loader

Çatlayan Dudakların Yumuşacık Olması İçin Öneriler

Favoriye Ekle

Kuruyan ve çatlayan dudaklar özellikle kış aylarında başımızdaki dertlerden biri. Soğuyan hava, sert esen rüzgarlar dudakların hızla kuruyup çatlamasına neden oluyor. Hele ki bir de kuru ciltliysen, gün içinde fazla su içmiyorsan, bu kuru ve çatlak dudak derdi iyice can sıkıcı bir seviyeye çıkıyor. Dudağın bu kuru görünümünü gidermek için dudaklarını ısırmaya başlıyor ve sonunda da acılı bir sonuçla karşılaşıyor olabilirsin. İşte bu noktaya gelmeden, sana önereceğimiz bazı bakım tüyolarıyla nemli ve yumuşacık dudaklara kavuşabilirsin.

Gün içinde nemlendir

Çatlayan Dudakların Yumuşacık Olması İçin Öneriler_1

Kuruyan ve çatlayan dudaklar için anlık olarak yapabileceğin en iyi şey, gün içinde 3-4 kere ihtiyaç duydukça dudak balmı kullanmak. Uzun süreli nemlendirme ve dudaklardaki kuruluğu giderme özelliği olan bir dudak balmı, gün içinde dudaklarının kurumasına engel olacak. Bir de içerisindeki E vitamini gibi besleyici içeriklerle bakımlı ve yumuşacık dudaklara sahip olmanı sağlayacak.

Editörün Önerisi: Maybelline New York'un Baby Lips Balm Blush Allık Dudak ve Yanak Balmı özellikle kış ayları için biçilmiş kaftan! Hem renkli bitişi ile dudaklara doğal bir renk verirken aynı zamanda allık olarak kullanıldığında çok doğal bir görüntü ve ıslak bitiş veriyor.

Peeling ile ölü derilerden kurtul

Çatlayan Dudakların Yumuşacık Olması İçin Öneriler_2

Dudaklardaki kuru görünüm hem tek başına biraz can sıkıcı hem de üzerine ruj uygulamaya kalktığımızda daha da beter bir görünüme yol açabiliyor. Soğuk hava ve rüzgarın etkisi ile kuruyan dudaklarındaki ölü derilerden kurtulup yumuşacık ve taze bir görünüm elde etmek için dudaklarına peeling uygulayabilirsin. Özellikle şeker peelingleri, dudaklara pürüzsüz ve yumuşak bir etki veriyor. Doğal bir içerik olduğu için de dudaklara asla zarar vermiyor. Bu peelingi dudaklarına haftada 2-3 kere uyguladığında yumuşacık bir sonuç elde edebilirsin.

Editörün Önerisi: L'Oréal Paris'in Işıltı Canlandırıcı Şeker Peeling'i, %100 doğal içerikli şeker sayesinde dudakları kolay bir şekilde ölü deriden arındırırken, ışıltı veriyor, besliyor ve pürüzsüz görünmesini sağlıyor.

Geceden maske yap

Çatlayan Dudakların Yumuşacık Olması İçin Öneriler_3

Eğer dudakların yoğun neme ihtiyaç duyuyorsa, sürekli çatlayıp kuru bir görünüm veriyorsa, yapabileceğin en iyi şeylerden biri de gece yatmadan önce dudak bakım maskesi uygulamak. Kiehl's'ın Buttermask for Lips dudak maskesi, içeriğindeki Yabani Mango Yağı ve Hindistan Cevizi Yağı ile gece boyunca kurumuş dudakları onarıyor, besliyor ve sabah uyandığında dudakların bebek gibi oluyor! Dudakların nem bariyerini onardığı için de dudaklar gün boyu nemini kaybederek kurumuyor. Tam kışa göre olan bu dudak maskesini her gece yatmadan önce kullanabilir, hatta istersen gün içinde de kullanabilirsin.

Makyaja hazırla

Çatlayan Dudakların Yumuşacık Olması İçin Öneriler_4

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Eğer sen de bizim gibi bir likit mat ruj bağımlısısıysan, kış aylarında kuruyan ve çatlayan dudakların işini epey zorlaştırıyor olmalı. Likit mat rujların, kuru dudaklarda mükemmel durmasını sağlayan bir önerimiz olacak: Biz makyaja başlarken kullandığımız bu ürün sayesinde artık likit mat ruj konusunda hiçbir zorluk yaşamıyoruz. NYX Professional Makeup'ın This Is Everything Lip Oil dudak yağı, içerisindeki Badem, Jojoba, Üzüm ve Avokado yağları sayesinde dudakları çok hızlı bir şekilde nemlendiriyor ve yumuşatıyor. Böylece kuru dudaklar anında nemlenerek likit mat ruj adımına hazırlanmış oluyor. Tek yapman gereken, makyaja başlamadan önce bu harika dudak yağını uygulamak ve ruj adımına kadar bekletmek. Etkisine bayılacaksın!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön