loader

Cansu Yeğin ile Makyajın Gücü

Favoriye Ekle

Makyajın gücüne her gün şahit oluyoruz ama bu sefer yaptığımız makyaja biz de şaşırdık! Makyaj.com ile birlikte yaptığımız makyajın gücü görünümü makyajın bizi ne kadar değiştirdiği, ne kadar farklı gösterdiğini bir kere daha gözler önüne serdi. Bu videoda, yüzümün yarısına yaptığım kusursuz makyaj sayesinde yüz hatlarım daha belirgin, gözlerim ise daha iri göründü. Sen de makyajın gücünden yardım alarak çekici ve kusursuz yaratabilirsin. Haydi videomuzu izle ve tüm detayları öğren!

Ten Makyajıyla Başla

Cansu Yeğin ile Makyajın Gücü_1

Ten makyajı bizim için makyajın en önemli adımıdır. Özellikle hasta veya yorgun hissettiğimiz günlerde cildimiz soluk ve cansız görünebilir. Böyle durumlarda makyajın gücü sayesinde cildini anında kusursuzlaştırıp, daha canlı gösterebilirsin. Ten makyajım için Yves Saint Laurent Le Cushion Encre De Peau Fondöteni tercih ediyorum. Cushion yapıdaki bu fondöten sayesinde oldukça pratik adımlarla cildimdeki kusurları gizleyip ve anında daha canlı bir görünüme kavuşabiliyorum. Fondötenini iyice yaydıktan sonra sıra göz altına geliyor. Göz altlarımda Maybelline Master Conceal kapatıcısını tercih ediyorum. Göz altlarını anında kapatan, incecik yapılı bu ürünün en sevdiğim yanı pudrayla sabitlemeye ihtiyacı olmaması! Gün boyu çizgilere dolmayan bir kapatıcı arıyorsan bu ürüne göz atmanı öneriyorum. Kapatıcını ters üçgen şeklinde göz altına uygula ve tampon hareketlerle dağıt.

Ten makyajını sabitleme önerisi: Makyajın bir süre sonra yağlanmaya başlıyorsa transparan pudrayla hem matlaştırabilir, hem de makyajını sabitleyerek daha uzun süre ilk anki gibi görünmesini sağlayabilirsin. Bunun için ten ürünlerini uyguladıktan sonra Maybelline New York Master Fix Transparan Pudra'yı yumuşak pudra fırçasıyla tüm yüzüne - yoğunlukla parlama yapan bölgelere- uygula. 

Cansu Yeğin ile Makyajın Gücü_2

Boyutlandır & Renklendir & Aydınlat

Cansu Yeğin ile Makyajın Gücü_3

Ten makyajının en keyifli kısımlarından biri de kontür, allık ve aydınlatıcı bölümü benim için. Fondötenini uygulayıp, makyajını sabitledikten sonra yüzünü boyutlandırma işlemine geçebilirsin. Kontür tekniği için tercihim NYX Professional Make Up Highlight & Contour Pro Palette. Paletin içindeki soğuk tonlu kahverengi tonunu fırçana alıp elmacık kemiklerimin altına, burnumun ucuna ve alın çizgime uyguluyorum. Kontür işlemi sayesinde yüz hatlarının daha belirgin göründüğünü farkedeceksin. 

Yoğun ten makyajlarının en çarpıcı adımlarından biri de aydınlatıcılardır. Aydınlatıcı sürmeyi unuttuğumuzda sanki makyajın en önemli adımını kaçırmışız gibi hissederim. En sevdiğim aydınlatıcı paletlerinden biri olan NYX Professional Make Up Strobe Of Genius Aydınlatıcı Paleti, yüzüme tek dokunuşta ışıl ışıl bir görünüm kazandırıyor. Paletin içindeki şampanya rengini elmacık kemiklerine uygulayarak ten makyajını sonlandırabilirsin. 

