loader

Çekici ve iddialı bakışlar için 4 ipucu

Favoriye Ekle

Hepimizin makyajdan beklentileri farklı olabilir. Kimimiz daha belirgin yüz hatları isteriz, kimimiz daha canlı bir ten… Ancak konu göz makyajı olduğunda isteklerimiz ortak noktada toplanır; çünkü hiçbirimiz çekici ve iddialı bakışlara hayır diyemeyiz. İyi haber! Bakışlarının etkisini hiç olmadığı kadar arttırmak için yapman gereken yalnızca 4 makyaj adımı var ve tüm bu adımları yazının devamında öğrenebilirsin. Kusursuz göz makyajı yapmak için bilmen gereken bütün detaylar bu yazıda!

Kedi gözü etkisi

maybelline hyper easy eyeliner

 Bizi en zorladığı anlarda bile eyelinerımızdan vazgeçemiyorsak bir sebebi var. Kusursuz çekilmiş kuyruklu bir eyeliner, ustaca tüm ilgiyi bakışlarına taşırken, gözlerinin daha iri ve kaşlarının daha dolgun görünmesini sağlar. Eğer eyeliner acemisiysen Maybelline New York'un Hyper Easy eyelinerından destek alabilirsin. Hyper Easy’nin ince ve yumuşak ucu, altıgen gövdesi işlerini bir hayli kolaylaştıracak. 

Kolay eyeliner çekmek için ilk önce eyelinerını kirpik dibine yerleştir ve gözlerinin dış köşelerine doğru uzat. Eğer kuyruklu eyeliner çekeceksen önce kuyruğu oluştur. Daha sonra kirpik dibinden gelen çizgiyle kuyruğunu birleştir. Hyper Easy eyeliner hızlı kuruduğu için eyelinerın bulaşma ve dağılma problemi olmayacak.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Aydınlık dokunuşlar

Aydınlık dokunuşlar

Aydınlatıcıların, son birkaç senenin en gözde makyaj malzemelerinden biri olmasına çok seviniyoruz! Yalnızca birkaç dokunuşta, aydınlatıcılar tüm yüz hatlarımızı harika bir şekilde vurgulama gücüne sahip. Aynısı bakışların için de geçerli. Saniyeler içinde daha kalkık kaşlar, daha iri ve aydınlık bakışlar için aydınlatıcını kaş kemiğine ve göz pınarlarına uygulaman yeterli! Maybelline New York Chrome Extreme 050 Molten Rose Gold rengi ile doğal bir aydınlık elde edebilirsin. Chrome Extreme aydınlatıcının kremsi yapısı sayesinde gün boyu gözlerinde aydınlık etkiyi görebilirsin. Gözlerinin odak noktası olması için Rose Gold rengindeki aydınlatıcını göz kapağının tam ortasına da uygulamalısın. Gözünün en yüksek yerine aydınlatıcı uygulamak ışığı yansıtarak gözlerinin daha büyük görünmesini sağlayacak.

 Kirpik liftingi etkisi

Hacimli kirpikler

 İddialı göz makyajının olmazsa olmazı, lifting etkili kirpikler! Kirpiklerine kalkık, kıvrık ve hacimli bir görünüm vermek için doğru maskarayı tercih etmen önemli. Bizim favorimiz, son zamanların en ses getiren maskarası Maybelline New York Falsies Lash Maskara. Kirpiklerinde kirpik liftingi etkisi yaratan ve gün boyu kirpiklerinin düşmemesini sağlayan bu maskarayı çok seveceğine şimdiden eminiz. Maskaranı kirpik diplerinden, uçlara doğru zigzag hareketlerle bolca uygula. Daha iri bakışlar için alt kirpiklerine de uygulamayı unutma. Alt kirpiklerine maskara uygulamak bakışlarına nostaljik bir görünüm kazandırır.

Belirgin kaşlar

Belirgin kaşlar

 Genellikle göz ardı edilse de, aslında kaşlar da göz makyajında önemli bir role sahip! Kaşlarını önce fırçala ardından boşlukları kaş kalemin yardımıyla doldur. Maybelline New York Tattoo Brow Micro Pen Tint'i deneyebilirsin. Tattoo Brow Micro Pen Tint, açılı keçe ucu sayesinde kaşlarının arasına girerek boşlukları doldurur. 24 saate kadar kalıcı olan bu kaş kalemi, gün boyu kaşlarının kusursuz ve belirgin görünmesine yardımcı olur.

Çekici bakışlarınla bu yazın en havalı kızı olmaya hazır mısın?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler