil nasıl yapılır, tüm detaylarıyla öğrenmeye hazır mısın?

Son zamanlarda makyaj trendleri arasında en çok ilgimizi çeken, yaparken en eğlendiğimiz trendi bugün seninle birlikte masaya yatırıyoruz! Burun çillerinin çok moda olduğu bu günlerde, makyaj ile çil yapmanın tüm püf noktalarını öğrenmek istiyorsan, şimdi en doğru yerdesin?

Makyaj ile çil nasıl yapılır?

Burun çilleri bizce de çok sevimli ve havalı! Özellikle bronz tenlere çok yakışan çil görünümünü sonbahar makyajımıza uyarlayarak bu cool havayı biraz daha sürdürme peşindeyiz. Peki makyaj ile çil görünümünü nasıl elde ediyoruz?

Tek ihtiyacın olan iki renkte kaş kalemi! Ten rengine uygun tonlarda kahverengi bir kaş kalemini al ve burnunun ve yanaklarının üzerine minik noktalar koyarak çil yapmaya başla. Daha etkili bir sonuç almak için kalemi bastırıp çevirebilirsin. Kaş kalemleri genelde daha az pigmentli olduklarından, çil için en doğal sonucu elde edebilirsin.

Sonrasında, ilk kullandığın kaş kaleminden bir-iki ton daha açık olan diğer kaş kalemi ile de minik noktalar yapmaya devam et. Büyük ve küçük noktalar yapmaya özen göster. Sonrasında da istersen parmaklarınla, istersen de nemli makyaj süngeri ile koyduğun noktaların üzerinden tampon hareketlerle geç. Böylece çok daha kalıcı bir sonuç elde edeceksin. Son olarak da ince yapılı bir pudra ile sabitlemeyi unutma!

Editörün önerisi: Çil makyajı için bizim kaş kalemi önerimiz L’Oréal Paris’in Brow Artist Xpert kaş kalemleri. Açılı ucu ve kalıcı yapısı ile çil makyajına son derece uygun olan bu kaş kalemleri ile en doğal çil görünümünü elde edebilirsin.

Simden çillere ne dersin?

Eğer bir parti veya festivale gideceksen ve değişik bir tarz denemek istiyorsan, kaş kalemi ile yaptığın çil makyajına sim de ekleyerek ışıldayabilirsin. Simlerin cildine tutunabilmesi için öncesinde makyaj sabitleme spreyi kullanabilirsin.

Makyaj ile çil trendini nasıl buldun? Eğer denersen, #makyajselfiem etiketi ile bizimle paylaşmayı unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?
Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön