Cilt Bakımında Yeni Trend Hyalüronik Asit Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gereken 4 Özellik

Cilt Bakımında Yeni Trend Hyalüronik Asit Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gereken 4 Özellik

Cilt bakımında yeni trend Hyalüronik Asitleri duymayan ve denemeyen kalmadı. Hyalüronik asidin aslında vücudumuzun doğal yapısında bulunduğunu ve birçok fonksiyonu olduğunu biliyor muydunuz? Vücutta nerede ve nasıl çalıştığını öğrenmek için aşağıdaki maddeleri mutlaka okuyun!

Vücuttaki Hyalüronik Asit neden azalır?


Cilt Bakımında Yeni Trend Hyalüronik Asit Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gereken 4 Özellik

İnsan vücudu Hyalüronik Asit üretebilir ve yenileyebilir.

Ortalama bir insanın vücudunda yaklaşık 15 gram Hyalüronik Asit vardır ve bu vücudun tüm dokularına dağıtılır. Vücudun Hyalüronik Asit üretebilme ve yenileyebilme özelliği yaşla birlikte, hormon değişiklikleri ve yaşlanma sürecinden etkilenerek azalır.

Cilt bakımı düzenine serumlar ve kremler ciltteki Hyalüronik Asidin doğal sentezini uyarır ve azalmış seviyelerin yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Araştırmalar, Hyalüronik Asidin topikal uygulaması sonrasında cildi daha nemli hale getirdiğini göstermektedir.

İçeriğinde %89 oranında Vichy Termal Suyu ve yüksek oranda doğal Hyalüronik Asit bulunan, Yeni Nesil Nem Bakımı Vichy Mineral 89 ile cildi nemlendirmek, güçlendirmek ve canlı bir görünüm kazandırmak mümkün.

Hyalüronik asit vücutta nerede bulunur?


Hyalüronik Asit vücudun bir çok yerinde bulunurken, matris yapısı boyunca besinleri taşır, vücudu nemlendirir ve farklı dokularda su tutar. Vücudumuzda bulunan Hyalüronik Asit cildin dolgun gözükmesinde ve yaşlanma belirtileriyle savaşmada önemli bir bileşendir. Ancak zaman geçtikçe ve biz yaşlandıkça doğal olarak ciltte bulunan bu bileşen azalır.

Kemik, kıkırdak, eklem sıvısı (hareket esnasında eklemler arası sürtünmeyi azaltır), bağ doku, iskelet doku, saç derisi, saç kökleri, dudaklar, gözler, diş eti dokusu ve deri gibi belirli bölgelerde daha yoğunlaşmıştır.

Hyalüronik asit nemi nasıl tutar?Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Vichy - Minéral 89

Vichy - Minéral 89


Vücudumuzda doğal olarak da bulunan Hyalüronik Asit, vücutta su tutabilmesiyle nemlendirme kapasitesi sayesinde paha biçilemez bir içeriktir. Polisakkarit ailesinden glikosaminoglican olarak sınıflandırılır, bu da özel yapısı sebebiyle suyu ve nemi çeken bir şeker molekülü olması demektir.

Cilt üzerinde nasıl etki gösterir?


Hyalüronik asit ciltte bulunan temel bileşenlerden biridir. Basınç gücünü suyla etkisiz hale getirerek dokuların basınca dayanıklı olmasını sağlar. Hyalüronik asit çoğunlukla derinin dermis tabakasında dağılmış olarak bulunur, fakat cildin nemlenmesi için hayati önem taşıyan epidermiste de bulunabilir. Ayrıca doğal nemlendirici moleküller için su tutar.  Sünger gibi işlev görürken cildin ve dokunun düzenlenmesinde suyu yakalar ve korur. Hyalüronik Asit ciltteki su miktarını dengede tutarken epidermisin kurumasını önlemek için dermiste su tutmaktadır.


BU GÖRÜNÜM İÇİN
Vichy - Minéral 89

Vichy - Minéral 89

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
Vichy - Minéral 89

Vichy - Minéral 89