loader

Butterfly Highlighter Hilesi Nedir? Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Butterfly highlighter hilesi, özellikle de aceleyle makyaj yaptığın yoğun günlerde vazgeçilmezin olacak. Neden mi? Çünkü bu TikTok makyaj trendi sayesinde tenine saniyeler içerisinde kusursuz bir ışıltı ve canlılık katabilirsin. Aydınlatıcı uygulamak için pratik bir yol arıyorsan seni şöyle sayfamızın derinliklerine doğru alalım!

Highlighter kullanmak bazen zor ve zaman alıcı olabiliyor. Özellikle de güne hazırlanırken hızlı rötuşlar gerektiğinde ya da makyaj yapmaya daha yeni adım atılan dönemlerde… Neyse ki bu noktada herkes için butterfly highlighter hilesi devreye giriyor. Bu aydınlatıcı tekniği sayesinde en hızlı şekilde ışıltılı ve doğru boyutlandırılmış bir ten makyajı yapılabiliyor. E, sen de sadece beş saniyede teninde harika bir ışıltı yakalamak ister misin? O zaman bizi takip et ve butterfly highlighter hilesi nasıl yapılır keşfet!

Butterfly Highlighter Hilesi Nedir?

Butterfly Highlighter Hilesi Nedir?

Butterfly highlighter hilesi, sağladığı pratiklikle son zamanlarda makyaj dünyasında büyük ilgi gören bir yüz aydınlatma tekniği. Bu hile, elmacık kemiklerine en hızlı ve hatasız şekilde highlighter uygulamak için kullanılıyor. Butterfly highlighter hilesiyle tek hamlede elmacık kemiği hattı boyunca göz alıcı bir ışıltı yakalanabiliyor. Üstelik tek ihtiyacın olan da yalnızca en sevdiğin likit aydınlatıcı ve ellerin. Butterfly highlighter hilesinin neden bu ismi taşıdığını merak ediyorsan hemen açıklayalım. Çünkü yakaladığın sonuçla yanakların ve elmacık kemiklerinde tıpkı kelebek kanatlarına benzeyen parıltılı bir görünüm elde edeceksin. 

Butterfly Highlighter Hilesi Ne İşe Yarar?

Butterfly Highlighter Hilesi Ne İşe Yarar?

Butterfly highlighter tekniği ten makyajında parlaklık ve ışıltı yaratma konusunda özgün bir yaklaşım sunuyor. Yalnızca ellerin ve ışıltılı bir highlighter’la uygulayabileceğin bu teknik minimum eforla başarılı bir aydınlık etkisi sunuyor. Bu uygulama özellikle de likit aydınlatıcı kullanma konusunda zorluk yaşayan makyajseverler için birebir. Bunun yanı sıra evden çıkmadan hızlı bir ten makyajı uygulaması olanağı ve çantana attığın likit aydınlatıcınla gün ortasında herhangi bir fırça ya da süngere ihtiyaç duymadan highlighter sürme olanağı da sunuyor.

Butterfly Highlighter Hilesi Nasıl Yapılır?

Butterfly Highlighter Hilesi Nasıl Yapılır?

  • İlk adım olarak ten makyajını tamamlamalısın. Hızlı bir makyaj rutini ve doğal görünüm için bizim tercihimiz L'Oreal Paris True Match Serum Fondöten’den yana oldu. Bu renkli cilt serumunun sunduğu taze ve ışıltılı görünüm kelebek highlighter uygulaması için bizce oldukça uygun bir tercih.
  • Her iki eline de birkaç damla highlighter damlatarak ürünü dağıtmak ve ısıtmak için ellerini birbirine sürtmelisin. Ardından tıpkı yüz yogasında kullanılan hafif hareketlerle avcunun yalnızca iç kenarını kullanarak elmacık kemiği hattın boyunca uygulama yapmalısın.
  • Butterfly aydınlatıcı tekniğini kendi yüzünde deneyeceksen aydınlatıcıyı elinin etli iç bölgesiyle uygulayabilirsin. Başkasına uygulamak içinse aydınlatıcıyı elinin dış kenarına sürmelisin. 
  • Butterfly aydınlatıcı hilesinden sonra sadece maskara kullanmak aydınlık ten makyajın için hoş bir tamamlayıcı olabilir. L’Oréal Paris Telescopic Lift Maskara’nın lifting etkisi ve sunduğu dolgun kirpik görünümü, butterfly highlighter tekniğiyle uyumu bakımından bizce gayet uygun bir seçenek. 

Editörün Önerisi: Işıltılı kelebek kanadı etkisi için biz kremsi-likit yapılı NYX Professional Makeup Born To Glow Lıquıd Illumınator’ı tercih ettik. Birkaç damla ürünle dahi çekici bir parlaklık yakaladık. Hem de yalnızca beş saniyede. :) İlk deneme için sen de bu yüksek performanslı likit aydınlatıcıyı kullanabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Butterfly Highlighter Hilesinin Püf Noktaları Nelerdir?

Butterfly Highlighter Hilesinin Püf Noktaları Nelerdir?

  • Butterfly highlighter tekniğinde aydınlatıcı seçimine özen göstermen gerekiyor. Likit ve ince yapılı bir highlighter’ı dağıtmak çok daha kolay oluyor. Böylece daha doğal bir görünüm yakalanabiliyor. 
  • Aydınlatıcı öncesinde makyaj bazı ya da sonrasında makyaj sabitleme spreyi kullanmak daha kalıcı bir uygulama sağlıyor. 
  • Şakaklarına doğru uygulama yaparken hafif hafif darbeler uygulamak daha doğal bir görünüm sunuyor.


Butterfly highlighter hilesi ile tenine hızlı ve etkili bir parlaklık kazandırmaya hazır mısın? Kendi deneyimini ve uygulamanın ne kadar zamanını aldığını bizimle paylaşmayı unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler