loader

Cep telefonlarından göz makyajlarına sıçrayan Rose Gold çılgınlığı!

Favoriye Ekle
Cep telefonlarından göz makyajlarına sıçrayan Rose Gold çılgınlığı!

Ilk Instagram'ı yüklediğim günü hatırlıyorum, neredeyse hiç bir arkadaşımda olmadığı için, Instagram'ı yalnızca fotoğraflarımı filtrelemek için kullanıyordum. Filtrelediğim fotoğrafları da Facebook'a geri atıyordum herhalde. İlk Facebook'u açtığım günü de hatırlıyorum. Sosyal medya kısa sürede hayatımızın tümü oldu. O zamanlarda bu değişimi ön görmek mümkün değildi. Bu bir bakıma iyi oldu: Dünyanın öteki ucunda moda olan şeyin ülkemize gelmesini artık bir veya daha fazla sene beklememize gerek yok. Yeni medya tüm düzeni değiştirdi. 

Her sene yeni bir iPhone çıkıyor ama 6 serisi yepyeni bir renkle çıktı: Rose gold. Bu pembe altın hem dekorasyon eşyalarında, hem saçlarda, hem makyajlarda da aynı şekilde moda oldu. Trend renklerin arasına yeni, sıcak, gösterişli, girly bir renk eklendi! 

Bakışlarda pembe-altın etkisi

null

Bakışlarına bu yeni trend rengi eklemek için tek bir yol yok. Eğer yeni seneye girerken sen de bu sıcak pembe alt tonlu altın rengine bürünmek istiyorsan, sana üç farklı göz makyajı önereceğim. İlhamımız Pinterest'ten! 

Buğulu rose gold etkisi

null

Göz kapaklarında açık pembe, katlanma bölgesinde ve dış köşelerde mora kaçan koyu pembe kullanarak gölgeli bir etki yarat. Pembe farının üstüne ışıltı ekleyerek pembe altın trendine uymayı unutma.

Gizli etki

null

Katlanma çizgileriyle, gözlerin dış köşeleriyle ve bunun gibi birçok detayla uğraşmak istemiyorsan sana daha basit, daha pratik, daha minimal bir makyaj önerimiz var. Pembe göz farını tüm göz kapaklarına uygula ardından, altın göz farını daha minik bir alana ama tam da pembe farının üzerine uygula. Tıpkı yukarıdaki tabloda gördüğün gibi. 

Rose gold eyeliner

null

Işıltılı pembe tonlarındaki eyelinerını, üst kirpik çizgine ince bir şekilde çek ve şakaklarına doğru kuyruk çekmeyi unutma. 

Denemek için makyaj aynasına koşanlar parmak kaldırsın! 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön