loader

Çizginin dışına çık: Uzak durman gereken 5 eyeliner hatası

Favoriye Ekle
Çizginin dışına çık: Uzak durman gereken 5 eyeliner hatası

Eyelinerdan vazgeçemiyoruz, ama bazen de istemeden birkaç hata yapıyoruz. İşte bu hatalardan kaçınmanın yolları! Bunun önüne geçmek için kaçınman gereken beş eyeliner hatasını derledik.

En zor uygulanan makyaj malzemelerinden biri olmasına rağmen, eyeliner hepimizin vazgeçilmezi. Ayna karşısında saatlere de mal olsa, bir elimizde kulak çubuğuyla dakikalarca her bir gözümüzün makyajını eşitlemeye de uğraşsak, hedeflediğimiz göz makyajına ulaştıktan sonra bu zahmetlerin hiçbir önemi yok. Madem bu kadar seviyoruz, gözümüzü mükemmele dikmekte de bir sakınca da görmüyoruz. Eyeliner hatalarından kaçınarak, kusursuz göz makyajına kavuşmak mümkün.

Yanlışlar ve doğrular

Söz konusu eyelinersa bir yanlış tüm doğruları götürebilir. Endişelenme, bilmen gereken her şey burada!

1. Alt kirpik çizgine fazla eyeliner uygulamak

Eğer punk rock müzik grubu üyesi değilsen, alt kirpik çizgisine aşırı eyeliner uygulamasına koca bir HAYIR diyoruz. Eğer hem alt hem üst kirpik çizginde kalın bir eyeliner uygulaması tercih edersen, gözlerin olduğundan küçük görünecek. Göz kapağının üzerinde sınır tanıma ancak sıra göz altına geldiğinde, uygulamayı olabildiğince ince ve doğal tutmaya özen göster.

2. Eyelinerdan önce maskara uygulamak.

Maskaraların hacim verici formülleri gereği, önce maskara uygulamak eyeliner uygulamasını ciddi oranda etkileyebilir.

3. Bütün eyeliner formüllerini aynı sonuca odaklandığını düşünmek.

Eğer, jel, likit ve kalem eyelinerları aynı görünümü elde etmek için kullanıyorsan, üzgünüz ama büyük bir yanlış içindesin. Hızlı ve kolay uygulama için, kalemleri tercih edebilirsin. Cat-eye veya kuyruklu eyeliner stilleri gibi daha detaylı uygulamalar için jel ve likit formüllere yönelmelisin. L'Oréal Superliner Blackbuster'a bayılıyoruz! Eğer hangi formülle, hangi stili adapte edeceğinden emin değilsen, detaylar için buraya tıkla.

4. Suya dayanıklı olmayan ürünler tercih etmek.

Her şeyin bir sebebi var, suya dayanıklı eyelinerların varlığının da... Eğer kirpik çizginin içine eyeliner uyguluyorsan, suya dayanıklı eyelinerlara yatırım yapmanı öneriyoruz.

5. Siyahtan vazgeçememek.

Konu güzelliğe geldiğinde, klişeleri kırmanı ve geniş düşünmeni istiyoruz. Siyah eyelinerın makyaj çantanda özel bir yeri olduğunu biliyoruz, bizim için de öyle, ama biraz değişikliğe ne dersin? Radikal bir değişimden önce, lacivert veya mor bir eyelinerla başlayabilirsin. Sonunda ise kendini parlak yeşil bir eyelinerla bulabilirsin. Değişikliğe küçük bir adımla başlamak için, Maybelline Expression Kajal serisine bir göz atmanı öneririz.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön