loader

Cansu Akın İle Sonbahar Makyajı

Favoriye Ekle
Cansu Akın İle Sonbahar Makyajı

Sonbahar mevsiminin ortasına neredeyse geldik bile! Sonbaharın serin ve hafif yağışlı havasını özlemedik dersek yalan söylemiş oluruz. Sonbahara dair özlediğimiz en önemli kısım ise tabii ki sonbahar makyajı oldu. Kuruyan sonbahar yapraklarından ilham alan kızıl göz makyajı, nude dudaklar ve kusursuz ten görünümünü ne kadar özlediğimizi anlatmaya kelimler yetersiz kalabilir. Bu kadar özlemin üzerine bir de Alp Kavasoğlu'nun Cansu Akın'a yaptığı sonbahar makyajını görünce dayanamayıp soluğu ayna karşısında aldık. Sen de sonbahar makyaj trendlerini bilirkişilerden öğrenmek, yeni ürünleri yakından tanımak istiyorsan lafı uzatmadan seni aşağıdaki videoya alalım. İyi seyirler!

Kızıl tonlarda göz makyajı

Sonbahar makyajı denilince akla ilk olarak kızıl tonlarda dumanlı göz makyajı geliyor. Sonbahar trendlerinin başında gelen kızıl tonlardaki göz makyajı için makyaj artisti Alp Kavasoğlu'ndan harika ipuçları öğreniyoruz. Maybelline New York'un yeni Color Tattoo 24 Saat Kalıcı Far – 70 Metallic Pomegranate rengiyle ilk olarak Cansu Akın'ın göz kapağına baz oluşturuluyor. Daha sonra bütün güzellik tutkunlarının konuştuğu o palete sıra geliyor: Maybelline New York The Burgundy Bar Far Paleti. Paletin içindeki en kızıl rengi göz pınarlarına ve gözlerinin dışına sür. Böylece göz kapağının ortasını aydınlık bırakarak gözlerini daha iri gösterebilirsin. Hatta Alp Kavasoğlu, Cansu Akın'ın göz kapaklarının ortasına kapatıcı uygulayarak gözlerinin daha da iri ve aydınlık görünmesini sağladı, bizden söylemesi! Göz makyajının ortaya çıkması için göz kapağının katlanma çizgisine kızıl tonlardaki farını uygula ve son olarak far fırçasıyla bütün makyajını hafifçe karıştır. 

Eyeliner çekmeden sonbahar makyajı olur mu? Tabii ki hayır. Alp Kavasoğlu bizi öyle bir ürünle tanıştırdı ki artık eyeliner acemileri de kusursuz kuyruklu eyeliner çekebilecekler. Maybelline New York Sensational Liner'ın pratik ucu sayesinde anında simsiyah ve keskin eyeliner çizgisi elde edebilirsin. 

Alp Kavasoğlu, Cansu Akın'ın göz makyajını hacimli kirpiklerle tamamlamak için Maybelline New York The Colossal Big Shot Maskara'yı tercih ediyor. Kirpiklere tek seferde devasa bir hacim veren bu maskarayı biz yanımızdan ayıramıyoruz!

İpucu: Ten makyajını tamamladıktan sonra göz makyajına geri dönüp alp kirpik dibine de kızıl far uygulamalısın!

Kusursuz ten makyajı

Sonbahar makyajında pürüzsüz ten görünümleri ön plana çıkıyor. Hem kapatıcı etkili hem de kalıcı bir fondöten bulmakta biz oldukça zorluk çekiyoruz. Neyse ki Alp Kavasoğlu imdadımıza yetişti ve bize harika bir ürün önerisinde bulundu. Maybelline New York Superstay Fondöten'in yenilenen yapısı harika bir kapatıcılık ve 24 saate varan bir kalıcılık sağlıyor. Cansu Akın'ın cildine fondöten uygulandıktan sonra sıra göz altı kapatıcısına geliyor. Son zamanların favori makyaj ürünü olan Maybelline New York Master Conceal Kamuflaj Etkili Kapatıcısı sayesinde tek bir dokunuşla bütün mor görünümleri ve sivilce izlerini gizleyebiliyoruz. Alp Kavasoğlu kapatıcıyı Cansu Akın'ın göz altına makyaj süngeriyle uygulayarak yoğun bir kapatıcılık sağlıyor. 

Şimdi makyajın en keyifli kısmına geçiyoruz. Renkli allık paletinden istediğin renkleri seçerek veya birkaç rengi karıştırarak istediğin allık rengini kendin ayarlayabilirsin. Alp Kavasoğlu, Cansu Akın'ın buğday tenine fuşya rengi allığı yakıştırıyor. Maybelline New York Master Blush Palette, pigmentli yapısı ve capcanlı renk seçenekleriyle sonbahara en çok yakışan paletlerin başında geliyor. Tanıştığımız ilk günden beri çantamızdan çıkarmadığımız bu paleti sana da şiddetle öneriyoruz. 

Yaz aylarında ara verdiğimiz kontür tekniğine sonbahar itibariyle geri dönüyoruz. Sonbahar aylarında yumuşak bir kontür görünümü için elmacık kemiklerinin altına, alın çizgine ve burun üzerine Maybelline New York Master Contour Stick uygulayabilirsin. Krem formundaki bu ürünü makyaj fırçasıyla iyice dağıtarak doğal bir görünüm elde edeceksin.

Kaşlarını doldur

Makyajın gizli kahramanı bize göre kaşlardır. Kaşlarını doldurarak daha belirgin bir ifadeye kavuşabilirsin. Alp Kavasoğlu, Cansu Akın'ın kalın ve doğal şekillendirilmiş kaşlarını maskarayla yukarı doğru sabitliyor. Maybelline New York Brow Precise Fiber Filler kaş maskarası sayesinde sen de doğal görünen ve yukarı doğru sabitlenmiş kaşlara kavuşabilirsin.

Süper mat nude ruj

Alp Kavasoğlu tabii bizi şaşırtmadı ve harika bir rujla sonbahar makyajını tamamladı. Cansu Akın'ın ten rengine çok yakışan Maybelline New York Super Stay Matte Ink Likit Matte Ruj 05 Loyalist rengine biz bayıldık! Sen de dudağından çıkmayan, kalıcılığı ve matlığı yüksek bir likit mat ruj arıyorsan bu seriye mutlaka bakmanı öneriyoruz. 

Sen de Alp Kavasoğlu'nun sonbahar makyajından ilham alarak bütün ilgiyi üzerinde toplayabilirsin. Makyaj Şehirde’nin diğer videolarından esinlenmek istersen, buraya tıklayarak tüm videolara ulaşabilirsin

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön