loader

Çarpıcı göz makyajınla onu bakışlarına hapsetmeye hazır mısın?

Favoriye Ekle
Çarpıcı göz makyajınla onu bakışlarına hapsetmeye hazır mısın?

Hepimizin de bildiği gibi özel davetlerde herkesin odak noktası haline gelebilmek gözlerin ne kadar ön planda olduğuyla doğru orantılı. Bulunduğun yerin tek yıldızı olabilmek için aslında kural çok basit! Ten makyajını olabildiğince az tutarak gözlerin ihtişamını olabildiğince daha fazla ortaya çıkarmak. Böylesine çarpıcı bir makyajı en aydınlık ve pürüzsüz haliyle elde edebilmek için sırasıyla yapman gerekenleri senin için derinlemesine inceledik.

null

1. Adım

Porselen ten görünümüne ulaşabilmek adına teninle uyumu oldukça fazla olan bir fondöten seçmek çok önemli. Bu görünüm için cilde mükemmel uyumuyla 24 saat boyunca eşsiz konfor sağlayan, cildin kadifemsi ve kusursuz görünmesine yardımcı olan Lancôme Teint Idole Ultra 24H fondöten çok iyi bir tercih olacak. Aynı zamanda Göz çevresini yumuşakça ve doğal bir şekilde aydınlatarak yüz çizgilerinin görünümünü azaltan gözaltı kapatıcısı Lancôme Effacernes Longue Tenue bakışlarının çok daha net bir görünüm kazanmasını sağlayacak.

null

2.Adım

Yoğun ve etkileyici bakışların en önemli anahtarı ise uzun süre kalıcılığı ve pigmentasyonu yüksek renk tonlarına sahip bir far paletini gözlere yoğun bir şekilde uygulamak. Hypnose Star Eyes far paleti göz makyajında hem yoğun hem de aydınlık bir görünüm elde etmek için seçilebilecek en iyi far paletlerinden biri. Far paletindeki tüm renkler göz kapağına üst üste nazik bir fırça ile uygulandıktan sonra gözün iç köşelerine sünger aplikatör ile hafif bir dokunuş yaparak aydınlık bir etki yaratılıyor. Göz çerçevesi de yoğun siyah Lancôme Artliner ile belirlenerek Lancôme Grandiose maskara uygulanıyor. Yeni bir teknolojiye sahip tasarımıyla bu maskara kirpiklere tek tek ayrılmış bir görünüm ve yoğun hacim verirken aynı zamanda kirpikleri ağırlaştırmıyor.

null

3. Adım

Gözleri ön plana çıkardıktan sonra sıra geldi dudakların doğal güzelliğini vurgulamaya...Öncelikle ,dudaklarının daha dolgun gözükmesi ve uygulayacağı rujun dağılmasını önlemek adına önceden Lancôme'un Contour Pro dudak kalemini uygulamak gece boyunca rujun kalıcılığını sağlıyor. Bu dudak kalemi yenilikçi dokusuyla dudaklar üzerinde mükemmel kayarak kesin ve homojen bir şekilde dudak konturunu çiziyor. Makyajı tamamlamak için son aşama ise dudak tonuna oldukça yakın olan Rouge in Love 240M ruj. Renklerin cezbedici tonlarının hepsine sahip bu ruj serisi onu gece boyunca sadece kendine hapsetmen için birebir!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön