loader

Çift kuyruklu eyeliner nasıl uygulanır?

Favoriye Ekle

En yeni makyaj trendlerini takip ediyorsan, çift kuyruklu eyeliner modasının ne kadar popüler olduğunu görmüşsündür. Kuyruklu eyeliner trendinde farklı renklerin kombinasyonunu çok seviyoruz! Sen de bahar günlerinde cıvıl cıvıl görünmek istiyorsan en sevdiğin eyeliner renklerini seç ve çift kuyruklu eyeliner denemelerine başla! Makyaj.com'un sana önereceği harika stillerden ilham almakta ise tamamen serbestsin. 

Çift kuyruklu göz makyajı stilleri

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (17 Eyl 2016, 02:13 PDT)

Farklı göz makyajlarını seviyorsan bu trend senin favorin haline gelebilir. Özellikle makyajının başrolünü gözlerinin oynamasını istiyorsan bu asimetrik çizgilerden yardım alabilirsin.

Editörün önerisi: Çift kuyruklu makyaj stilini yaparken eyelinerının ince uçlu olmasına dikkat etmelisin.

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (26 Ara 2016, 02:38 PST)

Göz makyajında hem alt hem de üst kirpik dibinde aynı rengi kullanarak bütünlük yakalayabilirsin. Bu makyaj stilinde dilersen iki kuyruğu birleştirebilir veya ayrı bırakabilirsin. Daha doğal ve buğulu görünümleri seviyorsan, yumuşak göz kalemlerini tercih etmelisin. Böylece far fırçasıyla kalemi rahatça dağıtabilirsin.

NYX Professional Makeup Turkey (@nyxcosmetics_turkiye)`in paylaştığı bir gönderi (29 Kas 2016, 01:33 PST)

Çift kuyruklu göz makyajını yaparken hayal gücünden de yararlanabilirsin. Özel gecelerde glitter kullanarak bütün dikkatleri üzerine çekmeye ne dersin? Üst kirpik dibine kırmızı eyeliner, göz kapağının katlanma çizgisine de glitter eyelinerını sürerek gece makyajını elde edebilirsin.

Editörün önerisi: Çift kuyruklu eyeliner yaparken çizgilerin birbirine paralel olmasına dikkat etmelisin.

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (2 Ağu 2016, 03:33 PDT)

Siyahın asaletinden vazgeçmeyenler için harika bir önerimiz var! Çizginin dışına çıkmayı seviyorsan, göz kapağına çizeceğin farklı çizgiler seni oldukça farklı gösterecektir. Asimetrik çizgilerin bir kısmı kalın, bazı yerleri de ince olabilir. Önemli olan bu çizgilerin birbirine uyumlu olmasıdır. Alt kirpik dibine de ince bir eyeliner uygulayarak göz makyajında bütünlük sağlayabilirsin.

Editörün önerisi: Farklı çizgilerle göz makyajı yaptığın günlerde bükülebilir başlıklı eyeliner kullanmanı öneriyoruz.

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (3 Eyl 2016, 09:20 PDT)

Çift kuyruklu eyeliner trendini anlat anlat bitiremeyiz. En iyi sen bu makyaj modellerine bak ve favorini seç. Daha sonra ayna karşısında birkaç denemeden sonra başarılı olacağına eminiz. Çift kuyruklu eyeliner gibi iddialı göz makyajı yaptığında mutlaka göz kapağına primer uygulamalısın. Böylece göz makyajın bozulmadan gözünde uzun süre kalabilir. Göz kapağına süreceğin nude far da renk eşitsizliklerini ortadan kaldıracaktır. 

Eyelinerını sürerken tabii ki hatalar olabilir. Eyelinerını düzeltmeden önce kurumasını beklemelisin. Islak eyelinerın kolaylıkla dağılacağı için temizlemesi daha zor olacaktır. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler