loader

Cilt bakımı: Cildin kışa hazır mı?

Favoriye Ekle
Cilt bakımı: Cildin kışa hazır mı?

Yılın iyice soğumaya başladığı aylardayız. Havadaki sıcaklıklar düştükçe cildimiz de bu durumdan etkileniyor. Kim cildinin sürekli pul pul olmasını, soğuktan kuruyup soyulmasını ister ki? Hepsinden kötüsü, cildimizin karşılaştığı bu durumda makyaj yapmak da oldukça zorlaşıyor! Ancak senin bu konuda endişelenmene gerek yok çünkü tüm kış cildinin pürüzsüz ve kusursuz görünebilmesi için bazı tavsiyelerimiz var! İşte yapman gerekenler!

1.Başrol nemlendiricilerin!

Hafif formüllü losyonlar yazın, yağlı ciltler için ideal ama söz konusu kış olunca bu duruma bir el koyman gerekebilir. Ayrıca yazın güneşin neden olduğu güneş lekeleri ve akne izlerini onarmanın en iyi vakti kış dönemidir. Bu nedenle zengin içerikli, nemlendirici ve tedavi edici özellikleri olan, vitaminler içeren Garnier Nemlendirici Krem gibi kremleri tercih etmelisin.

2. Peeling

Peeling, yani ciltteki ölü derilerin temizlenmesi işlemi, yazın olduğu gibi kışın da oldukça önemlidir. Garnier Saf & Temiz Arındırıcı Peeling gibi bir ürünle peeling yaparak sadece cildini ölü derilerden arındırmakla kalmazsın, aynı zamanda cildinin nemlendiricileri daha hızlı ve daha etkili emebilmesini sağlayabilirsin. Haftada bir veya iki kere nazik şekilde peeling yaparak farkı görebilirsin!

3. Daha kısa duşlar al

Biliyoruz, özellikle bu soğuk aylarda sıcacık bir banyo harika bir fikir ama banyo süreni azaltarak cildinin kurumasını engelleyebilirsin. Ilık suyla değil de çok sıcak suyla yıkandığında, sıcaklık cildindeki nemi absorbe eder ve bu kuruluğa neden olur.

4. Dudaklarını da koru

Kışın vücudumuzun en zarar gören noktalarından biri de dudaklarımız. Eğer sürdüğün rujlar dudaklarında çatlamış görünüyorsa, dudakların soğuklardan nasibini almış demektir! İşte bu yüzden Maybelline Baby Lips gibi bir dudak nemlendiricisini sürekli yanında bulundurup, aklına geldikçe dudaklarına uygulamalısın. Dudaklarına peeling yaparak kuruluktan kurtulabilirsin. Peeling nedir, nasıl yapılır sorusunun cevabını biliyorsun değil m

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön