loader

Cilt Tonuna Göre Doğru Aydınlatıcı Nasıl Seçilir?

Favoriye Ekle

Aydınlatıcı seçmek hassas bir konu. Cildinin ışıl ışıl ve içten gelen bir sağlıkla parlıyor gibi görünmesi için cildine en uygun aydınlatıcıyı bulmalısın. Arkadaşında çok güzel görünen aydınlatıcı sende o kadar göz alıcı görünmeyebilir. Veya onda çok parlak duran aydınlatıcı sende hiç belli bile olmaz! Bunun sebebi aydınlatıcı seçerken cilt tonunu göz ardı etmen. En iyi aydınlatıcıyı ararken sadece rengine veya yapısına bakmamalı, senin cilt tonuna uyup uymamasını da dikkate almalısın. Cilt tonuna uygun aydınlatıcı önerileri ve aydınlatıcı seçerken dikkat etmen gereken ipuçları için yazının devamına bekleniyorsun.

Editörün notu: Cildine uygun aydınlatıcıyı seçmek ve tüm aydınlatıcıları canlı bir şekilde yüzünde denemek için canlı makyaj uygulamasını kullanabilirsin.

Açık tenliler için

açık tenliler için aydınlatıcı önerisi

Açık cilt tonuna sahip olanlara en çok açık pembe alt tonlu beyaz aydınlatıcılar yakışıyor. Sedef rengi, inci tozu ve krem gibi aydınlatıcı renkleri, elmacık kemiklerine doğal bir ışıltı kazandıracak.

Açık tenlilere uygun aydınlatıcı arayanlara Maybelline New York Face Studio Chrome Extreme Highlighter 200 Diamond rengini öneririz. Soğuk pembe tonlu bu aydınlatıcı soğuk alt tona sahip cilt tonuna çok yakışıyor. İçindeki metalik yansımalar sayesinde yüzünde doğal ve canlı bir aydınlık etki yakalayacaksın. Maybelline aydınlatıcının en sevdiğimiz yönü kalıcı olması ve kremsi formülü sayesinde yüzde ıslak bir görünüm bırakması. Aydınlık makyaj yapmak istediğin günlerde Chrome Extreme aydınlatıcını yüzünün yüksek yerlerine özellikle elmacık kemiği ve burun kemiğine mutlaka uygulamalısın. Biz göz makyajında da aydınlatıcı kullanmayı çok seviyoruz.

Buğday tenliler için

master strobing stick

Buğday tenliler çok şanslılar! Çünkü her aydınlatıcı paletinde mutlaka buğday tenlilere çok yakışan bir aydınlatıcı rengi mutlaka bulunuyor. Buğday tenliler genellikle sıcak alt tona sahip olur. Sen de sıcak buğday cilt rengine sahipsen mutlaka şampanya rengi aydınlatıcı kullanmalısın.

En iyi Maybelline aydınlatıcılardan olan Master Strobing Stick  200 Medium Nude Glow rengi tam buğday tenlilere göre! Pembe alt tonlu şampanya rengi aydınlatıcı yüzünde ışıl ışıl görünecek. Bu aydınlatıcının bir diğer avantajı ise ten rengine muhteşem uyumunun yanı sıra çok pratik olması! Elmacık kemiklerine, kaş kemiğine ve dudak üzerinde aydınlatıcı stick ürünü uygula ve parmağınla hafifçe dağıt. Kremsi özelliği sayesinde çok kolay bir şekilde yayılan Maybelline Master Strobing aydınlatıcını çantandan çıkarmamalısın.

Esmerler için

maybelline master chrome jelly metallic bronze

Esmer tenli olup da aydınlatıcı sürmeyen var mı? Aydınlık strobing makyaj, esmer tende harika görünüyor. Esmer tenlilere sıcak alt tonlu bronz renkli aydınlatıcıları öneriyoruz. Tıpkı Maybelline Face Studio Chrome Jelly Aydınlatıcı 30 Metallic Bronze rengi gibi.

Makyaj trendlerine yeni giren jel highlighter makyaj malzemesi, içindeki metalik ışıltılar sayesinde esmer tenini ışıl ışıl gösterecek. Maybelline aydınlatıcının jel yapısı sayesinde cilde kolay uygulanıyor, inci tanesini andıran pigmentler esmer teninle bütünleşerek doğal bir etki bırakıyor.

Editörün önerisi: Esmer tenini ön plana çıkarmak için bronz rengi dışında koyu pembe ve gül rengi aydınlatıcıları da kullanabilirsin. Esmer ten rengini daha canlı, enerjik ve renkli göstermek için Maybelline New York Shimmer Highlight 003 Rose rengini deneyebilirsin. Tek dokunuşta gün boyu kalıcılık sağlayan Shimmer Aydınlatıcıyı yaz aylarında bronzlaştıktan sonra kullanabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler