loader

Çekici ve Seksi Yılbaşı Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Yılbaşı makyajı denilince akla çekici ve havalı görünümler geliyor. E yeni yıla nasıl girersen bütün yıl öyle geçermiş!

Yılbaşı makyajının herkesin aklında kalmasını istiyorsan kalıcı olmasına ve çekici görünmesine dikkat etmelisin. Yılbaşı partisi makyajında abartıya kaçmadan göz makyajı ve dudak makyajını doğru dengelemelisin. Partinin en havalı, çekici ve seksi kızı olmak için ihtiyacın olan tek şey burada, yani makyaj.com önerileri! Aşağıdaki makyaj tüyoları ve ürün önerilerinden ilham alarak yılbaşı makyajını yapmaya başlayabilirsin.

Ten makyajının kalıcı olmasına dikkat et

Ten makyajının kalıcı olmasına dikkat et

Yılbaşı makyajında en hassas olman gereken konu ten makyajının kalıcı olmasıdır. 12’den önce külkedisine dönüşmek istemiyorsan makyajında kalıcılığına güvendiğin bir fondöteni tercih etmelisin.

Bizim en kalıcı bulduğumuz gece fondöteni kuşkusuz YSL Beauty All Hours fondöteni. Yüksek kapatıcılığı olan bu fondöten gün boyu yüzümüzde parlamadan mat bir görünüm bırakıyor. Parlaklık karşıtı ve tam tamına 24 saat cildinde kalıcı olabilen All Hours fondöten sayesinde porselen gibi bir cilde sahip olabileceksin. Fondötenini incecik bir katman halinde tüm yüzüne eşit olarak uygula. Merak etme, ince katmanda bile yüksek örtücülüğü elde edebileceksin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Tüm kusurları gizle

yüzünde aydınlık bir görünüm yakala

Yılbaşı makyajında göz alıcı görünmek istiyorsan yüzündeki pürüzleri tamamen gizlemelisin. Bunun için ince yapılı, doğal duran ama aynı zamanda da yüksek kapatcılığa sahip bir kapatıcı tercih edebilirsin. Kapatıcını göz altlarına, leke ve izlerin üzerine uygulayabilirsin.

YSL Beauty'nin Touche Eclat High Cover kapatıcısı, yıllardır severek kullandığımız Touche Eclat aydınlatıcının çok daha yüksek kapatıcılığa sahip versiyonu. Kapatıcılığı en koyu göz altı morluklarını bile kapamaya yeterken, o kadar doğal bir bitişi var ki varlığı hissedilmiyor. Yılbaşında porselen bir makyaj için bu kapatıcıyı mutlaka denemelisin!

kirpiklerini gecenin yıldızı yap

Göz makyajında sadece kirpiklerini ortaya çıkararak gösterişli bir makyaj yaratman mümkün. Kirpiklerini olduğundan daha uzun ve hacimli göstermek için sana harika bir maskara önerimiz olacak.

YSL Beauty Mascara Volume Effet Faux Cils Maskara, kirpiklerine dolgunluk kazandırır ve kirpiklerinin olduğundan daha sık görünmesini sağlar. Kirpiklerinin arasına yoğunluk katan bu maskara sayesinde takma kirpik etkisini yakalayabilirsin. Yılbaşı gecesi sadece maskara sürerek göz makyajını tamamlayabilirsin. İki kat maskara sürdükten sonra kimse gözlerini senden alamayacak.

Yılbaşı gecesi = Kırmızı dudaklar

Yılbaşı gecesi = Kırmızı dudaklar

Bizim için yılbaşı partisi demek kırmızı ruj demek. Kırmızı dudaklar için biz tercihimizi YSL Beauty Rouge Pur Couture The Slim Matte Lipstickler’den 1 Rouge Extravagant renginden yana kullanıyoruz. Mat bitişli olan bu kırmızı ruj bize kendimizi gece boyu çok özel ve çekici hissettirecek.

Rujunu sürerken önce ince tarafıyla dudak çerçeveni oluştur. Sonrasında rujunun tam ortasıyla dudaklarının içini doldur. Mat rujunu sürdükten sonra dudaklarında asla kuruma, çatlama gibi hisler duymazsın. Gece boyu kadife yumuşaklığında bir matlık için, sen de bizim gibi Beauty Rouge Pur Couture The Slim Matte Lipstick kullan.

Yılbaşı gecesi en sevdiğin parfümünü sık

ysl libre parfüm

Yılbaşı gecesinde en az makyajın kadar parfümüne de dikkat etmelisin. Parti boyunca güzel kokmak ve her yanına yaklaşanın önce parfümünü sormasını istersen seni en sevdiğimiz parfüm ile tanıştıralım: YSL Beauty Libre.

Dua Lipa’nın tanıttığı bu parfüm portakal ve lavanta notalarından oluşuyor. Yılbaşı ruhuna çok yakışan bu parfümü sıktıktan sonra bambaşka bir enerjiyle dolacaksın, bizden söylemesi!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön