loader

Cildine En Uygun Fondöteni Bulmak İçin İzlemen Gereken Yollar

Favoriye Ekle

Kusursuz ten makyajına giden yol, doğru fondöteni seçmekten geçiyor. Cilt tipine uyan, cilt kusurlarını gizleyen, cilt rengine uyan ve uzun süre bu görünümü koruyan bir fondöten bulduysan çok şanslısın! Yok eğer bulamadıysan merak etme bugün sen de şanslı günündesin.

Makyaj.com, cilt tipine uygun fondöten yazısıyla sana en uygun fondöteni açıklıyor! Yapman gereken tek şey kendi cilt tipini belirlemen. Cilt tipine uygun fondöteni önerirken sana bir de bonus önerimiz olacak. Ten makyajında yepyeni bir döneme girmeye hazırsan yazının devamına bekleniyorsun. 

Yağlı cilter hangi fondöteni kullanmalı?

Yağlı cilter hangi fondöteni kullanmalı?

Cildinde sürekli parlama sorunu yaşıyorsan yağlı bir cilde sahipsin demektir. Yağlı ciltlilerin hayalindeki ten makyajı mat, parlama yapmayan ama aynı zamanda da canlı görünen stiller oluyor.

Mat fondötenler denince canlı görünen bir ten hayal etmek neredeyse imkansız(dı). Çünkü mat makyajların en büyük dezavantajı solgun ve cansız bir ten makyajına neden olmaları. Amaa... Şimdi sana öyle bir fondötenden bahsedeceğiz ki mat ten makyajıyla ilgili bildiğin her şeyi unutacaksın. Maybelline New York Fit Me fondöten, özel pudra içeriği ile parlamayı kontrol altına alıp, ciltte pürüzsüz bir kapatıcılık sağlıyor. Cildindeki yağlanmayı en aza indirirken canlı cilt görünümünü koruyor. Bu fondöteni makyaj süngeriyle tampon hareketlerle uygulayabilirsin.

Karma ciltler hangi fondöteni kullanmalı?

Karma ciltler hangi fondöteni kullanmalı?


En çok karşılaştığımız cilt tipi karma ciltler oluyor. Karma ciltlerin kusursuz görünüme ulaşması diğer cilt tiplerine göre daha kolay. Cildini iyice tanıdıktan ve cilt problemlerine uygun doğru ürünler seçtikten sonra kusursuz görünüme kavuşmak için bir engel kalmıyor. 

Karma ciltler için incecik yapıda, kapatıcılığını kendin ayarlayabileceğin ve geniş renk seçeneği ile ten rengine tam uayacak, tek kelime ile mükemmel bir fondöten önerimiz olacak: NYX Professional Makeup Total Control Drop Fondöten. Kadifemsi bir matlık sağlayan bu fondötenin en sevdiğimiz tarafı ise kapatıcılığını uygulamaya bağlı olarak arttırabilmek oldu. İncecik bir yapısı olan bu fondöteni 1-2 damla uyguladığında hafif kapatıcılık, 3-4 damla uyguladığında orta kapatıcılık, 5 damla ve fazlasını uyguladığında ise yoğun kapatıcılık elde edebiliyorsun. Yenilenen vegan formülü sayesinde gönül rahatlığıyla fondöteni uyguluyor, gün boyu devam eden kalıcılığın keyfini çıkarıyoruz! Biz bu fondöteni en çok NYX Professional Makeup Custom Drop Foundation Brush ile uygulamayı seviyoruz!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kuru ciltler hangi fondöteni kullanmalı?

kuru ciltler

Kuru ciltlerin tek dileği aydınlık ve ışıltı ten makyajları oluyor. Cildinin sürekli solgun ve cansız görünmesinden bıktıysan içinde ışıltılar olan ve seni canlı gösterecek fondötenleri tercih etmelisin. 

Kuru ciltliler yaz kış demeden makyajlarında pul pul dökülme sorunu yaşayabiliyorlar. Özellikle göz çevresi, dudak ve burun çevresi kuru ciltliler için kabus olabiliyor. Merak etme, bu sorunların hepsi mazide kaldı. L'Oréal Paris True Match fondöten fotoğraflarda o hasret kaldığın canlı ve ışıltılı görünümü sana getiriyor. Cildini kusursuzlaştırırken aynı zamanda nemlendiren ve bakım yapan bu fondöten sayesinde artık fotoğraflarda göz alıcı görüneceksin! Biz bu fondöteni genellikle ıslak makyaj süngeriyle uyguluyoruz. Böylece kuru cildin yarattığı problemlere tamamen elveda diyebiliyoruz. 

Cilt problemlerine uygun makyaj bazı seç

Cilt problemlerine uygun makyaj bazı seç

Ten makyajının kusursuz görünmesi için sadece doğru fondöten kullanman yeterli olmayabilir. Fondötenin yanında seçeceğin makyaj bazı da en az fondöten kadar önemli bir görev görüyor. 

En çok karşılaştığımız cilt problemlerinden biri gözenek görünümü. Kusursuz ten makyajını gölgeleyen durumların başında gelen gözenek problemini Maybelline Fit Me Matte & Poreless Matlaştıran Makyaj Baz'ı ile yok edebilirsin. Kil içeren formülüyle cildindeki parlamayı azaltan ve gözenek görünümünü azaltan bu makyaj bazı sayesinde fondötenden istediğin verimi alabileceksin. 

En sık karşılaştığımız bir diğer cilt sorunu ise burun ve dudak kenarından beliren kuru ve parçalı görünümler. Makyaj sonrası kuruyan cildini doğru makyaj bazı ile yumuşatabilir, ten makyajının pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsin. Maybelline Fit Me Luminous + Smooth Nemlendiren Makyaj Bazı, E vitamini içeren formülü ile cildi nemlendiriyor ve pürüzsüz görünmesine yardımcı oluyor. 12 saate kadar süren nemlendirme etkisi sayesinde makyajını garanti altına almış olacaksın.

Editörün önerisi: Karmadan yağlıya dönük olan ciltler için adeta çift taraflı bant etkisi gösteren L'Oréal Paris Super Grip Makyaj Bazı'nı öneririz. Bu makyaj bazı, ekstra tutuculuk sağlayarak ten makyajını cildine sabitliyor, mat bitişiyle cildine kadifemsi bir bitiş kazandırıyor. Hafif formülüyle gözeneklerinin tıkanmasına sebep olmayan bu makyaj bazını özellikle kalıcı makyaj sevenlere tavsiye ederiz.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler