loader

Cansu Dengey ile Yok Gibi Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle
Cansu Dengey ile Yok Gibi Makyaj Nasıl Yapılır?

2017 makyaj trendlerinde ön plana çıkan yok gibi duran makyajı ne kadar sevdiğimi anlatamam! Hem çok pratik, hem de anında taze ve enerjik bir hava katan bu makyaj stili yaz aylarında kurtarıcım oldu. Şimdi bu makyajı bir de Makyaj.com ile birlikte senin için yapıyoruz! Favori ürünlerimi ve ufak makyaj hilelerimi öğrenmek için videoyu izlemeyi ve yazımızı okumayı unutma.

Yok gibi duran makyajda asıl amacımız, daha sağlıklı ve kusursuz bir görünüm yaratmak. Bu makyajda iddialı göz veya dudak makyajı yok. Adı üzerinde sanki yüzünde makyaj yokmuş gibi görünmesi lazım. Özellikle solgun göründüğün günlerde veya yoğun makyaj yapmadan da güzel hissetmek istediğin zamanlarda bu makyajı tercih edebiilsin. 

İncecik ten makyajı

null

"Yok gibi" makyajda ince yapılı fondöten tercih ederek cildimde doğal bir filtre görünümü yakalıyorum. Sen de yoğun kapatıcılık yerine daha doğal ve sağlıklı bir ten görünümü istediğin günlerde bu ten makyajını tercih edebilirsin. İnce yapılı fondöten denildiğinde benim aklıma da ilk olarak Lancôme Teint Miracle Fondöten geliyor. Oldukça ince yapılı olan bu fondöten, ciltte doğal bir bitiş sağlıyor. Lancôme Teint Miracle fondöteni sürdüğün günlerde 'bugün sen de bir güzellik var ama nedenini anlamadık' gibi tatlı iltifatlara karşı kendini hazırlasan iyi olur :)

Aydınlat

null

Yok gibi duran makyaj için aydınlık ve canlı bir ten makyajı yaratmak gerekiyor. Bu makyaj içinse olmazsa olmaz ürün tabii ki kapatıcı! Bence, göz altlarıma uyguladığım Yves Saint Laurent Touche Eclat Kapatıcı doğal ten makyajı için ideal bir ürün! Hem göz altındaki morlukları gizleyen hem de anında capcanlı bir görünüm veren bu ürünü çantamdan çıkarmıyorum!

Kapatıcını göz altına her zaman ters üçgen şeklinde uygulamalısın. Daha sonra parmaklarınla tampon hareketlerle kapatıcını dağıt. Kapatıcını parmaklarınla uygularken kapatıcını yayarak değil tampon hareketlerle uygulamaya dikkat etmelisin. 

Yok gibi duran göz makyajı

null

Yok gibi duran makyajda göz makyajı olmadan olmaz! En başta da söylediğim gibi bu makyajın amacı renkli, iddialı göz makyajları değil, tamamen doğal görünen makyaj stili yaratmak. Bu görünüm için nude veya bronz tonlu göz makyajları seçmelisin. Benim yok gibi duran göz makyajı için tercihim bronz tonlarıyla hafif gölge yapmaktan yana. Urban Decay Jean Michel Basquiat serisinden Gallery allık paleti içindeki bronzerı hafifçe göz kapaklarına uygula ( Evet, aslında bu ürün bronzer ama neden far olarak da kullanmayalım!). Karıştırma fırçasıyla bu ürün iyice göz kapaklarına yay. 

Cansu Dengey'in önerisi: Doğal ışıltıyı yakalamak için aynı paletteki aydınlatıcı hem kaş altına hem de göz pınarlarına hafifçe uygula.

Hangi allığı tercih etmeli?

null

Yok gibi duran makyajı yaparken allık seçiminde de canlı ve enerjik renkleri tercih etmek gerek. 2017 trendleri arasındaki pembe allık, yok gibi duran makyaj için ideal! Çevrendekilerden iltifatlar duyduğunda utanıp kızarırsın ya... bu pembe allık tam da o görünümü yaratıyor.

Urban Decay Jean Michel Basquiat serisinden Gallery paletin içindeki pembe allığı tam yanaklarının üzerine uyguluyorum. Sen de pembe allığını yanaklarının üzerinden başlayarak hafifçe saç diplerine doğru uygulayabilirsin.

Hacimli kirpikler

Bu makyaj stili için doğal, sankli kendiğinden uzun ve hacimli görünen kirpikler yaratmamız gerekiyor. Ben bu işin sırrını çözdüm ve şimdi seninle de paylaşıyorum: Maybelline New York Collosal Big Shot maskara sayesinde kirpiklerinde hem hacim hem de uzunluk sağlayabilirsin. Maskaranı dipten uca doğru zig-zag hareketlerle uygulamalısın.

Cansu Dengey'in önerisi: Yok gibi makyaj yaptığın için tek kat maskara uygulaman yeterli olacaktır. 

Kaşlarını sabitle

null

Doğal makyajın en önemli adımlarından biri doğal görünen kaşlardır. Kaşlarının gün boyu yukarı doğru sabit görünmesi için mutlaka kaş maskarası kullanmalısın. Benim bu görünüm için tercihim Maybelline New York Brow Drama transparan kaş maskarası. Eğer kaşlarının aralarındaki boşluklar seni rahatsız ediyorsa, renkli kaş maskarası kullanarak daha dolgun bir görünüm yakalayabilirsin. 

Nude ruj

null

Yok gibi duran dudak makyajı için nude rujdan daha yi bir seçenek düşünemem. Hem dudakları daha dolgun gösteren, hem de her makyaj stiline uyan nude ruju ne kadar sevdiğimi bilmeyen yoktur. Ben de makyajımı L'Oréal Paris Infallible Lip Paint- 209 Nude on Fleek rengiyle tamamlıyorum. Rujunu dudaklarına ortasına uygula ve parmaklarınla dağıt. İşte bu kadar!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön