loader

Cildini dönüştür: Akne izlerini 5 adımda yok et

Favoriye Ekle

Ergenliğinde sivilce ve aknelerle mücadele etmiş olanlar bilirler: İzlerle uğraşmak zordur! Kimileri kimyasal peeling ya da lazer gibi pahalı ve ağır tedavileri tercih ederken, bunlara vakti olmayanlar ya da ağır işlemler yaptırmak istemeyenler için bu yazımız.

1) Peeling yap

 

Cildini dönüştür: Akne izlerini 5 adımda yok et_1

Eğer yağlı ve akneli bir cilde sahipsen, haftada bir peeling uygulamanı öneririz. Peeling, cildi yenilemekte oldukça etkili bir formül. Ayrıca mutlaka, cildini nemlendirmeyi de ihmal etmeyerek yağsız yapılı bir kremden faydalan. Peeling nedir ve neden yapılır sorusunun cevabını biliyorsun, değil mi?

2) Primerle cildini hazırla

Cildini dönüştür: Akne izlerini 5 adımda yok et_2

Peeling yapıp nemlendirdiğin cildin artık makyaja hazır. İşe primer'le başlamak her zaman lehine olacaktır. Bu sayede pürüzleri gizleyebilir, çizgilerin ve izlerin içini doldurabilir, makyajın için düz bir yüzey yaratabilirsin. Ayrıca primer, makyajının gün boyunca dayanmasını sağlar.

3) Kapat

Cildini dönüştür: Akne izlerini 5 adımda yok et_3

İnce ve cildinin hava almasını sağlayan bir fondöten uyguladıktan sonra, akneleri ve sivilce izlerine kapatıcı sür. Fondöten uygulaması hangi bölgelerde kapatıcıya ihtiyacın olduğunu ortaya çıkaracaktır. Kapatıcıyı ince bir katman halinde uygula.

4) Tekniğini geliştir

Cildini dönüştür: Akne izlerini 5 adımda yok et_4

Sivilce izleri ve akneler için, ten renginden biraz daha açık bir kapatıcı tonu tercih et. Eğik açılı ya da ince uçlu bir fırça kullanarak gerekli bölgeye tampon hareketler yap. İzlerin kenarlarına kapatıcı uygulamamaya dikkat et ki iz belli olmasın. Bu teknik tıpkı aydınlatıcı hilelerinde olduğu gibi, açık rengin daha güzel bir cilt illüzyonu yaratması mantığına bağlı.

5) Renklerle oyna

Cildini dönüştür: Akne izlerini 5 adımda yok et_5

Derin izler ve yerleşik akneler için, kendi cilt tonunla aynı renkte bir kapatıcı seç ve parmak uçlarınla tampon hareketler yaparak cildine uygula. Asla kendi teninden daha koyu bir renk seçme. Eğer akneler kırmızı ya da pembemsi tonlardaysa, yeşil alt tonlu bir kapatıcı seç. Yeşil, kırmızıyı nötrler! Daha koyu renkli izlere sahipsen, moru kırmızı rengin nötrlediğini de hatırlatalım.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler