loader

Cildin Nefes Almasını Sağlayan Fondöten Nasıl Seçilir?

Favoriye Ekle

Fondötenlerin gelişen teknoloji sayesinde yapılarının artık ikinci bir cilt haline geldiği son zamanlarda, “nefes alan” fondötenler hepimizin dikkatini çekmeye başladı. Peki cildin nefes almasını sağlayan fondöten nasıl seçilir?

Bu güne kadar pürüzsüz ten makyajı için pek çok farklı fondöten kullandık. Mat bitişli, yoğun kapatıcılıkta ve kalıcı fondöten dendiğinde de hep kalın bir yapı akıllara gelirdi. Artık gelişen teknoloji sayesinde durum değişti; fondötenler artık incecik yapıda ama yoğun kapatıcı, cildi yormadan nefes aldıran ve doğal bitişliler. Peki cildin nefes alması neden bu kadar önemli? Hem kalıcı hem de cildi taze gösteren bir fondöten nasıl seçilir? Tüm bu sorulara yanıt vermeye geldik!

Kusursuz ten ve doğal görünüm bir arada

Cildin Nefes Almasını Sağlayan Fondöten Nasıl Seçilir?_1

Kusursuz, porselen gibi bir ten makyajı için hepimiz bugüne kadar hep mat bitişli ve yoğun kapatıcılık özelliği olan fondötenleri tercih ettik. Haliyle de uyguladığımız fondötenler hep kalın yapılıydı. Her ne kadar doğal bir bitiş elde etsek de, aslında kalın yapılı fondötenler her zaman varlıklarını belli ettiler.

İşte hem ince yapılı olup, hem de yüksek kapatıcılık sunan bir fondöten bulmak artık hiç de zor değil. L’Oréal Paris’in geliştirilen formülüyle tekrar raflarda yerini alan Infaillible 24H Fresh Wear fondöteni, yeni teknolojinin bir nimeti. Pürüzsüz ten görünümü verirken aynı zamanda da çok doğal bir bitiş sağlıyor. Durum böyle olunca da doğal bir sonuç elde etmek için çeşitli makyaj tüyolarına başvurmaya gerek kalmadan birkaç adımda harika görünebiliyorsunuz.

Nefes alan teknoloji ile daha sağlıklı bir cilt

Cildin Nefes Almasını Sağlayan Fondöten Nasıl Seçilir?_2

L’Oréal Paris İnfaillible 24H fondötenin en önemli özelliklerinden biri de nefes alan tenolojiye sahip olması. Bunun ne anlama geldiğini merak ediyorsan, öncelikle çok hafif bir yapısı olmasına rağmen yüzünde ağırlık yaratmadan aradığın yüksek kapatıcılığı veriyor.

Geliştirilen formülü sayesinde de bulaşmaya, temasa dayanıklı olduğu için fondötenin gün boyunca yüzünde ilk uyguladığın andaki gibi kalıyor ve kısacası gün boyu taze bir görünüm sunuyor.

Fondöten uygularken eğer hedef pürüzsüz bir görünüm ise, fondötenler bazen kalın yapıları sayesinde gözenekleri tıkayıp cildin gün içinde nefes almasına engel olabiliyorlar. L’Oréal Paris Infaillible 24H fondöten, cilde nefes aldırdığı için hem gözeneklerin tıkanmasına engel oluyor, hem de içerisindeki hyalüronik kompleks ile cilde nem veriyor.

Günün zor şartlarına dayanıklılık

Cildin Nefes Almasını Sağlayan Fondöten Nasıl Seçilir?_3

Eğer günün yoğun geçiyor, kendini çoğunlukla koşturmacaların arasında makyajını tazelerken buluyorsan, cildin nefes almasını sağlayan fondötenlerin makyajında çok şey değiştireceğini bilmelisin.

Kalın yapıda, yüzde maske gibi bir fondöten kullanmak, gün boyu koşuşturmaca içinde fondötenin bulaşıp bulaşmadığını kontrol etmek istemeyebilirsin, bu çok doğal ama sırf bunun için de aradığın kusursuz kapatıcılıktan da ödün vermek zorunda değilsin. Bir taşla bir sürü kuş vurabilir, hem doğal görünüm hem yüksek kapatıcılık elde edebilir, aynı zamanda da dilediğin gibi spor yapıp, ten makyajını düşünmeden hareket edebilirsin.

L’Oréal Paris Infaillible 24H fondöten, bulaşmaya ve temasa dayanıklı oluşunun yanı sıra tüm bu zorlu şartlara da karşı koyuyor. Eğer spora giderken makyaj yapmayı planlıyorsan, gözün kapalı bu fondöteni uygulayabilirsin.

Cildin Nefes Almasını Sağlayan Fondöten Nasıl Seçilir?_4

Tüm bu konu başlıklarını başarıyla geçen L’Oréal Paris Infaillible 24H fondöten, cildin nefes almasını sağlayan fondötenler arasında en bütçe dostu ve en başarılısı. Eğer sen de yeni teknolojiye sahip, ten makyajını ikinci bir cilt gibi hissettiren bir fondöten arıyorsan, seçimini L’Oréal Paris Infaillible 24H fondötenden yana kullanabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/