loader

Cildinin Her Yaşta Güzel Görünmesini Nasıl Sağlayabilirsin?

Favoriye Ekle

Cildinin her yaşta güzel, canlı ve genç görünmesini sağlamak için yaşa özel bakım kremleri kullanmaya özen göstermelisin. Kırışıklık karşıtı özelliği ile L’Oréal Paris’in Yaş Uzmanı kremleri ile kırışıklıklarına karşı nasıl savaş açabileceğini anlatıyoruz!

Cildine iyi bakmanın, yapabileceğin en büyük yatırımlardan biri olduğunu mutlaka biliyorsundur. Cildine ihtiyacı olan nemi düzenli olarak vermek ve zamanın etkilerine karşı koymak için yaşına özel bir cilt bakımı rutini uygulamak, kırışıklıklarla olan savaşında yapman gereken en önemli şeylerden biri. Bunun için düzenli olarak yaşına uygun bir kırışıklık kremi kullanarak başlayabilirsin. Bu yazımızda, L’Oréal Paris’in her yaşa özel Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı kremlerini denedik ve tüm detaylarıyla seninle paylaşmaya geldik! Kırışıklık giderici en iyi kremlerle ve yaşına özel cilt bakım uzmanınla tanışmaya hazır mısın?

Kırışıklık neden olur?

via GIPHY

“Kırışıklıklar neden olur?” ve “Yüzdeki kırışıklıklar nasıl gider?” soruları, birçoğumuzun en sık sorduğu sorular. Buna basit bir cevap vermek gerekirse, vücudun kendi ürettiği kolajen, yaş ilerledikçe azalmaya başlar. Böylece, 30’lu yaşlarda ilk ince çizgiler belirmeye başlar, cildin elastikiyeti azalır ve zamanla da kırışıklıklar iyice belirginleşir. Kolajenin azalmasıyla cilt daha nemsizleşir, matlaşır ve renk eşitsizliği oluşmaya başlar. Yaşlanmanın ilk belirtileri olan bu değişimler, cildin kendini daha yavaş yenilemesiyle, dışarıdan takviyeye ihtiyaç duyar hale gelir.

Ciltteki kırışıklıklar nasıl giderilir?

Ciltteki kırışıklıklar nasıl giderilir?

Cilt kolajen üretimini azalttığı için, kolajen içeren kırışıklık karşıtı kremler ile ciltteki kırışıklıklar giderilebilir. Bunun için yapman gereken, sıkılaştırma özelliği olan kırışıklık kremlerini günlük cilt bakım rutinine dahil ederek, hem yoğun nem hem de kolajen desteği sağlamak. Bu noktada farklı yaşların cilt ihtiyaçlarına özel kırışıklık karşıtı kremler kullanmak, hedefe en kısa zamanda ulaşmanı sağlayacak. Özellikle alındaki kırışıklıklar ve dudak üstü kırışıklıkları en dikkat çekenlerden olduğu için, tüm yüzüne uygulayacağın bir kırışıklık kremi ile kısa zamanda gözle görülür bir sonuç elde edebilirsin.

"Kırışıklık karşıtı kreme kaç yaşında başlanır?" sorusunun cevabını arıyorsan, aslında 30'lu yaşlara kadar bu konuyu çok fazla dert etmene gerek yok. Cildini düzenli bir şekilde nemlendirdiğin sürece bu yaşlarda güvendesin. 30'lu yaşlara geldiğinde ise "kırışıklık karşıtı" bir krem kullanmaya başlayabilirsin.

L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Kremi Serisi

L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Kremi Serisi

Her yaşın, kırışıklık konusunda farklı bir bakıma ihtiyacı olduğu bir gerçek. 30, 40 ve 50’li yaşların her birinde kolajen üretim miktarı, cildin yenilenme hızı ve nem miktarı farklı olduğundan, L’Oréal Paris’in Yaş Uzmanı serisi de tüm yaşa özel ihtiyaçları farklı bir kremle karşılıyor. İçeriğinde bulunan Opuntia çiçeği, çok uzun süreler susuz yaşayabilmesiyle nam salmış ve kendini yenileyen bir çiçek. Bu çiçeğin özleriyle zenginleştirilmiş L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Krem serisi de tek kremle 3 etkiyi aynı anda sunuyor: Sıkılaştırma, ince çizgiyle savaşma ve nemlendirme! Zamana meydan okuyan güzelliği ile hayran olduğumuz Nur Fettahoğlu’nun da yüzü olduğu bu yeni kırışıklık karşıtı seriye şimdi gel, biraz daha yakından bakalım!

L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Nemlendirici Krem +30

L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Nemlendirici Krem  30

“30’lu yaşlarda hangi kırışıklık kremini kullanmak gerekir?” diye düşünüyorsan, senin için en doğru seçenek L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Nemlendirici Krem 30+. 30 yaş ve sonrasında, ciltte azalan kolajen miktarı ile ilk kırışıklıklar oluşmaya başlıyor, elastikiyet azalıyor ve cilt eskisi gibi nemli olmuyor. İşte 30 yaşında başlayan yaşlanmanın ilk belirtileriyle savaşmaya başlamak için, L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Nemlendirici Krem 30+’u kullanmaya başlayabilirsin.

Bu kırışıklık kreminin içerisindeki kolajen biyosferleri, cildin epidermis tabakasına nüfuz ediyor ve ince çizgilerin azalmasına yardımcı oluyor. Yaş Uzmanı serisinin tamamında bulunan Opuntia çiçeğinin yenileyici özelliği ile bu krem düzenli kullanıldığında, daha pürüzsüz, canlı ve ışıltılı bir görünüm elde ediliyor. İnce çizgilerin görünümü gözle görülür bir şekilde azalıyor, cildin esnekliği artıyor ve 24 saat boyu nemlendirme* özelliği ile de çok daha sağlıklı ve canlı görünüyor. Bu kırışıklık kremini her gün temiz cildine ve boyun bölgene dairesel hareketlerle uygulayabilirsin.

*24 kişi, nemlendirme etkisi olarak

L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Krem +40

L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Krem  40

40’lı yaşlara gelindiğinde, cildin kendini yenileme özelliği yavaşlıyor. Kırışıklıklar daha belirgin hale geliyor ve cilt sıkılığını kaybediyor. L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Krem +40, içerisindeki Opuntia çiçeği özü ve Retino Peptidlerle cildin kendini daha çabuk yenilemesini sağlıyor. Böylece kırışıklık görünümü azalıyor, cilt sıkılaşıyor ve nemleniyor.

Her gün düzenli olarak temiz cilt ve boyun bölgesine uygulandığında gözle görülür bir fark yaratan L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Krem +40, daha sıkı ve yenilenmiş bir cilt görünümü veriyor ve kırışıklıkların görünümünü azaltıyor.

L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Yenileyici Krem +50

L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Yenileyici Krem  50

50’li yaşlarda ise cildin nemini kaybederek kurumasıyla kırışıklıklar iyice belirginleşmeye başlıyor ve elastikiyetini iyice kaybettiği için yüz hatları daha az belirgin oluyor. L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Yenileyici Krem +50’nin içerisindeki Opuntia çiçeği özü ve yağ özleri cildin eski nemini kazanmasını sağlayarak sıkılaşmasını sağlıyor, kırışıklıkların gözle görülür bir şekilde azalmasını ve yüz hattının daha belirgin olmasını sağlıyor.

L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Yenileyici Krem +50'yi düzenli olarak kullanıldığında da, 4 haftada kırışıklıklar gözle görülür bir şekilde azalıyor, daha sıkı ve yenilenmiş bir cilt görünümü veriyor.

Eğer sen de “Artık bir kırşıklık kremi kullanmaya başlamalıyım.” diye düşünüyor veya var olan kırışıklıklarını gidererek daha genç görünen bir cilde sahip olmak istiyorsan, L’Oréal Paris’in Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Krem serisini mutlaka denemelisin. Cildinin her yaşta güzel görünmesini diliyorsan, ona iyi bakman gerektiğini sakın unutma!

Editörün Önerisi: Eğer 20'li yaşlardaysan ve henüz kırışıklıklarınla savaşmak için erken olduğunu düşünüyorsan, cildini 72 saate kadar nemlendiren ve capcanlı görünmesini sağlayan bir nemlendirici önerimiz var: L'Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu'nu mutlaka denemelisin! Eğer göz çevren için de iyi bir bakım kremi arıyorsan, L'Oréal Paris Mucizevi Göz Kremi'ni de denemelisin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler