loader

Cansu Dengey ile Kahverengi Tonlarında Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Bizimle her tene ve her göz rengine uygun bir makyaj olan kahverengi tonlarında göz makyajı yapmaya hazır mısın?

Özellikle gündüzleri cool görünümüyle günlük makyajlarda bayıldığım kahverengi tonlarındaki göz makyajlarını geceye uyarlamak da bir o kadar kolay. Evde şipşak yapabileceğin bu makyajı keşfettiğin için kendini çok şanslı hissedeceğini şimdiden söylemeliyim. Heyecanlandın mı? O halde hemen başlayalım!

Likit Far ile barış

Cansu Dengey ile Kahverengi Tonlarında Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_1

Göz makyajıma Giorgio Armani Eye Tint’in 20 numarası Leather Smoke ile başlıyorum. Kendisi bir likit far ve eğer likit farlara karşı bir önyargıya sahipsen önyargını yıkmak için tanışman gereken mükemmel bir ürün. Daha önceleri göz kapaklarımda aşırı yağlanma olduğu için bu likit farlardan uzak duruyordum fakat Eye Tint serisi likit farlara karşı bakış açımı değiştirdi. İncecik yapısı ile kolayca dağılıyor ve asla aşırı yağlanma yapmıyor. Ayrıca cilt ile mükemmel bir bütünlük sağlayarak kalıcılığını uzun süre koruyor. İnsan bir fardan daha ne bekleyebilir ki? Uygulamak için elimin üzerine az bir ürün alarak fırça yardımıyla göz kapaklarıma yuvarlak hareketler yaparak dağıtıyorum. Sonrasında daha küçük bir fırça ile alt kirpiklerimin üzerinden de geçiyorum.

Geceye uyarla

Cansu Dengey ile Kahverengi Tonlarında Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_2

 Sonrasında sadece maskara de sürerek güzel bir gündüz makyajı elde etmiş olabilirdim ama ben bu makyajı geceye uyarlamak istiyorum. Bu yüzden Urban Decay Afterdark paletini elime alıyorum ve koyu sedefli kahverengi ile gözüme gölge yapıyorum. Gölgeleme işi bittikten sonra göz bebeğimin üzerine gelecek şekilde altın yaldızlı parıl parıl parlayan bir renk olan Sinful farı parmak ucumla alarak göz kapaklarıma uyguluyorum. Bu farı seçmemin sebebi hem gözlerimi olduğundan daha büyük göstermek hem de gecenin ihtişamına uygun şıklıkta bir makyaj yapmak. Sinful farı göz bebeğimin üzerine gelecek şekilde göz kapaklarıma uyguladıktan sonra kahverengi farla hafif bir geçiş sağlamak için işaret parmağımla dağıtmayı da ihmal etmiyorum. 

Bakışlarını aydınlat

Cansu Dengey ile Kahverengi Tonlarında Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_3

Biraz daha aydınlık bir görünüm için göz pınarlarıma Urban Decay Afterdark paletinde bulunan en açık rengi uygulamak istiyorum. İnce bir fırça yardımıyla göz pınarlarına uyguladığım bu far ile bakışlarımdaki canlılık iki katına çıkıyor! Aydınlık bir görünüm de elde ettiğime göre artık far paletini bir kenara bırakıp kirpiklerimle ilgilenebilirim.

Takma Kirpik Etkisini keşfet

Cansu Dengey ile Kahverengi Tonlarında Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_4

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Son zamanlarda en favori maskaram olan Lâncome Monsieur Big’i bu makyajda da kullanmazsam olmaz. Kirpikleri 12 kata kadar hacimli gösteren bu maskaraya resmen bayılıyorum! Hayallerimdeki dolgun ve çarpıcı bakışlara anında kavuşmamı sağlıyor. Kirpiklerimde takma kirpik etkisini tam olarak görebiliyorum.

Kahverengi göz makyajını geceye uyarlamak işte bu kadaar basit! Sen de kahverengi göz makyajında beni etiketleyerek ve #makyajselfiem etiketini kullanarak benimle paylaşabilirsin!

Neden kahve

neden kahve

Çünkü çok kullanışlı. Çünkü çok sofistike. Çünkü oldukça etkili! Hepimizin tek isteği bakışlarımızı ön plana çıkarmak, belki onlara biraz gizem katıp oyunu bir adım öteye taşımak. Kahve tonları bunun için ideal! Tek yapman gereken göz rengine uygun tona karar verip göz kapaklarının üzerine yaymak! Koyu kahve gözler için sütlü kahve tonları, ela ve renkli gözler içinse koyu kahveler kontrast yaratmak için ideal!

Nasıl kombinlemeli?:

Kahverengi göz makyajları nude bir ten makyajı ile harika uyum yakalıyor. Bunun için kusursuz bir ten görünümü ve belki de yüz hatlarını biraz olsun ön plana çıkarmak için kontur uygulamasına ihtiyacın olacak. Cilt bakım rutinine özen göster. Cildini yıka, tonikle ve nemlendir. Cilt tonunu BB kremle eşitle. Bronzerını elmacık kemiklerinin altına uygulayarak elmacık kemiklerini belirginleştir. Son olarak doğal tonlarda bir rujla makyajını tamamla.

Bir sonraki makyaj videosunda görüşmek üzere! 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler