üye ol
Makyaj.com’a hoş geldin!

E-Posta adresindeki linke tıklayarak giriş yapıp devam edebilirsin.

Çok fazla kaş kalemi kullandın, peki şimdi ne olacak?

Favoriye Ekle
Çok fazla kaş kalemi kullandın, peki şimdi ne olacak?

Koyu dramatik kaş görünümü podyumları istila etmiş durumda. Hem sofistike, hem trendy hem de yüz hatlarımızı doğal bir şekilde vurguluyor. Ancak doğal kaş ve doğal olmayan kaş görünümü arasında ince bir çizgi var. Eğer kaş kalemini kullanırken aşırıya kaçarsan, endişelenme. Durumu kurtarman için sana 3 ayrı önerimiz var.

#1. Kulak çubuğundan yardım al

Eğer kaşlarını çok kalın ve çok belirgin yaptığını farkedersen, makyajını tamamen silmen gerektiğini düşünme. Kulak çubuğunu makyaj temizleyicine batır ve kaşlarının doğal çizgisini dikkatlice temizle. Kaş kalemini bu doğal çizginin dışına asla çekmemen gerektiğini unutma. Kulak çubuğun çizginin içinde kalmana yardımcı olacak.

#2. Diş fırçana ihtiyaç duyabilirsin

Kaşlarını fırçalamak kaşlarını eski dokuşuna kavuşturmak için en doğru yöntem. Eğer kaşlarını fırçalayacak bir fırçan yoksa kullanmadığın bir diş fırçasından faydalanabilirsin. Fazla üründen kaşlarını arındırdıktan sonra, kaşlarını nazikçe yıkarı doğru tarayarak fırçalama işlemini sonlandır.

#3. Nerede duracağını iyi ayarla

Doğal bir kaş görünümünün en önemli adımı nerede duracağını iyi ayarlamaktır. Kaşlarının iç kısımlarından ortalarına doğru oldukça hafif bir uygulama yapmalısın. Bu kısım olabildiğince doğal durmalı. Genel olarak kaşlarını birer birer görmen gerek bu nedenle kaşlarının aralarını çok doldurmamaya özen göster.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?
Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön