Cilt tipini önemse: Yağlı ciltler için kilit tavsiyeler

Cilt tipini önemse: Yağlı ciltler için kilit tavsiyeler

Yağlı ciltler, ayrı bir özen ister. Aşırı salgılanan sebum yüzünden genişleyen gözenekler, siyah nokta oluşumuna zemin hazırlar. Makyaj, salgılanan yağ yüzünden ilk yapıldığındaki gibi durmaz. Renkler dağılabilir ve cilt makyajı "kusabilir". Parlaklık sorunu da cabası! Tüm bu problemlere çözüm bulmak aslında çok da zor değil!

Sıra sende

Sen de yağlı cildinle başa çıkarken, bakım ve makyaj ile ilgili ipuçlarımızdan yararlanmak ister misin?

Gözenekleri küçültmek için:

Şimdi seninle paylaşacağımız tarifi uyguladığında, bize binlerce kez teşekkür edeceksin! Eşit miktarda maden suyu, gül suyu ve birkaç damla limonu karıştırıp fısfıslı bir şişeye koy. Bu karışımı her gün ferahlamak istediğinde cildine birkaç kez uygula. Gözeneklerinin günden güne küçüldüğünü ve cildinin sağlıkla parladığını göreceksin.

Fondöten seçimi

Yağlı bir cildin en önemli ihtiyaçlarından biri, tıkamayan ve hafif formüllü bir fondöten. Yağlı ciltlere özel matlaştırıcı fondötenler kullanmaya özen göstererek daha pürüzsüz ve ağırlaşmamış bir cilt elde edebilirsin. Ayrıca çok ihtiyacın olmadığı sürece fondöten kullanmamanı öneririz. Bunun yerine, ihtiyacına göre cilt kusurlarını gideren CC krem ya da günlük renkli nemlendirici BB kremlerden yardım alabilirsin.

Allık seçimi

Fondötenin yapısına dikkat ettiğin gibi, kullanacağın allığı da cilt tipini göz önünde bulundurarak seçmelisin. Çok katı ve yoğun formdaki allıklar yerine, mineral formüllü krem allıkları tercih edebilirsin.

Son tavsiyemiz: Makyaj temizleme etabını kesinlikle atlama. Yağlanmaya sebep olan aşırı sebum salgılanmasını kontrol altına altmak ve cilt kusurlarının oluşumundan kaçınmak için köpük formundaki hafif ürünlerden yararlan.

Bu ipuçlarıyla genişlemiş gözenekler ve parlayan T bölgesi kötü bir deneyim olarak geçmişte kalacak!


BU GÖRÜNÜM İÇİN
Dream Pure Bb Bb Krem Light

Dream Pure Bb Bb Krem Light

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
Dream Pure Bb Bb Krem Light

Dream Pure Bb Bb Krem Light