loader

Cildini koru: Son kullanma tarihlerine dikkat et

Favoriye Ekle
Cildini koru: Son kullanma tarihlerine dikkat et
null

Makyaj malzemesi alışverişi en sevdiklerimizden! Peki bunun karanlık bir tarafı olduğunu hiç düşündün mü? Uzun zamandır makyaj malzemelerini kontrolden geçirmiyorsan, şimdi tam zamanı!

Göz makyaj malzemelerinin ömrü

Farların ömrü 2 yıldır. Krem yapılı ve dolayısıyla daha yağlı bir yapıya sahip olan farlar kayan yapılarını 1 seneye yaklaştıklarında kaybetmeye başlarlar. Ömürlerini uzatmak için parmağın yerine fırça kullanarak uygulama yapabilirsin.

Söz konusu göz makyajı olduğunda, maskaralar en az ömre sahip olan ürünler. 3-6 ay arası bir kullanım süresine sahip olan bu ürünler, havayla sık temas ettikleri için bakterilerin üremesine zemin hazırlamaları daha kolay. Gözler yüzün en hassas bölgesi olduğu için maskaranı sık sık yenilemekten çekinme. Ömür uzatmak için verebileceğimiz mini tavsiye ise, maskara fırçasını maskara tüpüne 1 kere batırman. Böylece fırçanın havayla temasını azaltmış olacak, aynı zamanda topaklanmaları da engelleyeceksin.

Yüz makyaj malzemelerinin ömrü

Fondötenlerin ömrü 1 yıldır. Bakteri üremesinden kaçınmak için, fondöteninin ağız kısmını pamuklu çubuk ve suyla karıştırmış olduğun kolonyayla silebilirsin.

Rujlar için de 1 sene kuralı geçerli.

Bakım ve kırışıklık kremlerinin ömrü ise 6 ay ile 1 sene arasında değişir. Bu yüzden ürünün arka kısmındaki etikete mutlaka dikkat etmelisin.

Baştan aşağı sağlık

Ojelerin ömrü yaklaşık iki senedir. Hiç hazedilmeyen, yapış yapış yapıdan uzak durmak için, ojelerini güneş ışığından korumanı ve buzdolabında saklamanı öneririz.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön