loader

Çok İşlevli Makyaj Malzemeleri ile Pratik Makyaj Tüyoları

Favoriye Ekle

Makyaj malzemelerini birden fazla şekilde kullanmak, pratik makyaja giden yolda en büyük kurtarıcılarımızdan. İşte bu yazımızda, çok işlevli makyaj malzemelerini ve onları nasıl kullanabileceğini anlatıyoruz!

Makyaj malzemelerini esas görevleri dışında kullanmak en sevdiğimiz şeylerden. Yaratıcılığımızı devreye sokup, standart bir makyaj malzememizi çok işlevli bir hale getirmek bize büyük keyif veriyor. Özellikle de küçük bir çantaya minimum sayıda ürün sığdırmak zorunda kaldığımızda, en azından gözümüz arkada kalmıyor. Peki nasıl yapıyoruz? İşte sana bu yazımızda, çok işlevli makyaj malzemelerini ve onları nasıl kullanabileceğini tüm detaylarıyla anlatıyoruz.

Çok işlevli cilt bakım yağları

Çok İşlevli Makyaj Malzemeleri ile Pratik Makyaj Tüyoları_1

Cilt bakımında yağlar en büyük destekçilerimiz. İçeriklerindeki bitkisel bileşenlerle cildi nemlendiren, sağlıklı bir ışıltı veren cilt bakım yağları, makyajın başka adımlarında da çok işlevliliğiyle pek çok hayat kurtarıyor. Parlak bir bitiş için makyaj bazı olarak kullanmak, makyaj süngerini nemlendirmek, likit mat rujlardan önce dudağı nemlendirmek gibi harika işlere yarayan bu yağlar arasında en sevdiğimiz ise L’Oréal Paris’in Mucizevi Yağı. Fondötenle çok iyi anlaşan bu yağın cilde verdiği sağlıklı görüntü bir harika.

Ruju allık olarak kullanmak

Çok İşlevli Makyaj Malzemeleri ile Pratik Makyaj Tüyoları_2

Eğer makyaj çantanda allık taşımaya yerin kalmadıysa hiç dert etme çünkü rujunu allık olarak kullanabilirsin. Rujlar bu yönleriyle çok işlevlilik sıralamasında en üst sırada olan makyaj malzemeleri, aynı zamanda sadece ruj ve maskara ile tüm makyajı yapmak da insana heyecan vermiyor mu sence de?

Pembe, şeftali ve nude tonlardaki mat rujlarını dudağına uygulamadan önce yanaklarına da hafifçe dokundurarak doğal bir allık etkisi elde edebilirsin. L’Oréal Paris x Isabel Marant koleksiyonundaki Color Riche Matte rujlardan La Seine Shadow veya Bastille Whistle renkleri allık olarak kullanılmaya çok uygun tonlar, mutlaka denemelisin!

Bir far paleti ile ten makyajı!

Çok İşlevli Makyaj Malzemeleri ile Pratik Makyaj Tüyoları_3

Eğer elinde kahve tonları barındıran bir far paletin varsa, işin çok kolay! Kahvenin mat ve soğuk tonlarıyla kontür uygulaması yapabilir, daha sıcak tonlarını bronzer olarak kullanabilirsin. Hatta kontür için kullandığın rengi kaşlarını doldurmakta bile kullanabilirsin! Bir tüyo daha verelim mi? Paletteki ışıltılı krem tonlarını da aydınlatıcı olarak kullanabilirsin. Makyajda çareler asla tükenmez! Lancôme’un Hpynôse Palette far paletlerinden Taupe Au Naturel rengi hem çantada taşımak için çok pratik hem de içerisindeki doğal kahve tonlarıyla çok işlevlilik konusunda tam bir cevher!

Sabitleme spreyi ile göz makyajı

Çok İşlevli Makyaj Malzemeleri ile Pratik Makyaj Tüyoları_4

Metalik farlardan maksimum parlaklık elde etmek için makyaj sabitleme spreyini far fırçana sıkarak uygulamayı dene! Işıltılı ve metalik farların pigmentasyonunu artıran bu yöntem aynı zamanda göz makyajının da çok kalıcı olmasını sağlayacak. Urban Decay’in All Nighter makyaj sabitleme spreyini bu çok işlevli özelliğiyle kullanmayı biz çok seviyoruz, sen de mutlaka denemelisin.

Islak göz makyajı için gloss kullan

Çok İşlevli Makyaj Malzemeleri ile Pratik Makyaj Tüyoları_5

Islak göz makyajlarının ne kadar popüler olduğunu söylememize gerek yok. Peki bu görünümü pratik bir şekilde nasıl elde edebilirsin? Tabii ki de dudak parlatıcını göz makyajında kullanarak! L’Oréal Paris’in Isabel Marant makyaj koleksiyonundaki Amaze Lips & Cheeks Magic Gloss, hem ruj hem de allık olarak kullanılabilen, kendinden çok işlevli bir makyaj malzemesi zaten. E bir de ıslak göz makyajında kullanmak sence de dahiyane bir fikir değil mi? Duygu Özen’in bu yöntemi kullanarak yaptığı göz makyajını çok sevdik ve ilk fırsatta hemen denemeliyiz!

Bebek saçlarına elveda!

Çok İşlevli Makyaj Malzemeleri ile Pratik Makyaj Tüyoları_6

Düşün ki pürüzsüz bir ten makyajı yaptın, dumanlı gözler ve kusursuz bir ruj ile harika görünüyorsun ama yaptığın yapışık topuz, kenarlardan çıkan bebek saçların yüzünden keyfini kaçırıyor. İşte sana harika bir önerimiz var, şeffaf kaş maskaranı elektriklenen bebek saçlarını gizlemek için kullanabilirsin. L’Oréal Paris x Isabel Marant koleksiyonundaki Wanted Brow Polisher şeffaf kaş maskarası ile kaşlarını belirginleştirdikten sonra, şakak kısmındaki bebek saçlarını da hafifçe tarayarak gizleyebilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler