loader

Cilt Bakımında Strese Karşı Savaşmak Mümkün Mü?

Favoriye Ekle

Şehir hayatının koşturmacası, ofis yoğunluğu, hava kirliliği ve günlük hayatın getirdiği yorgunluklar nedeniyle stresle başa çıkma yöntemlerimize her gün bir yenisi daha ekleniyor. Stresin etkisini minimuma indirmek ve rahatlamak için herkesin farklı bir yöntemi var fakat unutmamak gerek ki cildimiz de stresin negatif etkilerinden nasibini alıyor. İşte stresin bu etkileriyle savaşmak için cilt bakımında kullanabileceğin harika ürünler keşfettik ve şimdi seninle paylaşıyoruz!

Cildini ve ruhunu arındır

Cilt Bakımında Strese Karşı Savaşmak Mümkün Mü?_1

Yorgun ve stresli geçen bir günün ardından, sıcak bir duş paha biçilemez. Günün getirdiği yorgunluğu atmak için bize en iyi gelen aktivitelere yönelmekte fayda var; En sevdiğimiz diziyi izlemek, kitap okumak veya sakin bir müzik açmak bunlardan birkaçı. Cildine uygulayacağın arındırıcı bakım ile hem stresten hem de etkilerinden kurtulman mümkün. Hele ki şimdi bahsedeceğimiz cilt bakım adımlarını bir rutin haline getirdiğinde, hem ruhuna hem cildine ne kadar iyi geldiğini göreceksin.

Stresli günün kalıntılarını cildinden atmak için ilk olarak makyaj temizleme adımıyla başlamalısın. Kuru ve hassas ciltlilerin çok seveceği, Lancôme Eau Micellarie Confort, fazla pamuk ve efor harcamadan çok kısa bir sürede makyajını temizleyecek ve cildini çok rahatlatacak.

Sonraki adımda cildinde kalmış en minik kalıntıları bile temizlemelisin. Bunu yaparken de aynı zamanda cildini nemlendirebilir, rahatlatabilir ve tazeleyebilirsin. Lancôme’un mis gibi gül kokan Tonique Confort toniği cildinde makyajını temizledikten sonra kalan en ufak kalıntıları bile temizliyor. Sonrasında cilde verdiği yumuşacık his resmen bağımlılık yaratıyor!

Peeling önemli bir adım

Cilt Bakımında Strese Karşı Savaşmak Mümkün Mü?_2

Cildinin temiz olmasının ne kadar ferahlatıcı ve tazeliyici bir his olduğunu unutma. Strese karşı açtığın savaşta, tıpkı zihinini seni yoran düşüncelerden uzaklaştırdığın gibi cilt bakımında da stresin yorucu etkilerine aynı şekilde karşı koyabilirsin. Ölü derilerden ve kirlerden cildini arındırmak için haftanın bir kaç günü, cilt bakım rutininde peeling adımına yer vermelisin. Doğal içerikler bulunan, hem cildini temizleyen hem de besleyerek ışıltı veren bir scrub, stresle savaşan cildine çok iyi gelecek. Lancôme’un Rose Sugar Scrub besleyici ve arındırıcı peelingi, içerisindeki doğal şekerlerle hem cildini temizliyor ve arındırıyor hem de besleyerek içten gelen bir ışıltıya kavuşmasını sağlıyor. Yorgun ve stresli günlerin en büyük etkisi olan solgun görünümü cildinden silmek için en güzel yöntemlerden biri bu peelingi haftada en az 2 kere uygulamak.

Maske, rutininin atlanmaz bir adımı

Cilt Bakımında Strese Karşı Savaşmak Mümkün Mü?_3

Cilt maskelerinin son zamanlarda ne kadar popülerleştiğinin farkındasın değil mi? Maske uygulamak bir moda olmanın dışında, cilde olan harika etkisi sayesinde insanı mutlu eden, bakımlı hissettiren ve gerçekten iyi gelen bir cilt bakım adımı. O yüzden, özellikle en stresli günlerde cildini nemlendirecek ve ışıltı verecek bir maskeyi mutlaka uygulamalısın. Lancôme’un Hydra Zen Jelly Mask stres karşıtı nemlendirici jel maskesi, kendini şımartmak için ihtiyacın olan tek maske! Stres yüzünden cildinin ışıltısını kaybettiğini düşünüyorsan, bu şeffaf jel formundaki maske ile tamamen geri kazanacaksın. Cildine ihtiyacı olan ışıltıyı geri kazandırırken, nemli ve sağlıklı görünmesini sağlayacak ve aynı zamanda da ferah bir his verecek. Ne kadar güzel koktuğundan bahsetmiyoruz bile!

Nemlendirici olmazsa olmaz

Cilt Bakımında Strese Karşı Savaşmak Mümkün Mü?_4

Nemsiz kalmış, yorgun ve stresle mücadele eden bir cildin ne kadar solgun görüneceğini tahmin edersin. İşte cilt bakım rutininin asla ama asla atlamaman gereken adımı: Nemlendirme. Tonikle cildini arındırdın, peeling yaptın ve maske uyguladın, son adımda nemlendiricini uygulamadığında cildine kazandırdığın nemi hapsetmeli ve uzun sürmesini sağlamalısın. Bu yüzden nemlendirici adımını ne kadar yorgun ve üşengeç olursan ol atlamamalısın.

Hafif yapılı ama bir yandan da cildinin 24 saat boyunca ihtiyacı olan nemi tek seferde veren bir nemlendirici işini kolaylaştıracak. Lancôme’un Hydra Zen Anti-Stress kremi stres yüzünden hassaslaşan, nemini kaybedip rahatsız bir görünüm alan cildine en iyi gelecek nemlendiricilerden. Üstelik içerisindeki SPF 15 ile güneşin de zararlı etkilerine karşı koymuş olacaksın!

Bu cilt bakım rutinini düzenli bir şekilde uyguladığında cildinin ne kadar aydınlık ve sağlıklı göründüğünü kendi gözlerinle göreceksin. Bir daha aynaya baktığında, stresin yüzüne yansıdığını görmeyecek, ne kadar yorucu bir gün geçirirsen geçir hep harika göründüğünü hissedeceksin. Bu ufak şeylerin insana yoğun zamanlar için motivasyon kaynağı olduğunu da ekleyelim!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler