loader

Cannes 2014: Eva Longoria'nın makyajını inceledik, senin için yazdık

Favoriye Ekle
Cannes 2014: Eva Longoria'nın makyajını inceledik, senin için yazdık

Mayıs ayında 67.si gerçekleşen L'Oréal Paris'in sponsor olduğu Cannes Film Festivali'nde görüntülediğimiz ünlü oyuncu Eva Longoria'nın smokey makyajına ve dark görüntüsüne bayıldık! Esmer tenlerde bir başka görünen smokey eye'ı, kendi stilinle bütünlemeden önce adımlarımıza gözatmalısın:

Sıra sende!

Birinci adım:

Ten makyajına başlarken aydınlatıcı bazı uygula. Sonrasında yüz hatlarını öne çıkarmak ve ifadeni güçlendirmek için biri kendi ten renginde, diğeri bir ya da iki ton koyu olmak üzere, iki adet fondötene ihtiyacın olacak. Ten renginde olanı tüm cildine yuvarlak ve büyük bir fırça yardımıyla uygula.

Teninden koyu olanı ise, alnındaki saç çizginin biraz aşağısına, burun kemiğinin yanlarına ve elmacık kemiklerinin çıkıntı yaptığı kısmın hemen altına çizgiler halinde uygula ve temiz bir fırçayla iki rengin iyice karışmasını sağla. Tüm bu renk eşitleme işlemi sırasında sabırlı olmaya özen göster ki ten makyajın kusursuz olsun. Son olarak transparan pudrayla ten makyajını noktala.


İkinci adım:

Öneri: Göz makyajına başlamadan önce siyah far lekelerine karşı yüzünü bir peçeteyle korumanı öneririz.

Smokey eye makyajına başlarken, öncelikle, göz makyajına gri renkli bir far ile baz yaratmalısın. Sonrasında alt kirpik diplerine siyah göz kalemini yoğun bir şekilde uygula. Daha sonra, far paletinden bir ton koyu griyi seçerek, göz kapaklarının dış uçlarına fırçayla uygula.

Sonrasında koyu füme/siyah farı göz kapakların dış uçlarına ve kaş kemiğinin altındaki boşluğa, yine bir fırça yardımıyla uygula ve temiz bir fırçayla renkleri karıştırırak degradeli bir görünüm elde et. Alt kirpik diplerine geri dön ve çizginin ortasına kadar altın rengi farı fırça yardımıyla uygula. Kirpik kıvırıcıdan sonra, hacim veren bir maskarayı kirpiklerine uygula. Takma kirpik kullanmak etkiyi arttıracaktır.


Üçüncü adım:

Gözlerde bu derece yoğun bir görünümün tamamlayıcısı olarak, nude tonlarda bi ruj seçerek makyajını tamamla.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön