loader

Cam Gibi Yaz Makyajı Yapmak İçin İhtiyacın Olan 3 Ürün

Favoriye Ekle

Yaz geldi ve cam gibi ten makyajı trendini denemek için tam zamanı: İşte cam gibi makyaj için ihtiyacın olan 3 ürün!

Parlak, aydınlık, canlı ve ışıltılı ten makyajı trendinin adı: Glass skin yani cam gibi makyaj. Aydınlık etkili ten ürünleri ile yapılan bu makyaj cildi parlak ve ışıl ışıl gösteriyor. Biz de cam makyaj trendini araştırdık ve sadece 3 ürünle yaza adapte ettik: İşte cam gibi bir ten makyajı için ihtiyacın olan 3 ürün!

Aydınlık etkili renkli nemlendirici

Aydınlık etkili renkli nemlendirici

Cam gibi makyajın ilk adımı, cilde içten gelen, doğal bir ışıltı vermek. Bunun için aydınlık etkili ama içinde sim barındırmayan likit bir ten ürünü tercih etmelisin. Bizim glass skin makyajında kullanmayı en sevdiğimiz ürün, L’Oréal Paris’in Glow Cherie Aydınlık Veren Renkli Nemlendiricisi. Bu renkli nemlendirici iki yönden önemli: Birincisi cilde çok doğal, içten gelen bir ışıltı veriyor ve asla sim barındırmıyor. İkincisi ise formülündeki karpuz özleri ile cildi 24 saate kadar nemlendiriyor. Biliyorsun ki cam gibi makyajın en önemli noktası, cildin sağlıkla parıldaması. Cilde bu denli iyi nem verdiği için Glow Cherie’den vazgeçmemiz imkansız.

Aydınlık bitişli fondöten

Aydınlık bitişli fondöten

Glass skin makyajı için ihtiyacın olan diğer bir ürün ise, cildine aydınlık etki verecek bir fondöten. Cilde içten gelen bir aydınlık veren, cildin kendi ışıltısını ön plana çıkaran fondöten önerisi istersen, NYX Professional Makeup’ın Born To Glow fondötenini deneyebilirsin. E vitamini ve Jojoba içeren formülü ile cildi besleyen, cildin doğal yapısıyla birlikte çalışarak doğal ışıltısını ortaya çıkaran bu fondöten, cildi canlı, sağlıklı, taze ve aydınlık gösteriyor.

Islak görünümlü aydınlatıcı

Islak görünümlü aydınlatıcı

Cam gibi makyajın son adımı, yoğun ama aynı zamanda ciltle bütünleşerek doğal bir bitiş veren bir aydınlatıcı kullanmak. Sim içermeyen, metalik bir aydınlatıcı, ıslak bir aydınlık vererek cam gibi görünümü destekler. Bunun için Maybelline New York’un Chrome Extreme aydınlatıcılarını tercih edebilirsin. Bu aydınlatıcının yoğun metalik yansıması, ciltte hiç ağırlık yapmadan cam gibi bir görünüm yaratıyor. Aydınlatıcını elmacık kemiklerinin üzerine, burnunun ucuna, göz pınarlarına ve dudak üzerine uygulayabilirsin. Renk önerimiz ise 200 Diamond Glow.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/