Cilt tipini önemse: Kuru ciltler için kilit tavsiyeler

Cilt tipini önemse: Kuru ciltler için kilit tavsiyeler

Kuru cilt tipi, bakımı en zor olan cilt tipidir. Stres, yorgunluk, hava değişimleri gibi değişkenlerden oldukça fazla etkilenir ve cilt giderek donuklaşır. Ayrıca pul pul olmaya da meyillidir. İnce çizgilerin oluşumu da cabası. Böyle bir ten üzerinde makyaj, ne kadar güzel durabilir ki? Sen de bu sorunlardan şikayetçiysen, tavsiyelerimiz senin için!

Sıra sende

Kuru cildinle ilgilenirken, bakım ve makyaj ile ilgili ipuçlarımızdan yararlanmak ister misin?

Cildi yumuşatmak ve aydınlatmak için:

Öncelikle, işe cildinin ihtiyacı olan nemi sağlamakla başlamalısın. Güne başlarken ve gece yatarken, yüzünü nemlendirici özellikli ve doğal özler içeren ürünlerle yıkayarak bu rutini bir alışkanlık haline getir. Ayrıca, 2 haftada bir cildine peeling uygulayarak ölü derilerden kurtulmayı da ihmal etme. Haftada bir kere de cildine yoğurt, bal ve salatalık rendesiyle hazırladığın maskeyi uygula. Bir muzu ezip yüzünde 10 dakika bekleterek de aynı sonuca ulaşabilirsin. Bir ay içinde cildinin renginin geri geldiğini ve sağlık kazandığını göreceksin.

Fondöten seçimi

Kuru bir ciltte fondötenin pürüzsüz görünmesi için, sıvı formda ve nemlendirici etkili olması gerekir.

İpucu: Fondöten öncesinde cildine primer uygulayarak ince kırışıklıkları doldurmaya yardımcı olabilirsin.

Cildine nemlendirici sürdükten sonra, fondöteni fırçaya sıkarak, fırçayı da yuvarlak hareketlerle cildinde gezdirerek uygulama yap. Ayrıca çok ihtiyacın olmadığı sürece fondöten kullanmamanı öneririz. Bunun yerine, ihtiyacına göre cilt kusurlarını gideren CC krem ya da günlük renkli nemlendirici BB kremlerden yardım alabilirsin.

Allık ve pudra seçimi

Fondöteninine dikkat ettiğin gibi, kullanacağın allığı da cilt tipini göz önünde bulundurarak seçmelisin. Krem allıklar, kuru cildinde daha iyi tutunacak ve sağlıklı bir parlaklık kazandıracaktır. Aynı şekilde pudranı da, fondöten gibi kremsi formlarda olanlardan seçmelisin. Bu ürünlerin yapısı daha yağlı olduğundan cildine iyi gelecektir.

Uyarı: Makyaj temizleme kısmını kesinlikle atlama. Aksi takdire makyaj artıkları, cildini daha da kurutacaktır. Kuru ciltlere özel makyaj temizleme sütlerinden ya da badem sütünden yararlanabilirsin.

Bu ipuçlarıyla kuruyup donuklaşan cildin ve pürüzlerin tarihe karışacak!


BU GÖRÜNÜM İÇİN
Skin Perfection BB krem

Skin Perfection BB krem

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
Skin Perfection BB krem

Skin Perfection BB krem