loader

Cildini Makyaja Hazırla: Kağıt Maskeleri İnceliyoruz!

Favoriye Ekle

Cildimizi makyaja hazırlamak için en pratik yöntemlerden biri olan kağıt maskeleri tek tek inceliyoruz!

Doğal, taze ve pürüzsüz görünen bir ten makyajı için cildi makyaja hazırlamak en önemli adımlardan. Cilde nem veren, canlandıran ve cilt sorunlarını gideren kağıt maskeler, makyaj öncesi hazırlık için kullanmayı en sevdiğimiz cilt bakım ürünleri arasında. İşte bu yazımızda, kağıt maskelerin makyaj öncesi etkilerini senin için araştırdık. Hem pratik hem de uygulaması keyifli olan kağıt maskelerin etkilerini birlikte inceliyoruz.

Arınmış ve neme doymuş bir cilt

Arınmış ve neme doymuş bir cilt

Fondöteninin cildinde kusursuz ve pürüzsüz bir şekilde durmasını istiyorsan, makyaja başlamadan önce cildini mutlaka nemlendirmelisin. Kağıt maskeler de bu noktada bir çok etkiyi yoğun bir şekilde sağlıyorlar. Makyaj öncesi uygulayacağın nemlendirici ve canlandırıcı etkili bir kağıt maske ile ten makyajında ne kadar çok şeyin değişeceğini kendi gözlerinle göreceksin.

Bizim makyaj öncesi uygulamayı çok sevdiğimiz ve çok pratik bulduğumuz Garnier Nem Bombası Canlandırıcı Kağıt Yüz Maskesi cildi resmen neme doyuruyor. Sadece 15 dakikada cilde yoğun nem veren, cildi canlandıran, arındıran bu maske sayesinde başka bir şey kullanmaya gerek kalmıyor. İçerisindeki nar özleri ve hyalüronik asit ile antioksidan etkisiyle cildi inanılmaz bir şekilde canlandırıyor ve ışıltılı bir görünüm veriyor. Böylece cildimiz sadece 15 dakikada, 1 haftalık ihtiyaç duyduğu nemi almış oluyor. Üzerine uyguladığımız fondöten ve diğer ten ürünleri de pürüzsüz bir etkiye kavuşuyor.

Kendi maskeni kendin yap, cildin içsin!

Kendi maskeni kendin yap, cildin içsin!

Kağıt maskelerin en sevdiğimiz kısmı, yoğun bir nem verirken de uygulaması son derece keyifli olması. Hatta maske yapma keyfini maksimum seviyeye çıkaran, kendin yapabileceğin bir kağıt maske var ki, seninle paylaşmasak olmazdı!

Garnier’in Fresh Mix Kağıt Maskeleri, diğer kağıt maskelerden farklı olarak pakedinde kendin hazırlayabileceğin bir kullanıma sahip. Maskeyi katlayıp serum ile birleşmesini sağlayarak taze maske karışımını kendin hazırlayabilirsin. Bir maskede 1 şişe c vitamini serumu içeriyor, böylece cildine inanılmaz yoğun bir bakım yapmış oluyorsun! Kısacası Taze Karışım kağıt maskeleri cilde çok kısa sürede iyi bir bakım yapmak ve ışıltı kazandırmak için çok kullanışlılar.

Bye bye yorgun gözler

Bye bye yorgun gözler

Makyaj öncesi göz şişkinliği, göz altı torbaları ve koyu halkalar da ekstra ilgi göstermemiz gereken problemlerden. Cildini nemlendirdikten sonra göz çevrene de iyi bir bakım uygulamanın en pratik yollarından biri kağıt maskeler. Hele ki o gün özel bir planın varsa!

Garnier’in Nem Bombası Kağıt Göz Maskeleri, göz çevresindeki koyu halkalar, şişkinlik ve göz altı torbalarıyla savaşta en önemli silahlarımız. Makyaj öncesi bu kağıt göz maskelerini uyguladığımızda çok daha tazelenmiş ve enerjik bir etki elde ediyoruz. Özellikle yaz aylarında bu maskeleri buzdolabından çıkarıp -4 derecelik bir ferahlık yaşamak süper bir keyif!

Bye bye yorgun gözler 2

Göz altı torbalarına ve koyu halkalara iyi gelen turuncu renkli kağıt göz maskesi, portakal suyu ve hyalüronik asit içeriyor. Böylece göz altındaki koyu halkaların ve torbaların görünümünü azaltıyor. Göz şişkinlikleri, koyu halkalar ve ince çizgilere iyi gelen yeşil renkli kağıt göz maskesi ise Hindistan cevizi suyu ve hyalüronik asit içeriyor. Göz çevresindeki ince çizgilerin görünümünü azaltıp nem veren bu maske ile ten ürünleri çizgilere de dolmuyor. Eğer sen de makyaj öncesi göz çevrendeki yorgun görünümle vedalaşmak istiyorsan, bu kağıt maskeleri mutlaka denemelisin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler