loader

Cilt bakımı: Cildimizi sonbahara nasıl hazırlarız?

Favoriye Ekle

Ne kadar inanmak istemesek de yaz bitiyor. Bütün yaz boyunca güneşlendik, yüzdük, denizin ve havuzun keyfini çıkardık. Sonbaharda cefa çekmemek için cildimizi yeni mevsime hazırlamamız gerekiyor. Cilt bakımında en önemli detay, devamlılıktır, cildini her gün nemlendirmeli, makyajını çıkarmadan uyumamalısın! Yaz boyunca bronzlaşan cildin harika gözüktü değil mi? Şimdi bol bol peeling zamanı!

Sonbahara hazırlan

 

Cilt bakımı: Cildimizi sonbahara nasıl hazırlarız?_1

Cilt temizliği

Evet, yazın çok makyaj yapmadığını biliyoruz ama yine de cildini derinlemesine temizlemen gerekiyor. Cildini yıpratmadan temizlemek için, yüz yıkama jellerinden yardım alabilirsin. Özellikle ferahlatan yüz yıkama jeli, cildini rahatlatıp, ölü deriyi atmana yardımcı olacaktır.

Peeling

Cilt bakımı: Cildimizi sonbahara nasıl hazırlarız?_2

Cildini iyice temizledikten sonra kurula ve peelinge hazırla. Peelingi çok yavaş ve nazik hareketlerle haftada bir veya iki kere uygulamalısın. Zaten bronzlaşan cildine zarar vermeden, yuvarlak hareketlerle 3-4 dakika boyunca peeling yapmalısın. Peeling nedir biliyorsun değil mi?

Editörden not: Peeling seçiminde, ince taneli olanları tercih etmelisin.

Nemlendir

Cilt bakımı: Cildimizi sonbahara nasıl hazırlarız?_3

Sonbahar bakımının en önemli aşaması, cildi nemlendirmektir. Yaz boyunca kuruyan cildimizi bu dönemde iyice nemlendirmek gerekiyor. Nemlendirici seçerken mutlaka cilt tipine uygun olanları seçmen gerekiyor. Genç yaşta kırış sahibi olmamak için sabah ve akşam uygulayacağın nemlendiricini aksatmadan kullanmalısın. Göz bölgen için farklı bir nemlendirici edinmeni tavsiye ediyoruz. Çünkü gözünün etrafındaki deri oldukça hassastır.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler