loader

Canlı Bakışlar: En İyi Renkli Maskara Önerisi

Favoriye Ekle

Canlı makyajları çok seviyoruz! Minik dokunuşlarla makyajına daha renkli ve canlı bir görünüm eklemek için ihtiyacın olan tek şey renkli maskara! Mavi renkli rimel, pembe, mor maskaralar kirpiklerini uzatırken aynı zamanda sıra dışı görünmelerini sağlıyor. En güzel renklere ve en iyi formüle sahip renkli maskaralar son zamanlarda radarımıza girdi. En son denediğimiz ve çok memnun kaldığımız renkli maskaraları şimdi seninle paylaşıyoruz! Sen de en iyi renkli maskara önerisi arıyorsan, aşağıdaki tavsiyeler çok işine yarayacak.

Renkli Rimel Nasıl Kullanılır?

renkli maskara

Renkli maskara yani diğer adıyla renkli rimel enerjik makyajların vazgeçilmez malzemesi oluyor. Tahmin edelim sen de mavi renkli rimele veya mürdüm rengi rimele karşı koyamadın ve hemen satın aldın. Peki, renkli rimel nasıl kullanılır?

Renkli rimeli günlük makyajında kullanırken sade ve tek renk farlarla kombinlemeni öneririz. Mavi renk rimele açık pembe far çok yakışıyor. Mürdüm rengiyle kontrast olan kahve veya bronz tonlarındaki göz farını birleştirebilirsin. Renkli rimeli davet makyajlarında ise iddialı kedi gözü eyeliner veya dumanlı kahve göz makyajı ile tamamlayabilirsin. Renkli maskarayı kullanmak çok basit! Tıpkı normal maskara gibi, kirpik diplerinden uçlarına doğru ilerleyerek kirpiklerine hacim kazandır. İki kat renkli maskara sürebilirsin.

Maybelline Lash Sensational Kahve-Mürdüm Maskara

Maybelline Lash Sensational maskara

Doğal göz makyajı yapmak ve kirpiklerimize naturel ve orjinal bir dokunuş kazandırmak için elimiz hep Maybelline Lash Sensational Kahve-Mürdüm Maskara'ya gidiyor. Kirpikleri tek tek ayıran ve dolgunluk kazandıran Lash Sensational maskara, mürdüm-kahve renk seçeneği sayesinde kirpiklerimize çekici bir görünüm kazandırıyor.

Kirpiklerinin düz ve kısa olmasından şikayetçiysen Lash Sensational Maskara'yı çok seveceksin. Kirpiklere hacim ve yelpaze etkisi veren bu mürdüm rengi maskara, bir anda makyajına farklı bir etki veriyor. Kahve-mürdüm maskarayı sürdükten sonra arkadaşların gözlerini üzerinden alamayacak.


Yves Saint Laurent Vinyl Couture Maskara

ysl renkli maskara

En renkli maskarayı sona sakladık. YSL Beauty Vinyl Couture Maskara'nın siyah dışında 5 farklı renge sahip olduğunu biliyor muydun? Kahve, altın rengi, beyaz, pembe ve glitter siyah renginden oluşan Vinyl Couture Maskara'nın farklı renk seçeneklerine bayılıyoruz! Hem parti makyajında hem de günlük makyajında kullanabileceğin bu renk seçenekleri sayesinde iddialı göz makyajları yapman mümkün!

Sıra dışı göz makyajlarını denemeyi seviyorsan alt kirpik dibine kahve, üst kirpiklerine de altın rengi maskara sürebilirsin! Yaratıcı makyaj tüyoları tamamen senin hayal gücüne kalmış. Güçlü renk pigmentasyonu sayesinde YSL maskarayı tek kat uyguladıktan sonra yoğun görünümler elde edeceksin.

Renkli Maskara Nasıl Yapılır?

Renkli Maskara Nasıl Yapılır?

Evde renkli maskara yapımı çok kolay. İhtiyacın olan şey, maskara bazı ve renkli göz farı. Kullanmadığın veya kırılmış göz farlarını değerlendirmek için renkli rimellere bir şans verebilirsin.

Güzellik marketlerinde genellikle mavi, pembe gibi renkleri görüyoruz. Eğer sen bambaşka renklerde kirpikler elde etmek istiyorsan kırmızı, yeşil, sarı hatta mor farlarını kullanarak farklı bir makyaj elde edebilirsin. 

Öncelikle her zaman olduğu gibi kirpiklerini kıvırarak makyajına başlamalısın. Her iki kirpiğini de kıvırdıktan sonra renkli maskara yapımına geçebiliriz.

Kıvrık kirpiklerine maskara bazını uygula. Bu bazın bütün kirpiklerine iyice uyguladığına emin olmalısın. Bu renkli maskara yapımının en önemli aşamasıdır. Zig zag yöntemiyle maskaranı uygulayarak bütün kirpiklerine ulaşabilirsin.

Daha sonra renkli toz farını ufalayıp geniş bir kaba dök. Maskara bazının fırçasını bu tozun içine daldır ve farını iyice karıştır. Şimdi maskara fırçasıyla tekrar kirpiklerini kıvır. Maskara bazının tutuculuğu sayesinde göz farı kirpiklerinde gün boyu kalacaktır. Aynı yöntemi alt kirpiklerine de uygulayarak makyajında bütünlük sağlayabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler