loader

Cilt Tipini Önemse: Kuru Ciltler İçin Kilit Tavsiyeler

Favoriye Ekle

Kuru cilt tipi, bakımı en zor olan cilt tipidir. Stres, yorgunluk, hava değişimleri gibi değişkenlerden oldukça fazla etkilenir ve cilt giderek donuklaşır. Ayrıca pul pul olmaya da meyillidir. İnce çizgilerin oluşumu da cabası. Böyle bir ten üzerinde makyaj, ne kadar güzel durabilir ki? Sen de bu sorunlardan şikayetçiysen, kuru ciltler için fondöten ve bakım önerilerimiz senin için geliyor! Kısaca kuru ciltlere ne iyi gelir? sorusunu bu yazımızla cevaplıyoruz.

Kuru Ciltler İçin Fondöten Önerileri

Kuru Ciltler İçin Fondöten Önerileri

Kuru ciltler için fondöten seçerken pürüzsüz bir görünüm için, sıvı formda ve nemlendirici etkili fondötenleri almanı öneriyoruz. Cilt tipine uygun fondöten seçimi makyajına yeni bir canlılık getirecek. En son makyaj trendlerinde yer alan ışıltılı ve ıslak bitişli fondötenler tam senin cilt tipine göre!

Cildine bazını sürdükten sonra, fondötenini makyaj fırçasıyla yuvarlak hareketlerle cildinde gezdirerek uygulama yap. 

Kuru ciltler için fondöten önerileri: Fondöten seçerken ışıltılı ve nemlendirici özellikli fondötenleri tercih etmelisin. L'Oréal Paris True Match fondöteni sayesinde cildine kusursuz bir görünüm verirken aynı zamanda cildini nemlendirebilirsin. Kuru ciltler için kış aylarına uygun en iyi fondötenler seçerek kış aylarında bile ışıl ışıl görünebilirsin.

İpucu: Fondöten öncesinde cildine primer uygulayarak ince kırışıklıkları doldurmaya yardımcı olabilirsin. Kuru ciltler için baz kullanımı çok önemlidir. Makyaj bazı cildinin nemlenmesine ve gün boyu canlı görünmesine yardımcı oluyor. 

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici

En baştan söyliyelim, kuru cilt bakımı zordur ve devamlılık ister. Cildine her gün sabah ve akşam olmak üzere iki kere mutlaka nemlendirmelisin. 

Öncelikle, işe cildinin ihtiyacı olan nemi sağlamakla başlamalısın. Güne başlarken ve gece yatarken, yüzünü kuru ciltler için nemlendirici özellikli ve doğal özler içeren ürünlerle yıkayarak bu rutini bir alışkanlık haline getir. L'Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu Kuru ve Hassas Ciltler cildindeki kurulıuğu alacak ve geriye yumuşacık bir cilt bırakacak. Ciltteki kuruluğu atan ve canlı bir etki bırakan peeling uygulaması da kuru ciltler için önemli bir adım. L'Oréal Paris Işıltı Canlandırıcı Şeker Peelingi sayesinde kuru cildin çok daha sağlıklı ve parlak görünecek. 

Kuru Ciltler İçin BB Krem Önerileri

Kuru Ciltler İçin BB Krem Önerileri

BB kremler çıktığından beri artık canlı ve sağlıklı görünmek kuru ciltler için çok kolay. BB krem cildindeki renk eşitsizliğini ortadan kaldırarak cildine pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor. Kuru ciltler için BB krem seçerken her zaman ıslak bitişli ve nemlendirici etkili BB kremleri seçmelisin. 

La Roche-Posay Hydreane BB Krem içeriğindeki nem deposu sayesinde kuru cildini yumuşataca ve aynı zamanda cilt eşitsizliğini yok edecek. BB kremi parmaklarınla yayman yeterli olacaktır.

Kuru Ciltlere Özel CC Kremler

Kuru Ciltlere Özel CC Kremler

Gelişen makyaj teknolojisiyle birlikte hayatımıza giren CC kremler kuru ciltlerin imdadına yetişiyor. CC kremler makyaj yapmak istemediğimiz ama cildimizdeki kuruluğu gizlemek istediğimiz günlerde bize yardımcı oluyor. 

Kuru ciltlere özel CC kremler alırken mutlaka ihtiyacına uygun CC kremi belirmelisin. Yeşil, somon veya mor tonlarında bulabileceğin CC kremler sayesinde cilt sorununu gizleyebilirsin. 

Kuru Ciltler İçin Allık ve Pudra Seçimi

Kuru Ciltler İçin Allık ve Pudra Seçimi

Fondöteninine dikkat ettiğin gibi, kullanacağın allığı da cilt tipini göz önünde bulundurarak seçmelisin. Krem allıklar, kuru cildinde daha iyi tutunacak ve sağlıklı bir parlaklık kazandıracaktır. Aynı şekilde pudranı da, fondöten gibi kremsi formlarda olanlardan seçmelisin. Bu ürünlerin yapısı daha yağlı olduğundan cildine iyi gelecektir.

Pudra seçimine gelince, kuru ciltler için pudra alırken sıkıştırılmış pudra yerine toz pudra almalısın. Pudrayı uygulamadan önce cildini mutlaka iyice nemlendirmelisin. Pudranı likit ürünleri sabitlemek için kullanmalısın. Pudra özellikli fondötenler yerine likit fondötenleri tercih etmelisin. 

Uyarı: Makyaj temizleme kısmını kesinlikle atlama. Aksi takdirde makyaj artıkları, cildini daha da kurutacaktır. Kuru ciltlere özel makyaj temizleme sütlerinden ya da badem sütünden yararlanabilirsin.

Makyaj.com'un kuru ciltler için önerileri sayesinde kuruyup donuklaşan cildin ve pürüzlerin tarihe karışacak!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön