loader

Cilt tipine göre kendi fondöten sürme tekniğini seç

Favoriye Ekle

Facebook hesabımızdan çok fazla soru alıyor, yazılarımızı senin bilmek istediklerin doğrultusunda yazmaya çalışıyoruz. Birçok okuyucumuzdansa şu sıralar fondöten nasıl sürülür, fondöten nasıl uygulanmalı gibi temel makyaj uygulamasına dair sorular almaya başladık. Fondöten nasıl mı sürülür? Bunun tek bir cevabı yok. Her fondötenin her cilt tipine uygun olmaması gibi, her fondöten sürme tekniği de her cilt tipi için doğru değil. Cilt tipini göz önünde bulundurarak kendi fondöten uygulamanı keşfetmeye ne dersin?

Yağlı bir cildin varsa

Cilt tipine göre kendi fondöten sürme tekniğini seç_1

Eğer cildin yağlıysa hemen bir fondöten fırçası edinmeni öneriyoruz. Fondötenini parmaklarınla uygulamak cildinin daha da yağlanmasına neden olabilir. Fırça yardımıyla fondötenini uyguladıktan sonra transparan bir pudra ile üzerinden geçerek yağlanmayı kontrol altına al. 

Kuru bir cildin varsa

Cilt tipine göre kendi fondöten sürme tekniğini seç_2

Kuru bir cildin varsa, cildine önce nemlendirici uygulayarak makyaja başla. Fondötenini makyaj süngerin ya da parmakların yardımıyla uygula. Eğer fondötenini makyaj süngeriyle uygulayacaksan, süngeri hafifçe ıslat ve ardından tampon hareketlerle fondöteni yüzüne dağıt. Eğer fondötenini parmakların yardımıyla uygulayacaksan, fondötenini noktalar halinde yüzüne uygula ve parmaklarınla dairesel hareketler yardımıyla tüm yüzüne dağıt. Kuru cilt için bakım önerilerine göz atmayı unutma.

Karma bir cildin varsa

Cilt tipine göre kendi fondöten sürme tekniğini seç_3

Karma cilt tipine sahipsen (ben de bu gruba dahilim), makyajınla göz kamaştırmak için fondötenini hem sünger hem de fırça yardımıyla uygula. Nemlendirdiğin makyaj süngerinle fondötenini tampon hareketlerle yanaklarına yay. Ardından fondöten fırçası yardımıyla fondötenini

T bölgesine

uygula. Son olarak toz bir pudra yardımıyla T bölgendeki yağlanmayı kontrol altına alarak makyajını sabitle. Karma cilt için bakım önerileri sayesinde cildindeki yağlanmayı sonlandırabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler