0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

CC Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Favoriye Ekle
CC Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Sihirli etkiye sahip makyaj malzemelerinden biriyle karşındayız: CC krem nedir? Ne işe yarar? Sık sorulan bu soruları yanıtlamaya geldik!

CC kremler (Color Correction), BB kremler (Beauty Balm) hatta DD (Daily Defense) EE (Extra Exfoliation) ve PP (Pink Perfect) kremler… Makyaj malzemelerinin çeşitlendiği ve teknolojiyle birlikte geliştiği günümüzde, sihirli etkiye sahip bu ten ürünleri aslında kolay uygulama şekilleriyle güzel görünmeyi vaad ediyorlar. Peki bu yazımızın konuğu olan CC krem ne işe yarar? Sıklıkla BB kremlerle karıştırılan bu ten ürünü hakkında tüm kafa karıştırıcı soruları yanıtlamaya geldik! Yazıda en iyi CC krem ve CC krem önerilerini de bulabilirsin. Peki BB ve CC Kremin Farkı Ne?

CC Krem Nedir?
 

CC Krem Nedir?

CC krem, son derece ince yapılı, ciltteki renk eşitsizliklerini kapatmaya ve cildi dengelemeye yarayan likit ten ürünleridir. CC harfleri kimi zaman “Color Correcting” yani renk düzenleme, kimi zaman da “Complexion Correcting” yani cilt dengeleme anlamında kullanılıyor. CC krem kullananlar bu üründen çok memnun! Peki CC krem bunu nasıl yapıyor?

BB krem nedir, biliyor musun?

CC Krem Ne İşe Yarar?

CC Krem Ne İşe Yarar?
  • Zengin içerikli CC kremler, içerisindeki ışığı yansıtan pigmentlerle ciltteki renk eşitsizliklerini gideriyorlar.
  • Kızarıklıklar, sarılıklar, leke görünümü ve yorgun görünümü bu şekilde gideren ve aydınlık bir etki veren CC kremler, fondöten kullanmadan cildi eşitleyerek harika görünmesini sağlıyor.
  • Aynı zamanda, hedefe yönelik CC kremler ile yağlı ciltlerin fazla parlamasını kontrol altına alıyor, nemlendirici özelliği ile kuru bölgelerin gün boyu nemli kalmasını sağlıyor.
  • CC kremler SPF içeriği ile güneşin zararlı etkilerine karşı koyup leke oluşumunu da engelliyor. Resmen sihirli bir etkisi olduğu kesin! L'Oréal CC krem ile en yakın zamanda tanışmalısın.

Editörün Önerisi:

Editörün Önerisi:

Eğer cildindeki yogun görünümden şikayetçiysen, turuncu rengi ile koyulukları gizleyip sana aydınlık bir görünüm verecek L’Oréal Paris Nude Magique Yorgunluk İzleri Karşıtı CC Krem’i denemelisin.

CC Kremin Yapısı
 

CC Kremin Yapısı

CC kremlerin, BB krem ve fondötenlere oranla çok daha ince bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu kadar ince yapılı olduğu için de yüzde neredeyse hiç hissedilmiyor. Fondöten kullanmak istemediğin ama cilt tonunun da eşit görünmesini istediğin günlerde, yokmuş gibi makyaj için CC kremler ideal!

CC kremlerin genelde renk olarak çok fazla çeşidi bulunmuyor. Özellikleri gereği içerisindeki renk pigmentleri cildin kendi tonuna uyum sağlayarak çalıştığı için, bir CC krem denerken renksiz bir ürünle karşılaşırsan sakın şaşırma. Uyguladıktan bir süre sonra bu pigmentler senin kendi cilt rengine uyum sağlayacak ve eşitleyecek.

CC Krem Nasıl Uygulanır?
 

CC Krem Nasıl Uygulanır?

1.Adım: Doğru CC kremi seç

1.Adım: Doğru CC kremi seç

CC krem seçenekleri arasından cilt tipine en uygun olanı bulmak için elinin üzerinde küçük bir test yapabilirsin. Eğer yağlı bir cildin varsa ıslak bitişli CC krem yerine mat bitişli olan ten ürünlerini kullanmalısın. Kuru ciltliler ise tam tersi ıslak bitişli olan CC kremler ile daha canlı bir makyaj elde edebileceklerdir.

Kendine en uygun CC kremi nasıl bulabilirsin?: Bu kremlerin temel amacı ten rengini düzenlemek ve eşit bir görünüm sağlamaktır. Buna göre, kızarıklık giderici, donuk teni canlandırıcı ve yorgunluğun sebep olduğu renk düzensizliklerini giderici çeşitleri bulunuyor. Tenini iyi tanıyıp ihtiyacın olan kremi buna göre seçersen en iyi sonucu elde edebilirsin. Yağlı ciltliler için CC krem önerileri arayanlar mat bitişli CC kremlere bakmalı.

2. Adım: CC kremi parmağınla uygula

2. Adım: CC kremi parmağınla uygula

CC kremi öncelikle parmağınla cildine uygulamalısın. Böylece parmağının ısısı ile CC krem daha yumuşak bir hale gelecek ve cildinde daha homojen bir şekilde dağılacaktır.

CC kremi makyaj bazı olarak da kullanabilirsin. Bununla birlikte, nemlendirici özelliği olmasına dikkat etmelisin ki makyajının kalıcılığına da etki etsin. Bir taşla iki kuş!

3. Adım: CC kremini dağıt

3. Adım: CC kremini dağıt

CC kremini yüzüne uyguladıktan sona makyaj süngeri veya makyaj fırçası ile dağıtmalısın. Yüzünde ıslak bir bitiş istiyorsan makyaj süngerini önce ıslatmalı daha sonra CC kremi dağıtmaya başlamalısın.

En İyi CC Krem Önerileri


L’Oréal Paris Nude Magique Yorgunluk İzleri Karşıtı CC Krem

CC kremlerin arasında en fresh görüntüyü yakaladığımız ürün kuşkusuz L’Oréal Paris Nude Magique Yorgunluk İzleri Karşıtı CC Krem’i oluyor. Yüzdeki bütün yorgunluk çizgilerini kaybeden ve yüze dinlenmiş bir görünüm veren bu CC kremi çok seviyoruz. Özellikle pazartesi sabahlarının kurtarıcısı olan bu ürün hem makyaj bazı hem de doğal ten ürünü olarak kullanılabiliyor. CC krem fiyat bilgisi için güzellik marketlerini ziyaret edebilirsin.

Lancôme City Miracle CC Cream

Lancôme City Miracle CC Cream

Özellikle sıcak günlerde hem güneşten korunmak hem de cildine taze bir görüntü vermek için Lancôme City Miracle CC Cream kullanmalısın. 50 SPF özelliği ile en sıcak günlerde bile cildini lekelerden ve güneşin zararlı etkilerinden koruyacaksın. Lancôme CC krem aynı zamanda yaşlanma karşıtı içeriği ile cildini besliyor ve yüzde genç bir etki bırakıyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön