loader

Cannes 2015: Kırmızı halıda kaçınılması gereken 5 hata

Favoriye Ekle
Cannes 2015: Kırmızı halıda kaçınılması gereken 5 hata

L'Oréal Paris'in sponsor olduğu 68.Cannes Film Festivali başlıyor! Senenin en renkli etkinliğine saatler kala, birbirinden ünlü birçok yıldız Palais de Festival'e adım atmaya hazırlanıyor. Stres ve baskı maksimumda! Kırmızı halıda yapılmaması gereken 5 ölümcül hatayı bilmek ve bu konuda uzmanlaşarak ünlülere bir de bu gözle bakmak ister misin?

1) Kırmızı halıya çıkmadan hemen önce pudra sürmek

Mükemmeliyetçi güzellik düşkünlerinin en sık yaptığı hata; fotoğraf öncesi pudraya yüklenmek! Arabada, basın mensuplarının önüne çıkmadan hemen önce; bazı ünlüler parlamadan kaçınmak amacıyla pudrayı abartabiliyor. Ancak, bu kadar flaşlı bir ortamda fazla pudra da dengesiz bir cilt görünümü yaratabiliyor. Bundan kaçınmak için, makyajı 1 saat önceden yapıp sabitlemek önemli.

2) Sıradışı makyaj stilleri denemek

Kırmızı halı, elbette farkını göstermek için mükemmel bir yer. 2013 Cannes'ında Barbara Palvin'in yaptığı cesur turuncu göz makyajı, bunun en güzel örneklerinden. Ancak "orijinal" ile "sınırda" stiller arasında farklılılar var! Fotoğraflarda garip görünebilecek renklerden kaçınmak ve kedi gözleri, kırmızı dudaklar ya da asil bir nude makyaj gibi klasikleri tercih etmekte fayda var.

3) Fazla transparan bir elbise giymek

Birkaç sezondur kırmızı halıda transparan elbise giymek çok revaçta. Bu biraz riskli bir durum olabileceği için iyice prova yapmakta fayda var. Oluşması muhtemel felaketlerden kaçınmak içinse, elbise içine giyilecek iç çamaşırlarının elbiseyle aynı renkte olması iyi bir seçim olur.

4) Kimin yanında poz vereceğini bilmemek

Bu yıl Cannes Film Festivali resmi seçimlerinde 17 film sunuldu. Pek çok oyuncu, yönetmen ve davetli, Cannes'ın 11 gününe bekleniyor. Yani, son derece kalabalık olacak etkinlikte kimin yanında duracağını ve kiminle poz vereceğini bilmek çok büyük önem teşkil ediyor. Aksi takdirde bu kafa karışıklığı fotoğraflara yansıyabilir!

5) Fotoğrafçıların önünde çok uzun kalmak

Kırmızı halı merdivenlerinde poz vermek, Cannes Film Festivali'nin geleneklerinden biri. Bu mizansenler organizatörler tarafından titiz bir şekilde ayarlanıyor elbette. Bu yüzden, kırmızı halı merdivenlerinde 2 dakikadan fazla kalmak tüm programda değişikliğe yol açabilir. Bu anlamda hem bireysel olarak, hem de festival davetlilerini düşünerek zamanı iyi ayarlamak gerekiyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön