Cannes 2014: Blake Lively'nin festival makyajını yakın markaja aldık

Cannes 2014: Blake Lively'nin festival makyajını yakın markaja aldık

20 Mayıs'ta gerçekleşen L'Oréal Paris'in sponsor olduğu 67. Cannes Film Festivali'nde görüntülediğimiz Blake Lively'nin pop makyajı bu sezonun güzellik trendlerinin başında gelirken, sen de bu akıma katılmak istemez misin? Bu akımı kendi tarzı içinde eriterek mükemmel bir şekilde kullanan Blake Lively 'nin öldüren cazibe makyajından ilham aldık!

Sıra sende

Birinci adım:

Ten makyajını kusursuz kılmak için, öncelikle aydınlatıcı bazı uygula. Sonrasında konturlama işlemi için biri kendi ten renginde, diğeri bir ya da iki ton koyu olmak üzere, iki adet fondötene ihtiyacın olacak. Ten renginde olanı tüm cildine yuvarlak ve büyük bir fırça yardımıyla uygula. Teninden koyu olanı ise, alnındaki saç çizginin biraz aşağısına, burun kemiğinin yanlarına ve elmacık kemiklerinin çıkıntı yaptığı kısmın hemen altına çizgiler halinde uygula ve temiz bir fırçayla iki rengin iyice karışmasını sağla. Tüm bu renk eşitleme işlemi sırasında sabırlı olmaya özen göster ki ten makyajın kusursuz olsun. Transparan pudrayla son bir dokunuş ve ten makyajın hazır!

İkinci adım:

Lively'nin hafif smokey eye makyajını uygulayabilmek için öncelikle siyah göz kalemini, alt kirpik diplerine nokta nokta hareketiyle uygula. Daha sonra füme rengi bir farı, ufak bir fırça yardımıyla alt kirpik diplerine ince bir çizgi halinde uygula ve daha sonra aplikatör yardımıyla renkleri az miktarda dağıt. Eğer beklediğinden daha dumanlı bir görüntü oluştuysa, transparan pudrayla fazlalıkları kapatabilirsin. Üst kirpik diplerinin iç kısımlarına da siyah kalem çektikten sonra iki kat hacimlendirici maskara uygula. Bu makyajın vurucu etkisini arttırmak için takma kirpik kullanabilirsin.

Üçüncü adım:

Son adım olan dudaklara geldiğimizde, hatasız bir görünüm için mutlaka ruju fırça yardımıyla uygulamanı öneririz. Ruju sürmeden önce kırmızı/nar çiçeği renginde bir dudak kalemiyle dudaklarına çerçeve çizip, ruju ufak bir fırça yardımıyla dudaklarına uygula.

Editörün önerisi: Ruj öncesi dudaklarına transparan pudra sürersen rujun daha kalıcı olacaktır.


BU GÖRÜNÜM İÇİN
L'ORÉAL PARIS MAKYAJ  True Match Allık 165 Rose Bonne Mine

L'ORÉAL PARIS MAKYAJ True Match Allık 165 Rose Bonne Mine

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
L'ORÉAL PARIS MAKYAJ  True Match Allık 165 Rose Bonne Mine

L'ORÉAL PARIS MAKYAJ True Match Allık 165 Rose Bonne Mine