İddialı Göz Makyajı

Cansu Yeğin ile Makyajın Gücü_4

Makyajın gücü dendiğinde aklıma ilk olarak yoğun göz makyajları geliyor. Çünkü makyajın görünümü en çarpıcı şekilde değiştiren kısım aslında gözler. Nude bir göz makyajıyla, yoğun dumanlı göz makyajı arasında bize göre dağlar kadar fark var! Makyajın gücünü göstermek için yoğun ve iddialı bir göz makyajı yapacağım ve ilk olarak Urban Decay The Ultimate Basics Mat Far Paleti'nin içindeki ten rengi farını tüm göz kapağıma uygulayarak başlıyorum. Böylece göz makyajı için baz oluşturmuş oluyorum. Daha sonra far paletindeki kahverengi farını biraz turuncu tonuyla karıştırarak göz kapağımın katlanma çizgisine uyguluyorum. Yoğun göz makyajında ışıltı şart! Bunun için Urban Decay'in Moondust Far Paleti'ndeki pembe alt tonlu farları karıştırarak göz kapağıma uyguluyorum. Makyaj şimdiden gücünü göstermeye başladı, ne dersin? Gözlerini boyutlandırmak için ilk kullandığım far paletine yani Urban Decay The Ultimate Basics Mat Far Paleti'ne geri dönüyorum. Buradaki koyu kahverengi farı kirpik diplerime ince uçlu far fırçasıyla uyguluyorum. Daha sonra daha doğal ve gölgeli görünmesi için bu rengi gözümün dış köşelerine yayarak karıştırıyorum. 

Göz makyajının baş tacına geldi sıra: Eyeliner! Eyeliner olmadan iddialı bir göz makyajı düşünemiyorum. Maybelline New York Eye Studio Gel Eyeliner'ı ile kuyruklu ve iddialı bir eyeliner çekiyorum. Merak etme! Jel eyeliner kullanarak sen de bu stili kolayca elde edebilirsin. Eğer eyeliner konusunda kendini acemi hissediyorsan jel eyeliner sayesinde daha pratik eyeliner çekebilirsin. 

Kedi gözü görünümü için öneri: Göz makyajında kedi gözü görünümü elde etmek istiyorsan alt kirpik dibine de ince bir şerit şeklinde far uygulamanı tavsiye ediyorum. Göz kapağına uyguladığın renkleri, alt kirpik dibine uygula ve eyelinerınla birleştir. Böylece gözlerin daha çekik yani kedi gözü gibi görünecektir.

Hacimli Kirpikler

Cansu Yeğin ile Makyajın Gücü_5

İddialı göz makyajımı Lancôme Monsieur Big Maskara tamamlıyorum. Hem alt hem de üst kirpiklerine uygulayabileceğin bu maskara bütün görünümü bir anda değiştiriyor. Kirpikleri tek tek ayıran ve hacimle dolgunlaştıran bu maskarayı yanımdan ayıramaz oldum! Sen de kirpiklerini dolgunlaştıracak bir maskara arıyorsan bu maskaraya mutlaka bir şans vermelisin. 

Kaşlarını Doldur

Cansu Yeğin ile Makyajın Gücü_6

Yoğun makyaj yaptığın günlerde kaşlarının da kusursuz görünmesi için mutlaka kaşlarının aralarındaki boşlukları doldurmalısın. Bunun için ben L'Oréal Paris Brow Artist Genius Kaş Kit'i kullanıyorum. Kaşlarımın aralarındaki boşlukları yukarıdan aşağı doğru ince bir fırçayla dolduruyorum ve son derece doğal bir görünüm elde ediyorum. 

Dolgun Dudaklar

Cansu Yeğin ile Makyajın Gücü_7

Dolgun görünen dudaklar için mutlaka dudak kalemi kullanmalısın. Dudak kalemi dudaklarını çerçeveleyerek daha iri görünmelerine yardımcı olur. Ben, NYX Professional Make Up Suéde Matte Lip Liner Stockholm rengiyle dudaklarımı hem çerçeveliyorum hem de içlerini dolduruyorum. Yoğun göz makyajını dengelemek için de nude tonlarda bir ruj tercih ediyorum. L'Oréal Paris Lip Paint Matte serisinden 209 Nude on Fleek rengi harika görünüyor. Sen de dudaklarda kuruma yapmayan, kalıcılığı yüksek bir mat ruj arıyorsan bu seriye mutlaka bakmalısın.

Ve makyajım bitti! Makyajın gücüne şaşırmadım desem yalan olur, yüzümün yarısı tamamen farklı görünüyor! Fakat ne olursa olsun, en önemli güzellik kendinle barışıp yüzünün her iki tarafıyla da mutlu olmak! Sen de makyajın gücünü sadece seni mutlu hissettirmesi için tercih etmelisin, doğal güzelliğini gizlemesi için değil :)

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön