loader

Cilt tonuma göre hangi ruju tercih etmeliyim?

Favoriye Ekle

Kendini sıklıkla güzellik departmanlarında, ruj raflarının önünde kafası karışık bir şekilde mi buluyorsun? Biz güzellik editörleri için bu sık sık oluyor. Neyse ki doğru ruj tonunu bulabilmek için birkaç hızlı makyaj ipucu biliyoruz. Seninle de paylaşmanızı ister misin?

Cilt alt tonunu bul

 

Cilt tonuma göre hangi ruju tercih etmeliyim?_1

Cilt alt tonunu bilmek sana güzellik ve moda dünyasında birçok fayda sağlayacaktır. Genellikle insanlar soğuk veya sıcak cilt alt tonuna sahiptir. Soğuk alt tonlular daha açık tenli görünürken sıcak alt tonlular buğday ten veya esmer kategorisine girebilirler.

Hangi gruba dahil olduğumu nasıl anlarım?

 

Cilt tonuma göre hangi ruju tercih etmeliyim?_2

Soğuk veya sıcak cilt alt tonuna sahip olduğunu anlamanın en kolay yolu bileğindeki damarlara bakmaktır. Eğer damarların mavi görünüyorsa büyük ihtimalle soğuk alt tonlusun. Eğer damarların yeşil görünüyorsa sıcak grubundasın.

Cilt alt tonuma göre nasıl ruj seçeceğim?

 

Cilt tonuma göre hangi ruju tercih etmeliyim?_3

Bu bilgiyle beraber, cilt alt tonuna göre nasıl ruj seçeceğini de paylaşalım! Eğer soğuk grubundansan mavi veya mor alt tonlarına sahip rujları seçmelisin. Yani eğer kırmızı ruj seçeceksen turuncu değil, mavi alt tonlu kırmızı rujları tercih et. Eğer sıcak grubundansan sıcak tonda rujları tercih etmelisin. Kırmızı ve turuncu tonları tam sana göre.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler