0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Concealer Kullanırken Yapılan 7 Klasik Hata

Favoriye Ekle

Kusursuz göz altları için, kaçınman gereken 7 kapatıcı uygulama hatasını öğrenmeye ne dersin?

Bizim için makyajın en önemli kısımlarından biri de kapatıcı kısmı. Koyu göz altı halkaları yüzünden, makyajımızı yaparken en çok eforu bu aşamada harcıyoruz. Bugüne kadar göz altı morluklarından kurtulmak için denemediğimiz yöntem, kullanmadığımız kapatıcı çeşidi kalmadı. Zamanla cildimize en uygun ürünü seçmeyi öğrendiğimiz gibi, asla yapmamamız gereken şeyleri de ezberledik. Eğer senin de başın bizim gibi göz altlarınla dertteyse, kapatıcı uygularken yapmaman gereken 7 hatayı anlatmaya başlıyoruz!

İşte karşında doğru concealer uygulama önerileri...

1. Kapatıcıyı çok açık renkte seçmek

Concealer Kullanırken Yapılan 7 Klasik Hata_1

İşte bu, kapatıcı hakkında yapılabilecek en büyük hata neredeyse. Morlukları ve koyulukları aydınlatmak amacıyla, cilt tonundan daha açık tonda kapatıcıları kullanmak, morlukları gizlemekten çok onlara daha çok dikkat çekmeye sebep oluyor. Doğru kapatıcı seçmek için tek yapman gereken, cilt tonunla aynı, maksimum 1 ton daha açık bir renk seçmek.

Editörün Önerisi: Cilt tonunla birebir uyum yakalayacak ve doğal bir sonuç verecek kapatıcı önerisi istersen L'Oréal Paris True Match kapatıcıyı mutlaka denemelisin. 8 farklı renk seçeneği ile cildinle birebir gerçek uyumu yakalayabilirsin.

2. Corrector kullanmamak

#2 Corrector kullanmamak

Renk eşitleyici kapatıcılar hayatımıza gireli epey bir zaman oldu ve şimdi aklımızda bir soru var: Onlardan önce biz ne yapıyorduk? Eğer çok koyu göz altı morlukların varsa, tek bir ürünle göz altı morluklarını nötrleyip vedalaşmak, bu konuda yapılacak en mantıklı hareket. Somon-turuncu tonlu correctorlar ile göz altı halkalarını nötrledikten sonra, ilk adıma uyarak seçtiğin kapatıcını üzerine uygulayarak sen de göz altlarındaki mor görünümü gizleyebilirsin.

Editörün Önerisi: Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcılardan 06 Neutralizer rengi, en koyu göz altı morluklarını bile nötrleyerek, dinlenmiş, tazelenmiş ve doğal bir görünüm veriyor.


#3 Kurumuş kapatıcıları kullanmak

Concealer Kullanırken Yapılan 7 Klasik Hata_2

Makyaj malzemelerinin hepsinin bir ömrü var, nasıl bir rujun kokusu değişip sertleşiyor, maskaralar kuruyor, farlar taş gibi oluyorsa, kapatıcılar da kuruyor ve yapıları değişiyor. Özellikle likit yapıda olan bir ürün kuruduğunda çok daha kötü sonuçlara sebep olabiliyor. Pudralaştığı için çizgilere doluyor, bir süre sonra ise grileşebiliyor, turunculaşabiliyor. Bu da göz altlarımızda hiç de istemediğimiz bir görünüme sebep oluyor. Bu yüzden eğer makyaj malzemelerin arasında epeydir duran bir kapatıcı varsa, şimdi yenisini almanın tam zamanı!

#4 Göz kapaklarına kapatıcı sürmek

Concealer Kullanırken Yapılan 7 Klasik Hata_3

Kapatıcı uygularken, rengini eşitlemek için göz kapaklarına sürmek bazen hata olabiliyor. Bunu yapmak sadece ve sadece kapatıcının katlanma bölgesine dolmasına ve gerçekten kötü görünmesine sebep olmaktan başka bir işe yaramıyor. Eğer bu bölgeye bir far bazı uygularsan veya illa ki kapatıcı uygulayacaksan da hemen üzerinden transparan pudra ile sabitlemek hata yapmana engel olacak.

#5 Kapatıcıyı göz makyajından önce uygulamak

Concealer Kullanırken Yapılan 7 Klasik Hata_4

Eğer far kullanarak bir göz makyajı yapmayacaksan sorun yok ama eğer kapatıcı adımından sonra göz makyajına geçersen, facialara hazır ol! Harika bir şekilde kamufle ettiğin göz altlarına, göz makyajı sırasında dökülen farları nasıl temizleyeceksin? Sakın elinle silmeye kalkma, tüm farları kapatıcıya yayarak makyajını bozabilirsin. Bunun yerine göz makyajını bitirdikten sonra kapatıcı uygulamayı dene.

#6 Çok fazla “Baking” yapmak

Concealer Kullanırken Yapılan 7 Klasik Hata_5

Ten makyajının, özellikle de kapatıcının çok daha uzun süre yerinden kıpırdamamasına yarayan baking yönetimini hepimiz seviyoruz ama bu konuda çok çok dikkatli olmak gerekiyor. Eğer biraz kalın yapıda bir toz pudra kullanırsan çizgi görünümünü son derece arttırabilirsin. Hatta eğer farklı renkte bir pudra seçersen, kapatıcının rengini değiştirip, 1. Adımda bahsettiğimiz o kötü görüntüye sebep olabilirsin.

Editörün Önerisi: İncecik yapısına, çizgilere dolmamasına ve tüm gün boyu kapatıcının kalmasına yardımcı olan NYX Professional Makeup Can't Stop Won't Stop sabitleyici pudrayı mutlaka denemelisin!

#7 Göz altlarını nemlendirmemek

#7 Göz altlarını nemlendirmemek

Nemli bir cildin makyajdaki önemini hepimiz biliyoruz. Nasıl cildi nemlendirmek ve sonra fondöten uygulamak önemliyse, aynı şekilde göz altlarını da nemlendirmeyi atlamamalısın. Gerekli nemi almış göz altlarında, kapatıcının çizgilere dolmadığını ve çok daha doğal göründüğünü göreceksin.

Göz çevrene bakım yapacak bir kapatıcı önerimiz var: L'Oréal Paris True Match Göz Kremi İçeren Kapatıcı, formülündeki hyaluronik asit sayesinde göz çevresini nemlendirmeyi sağlıyor. Bakım yapan bu kapatıcı düzenli olarak kullanıldığında, göz çevresindeki nemsizlik kaynaklı ince çizgiler ve renk eşitsizlikleri azalıyor. Göz çevresi çok daha pürüzsüz ve aydınlık görünüyor. Göz kremi ve kapatıcı etkisini bir arada veren bu harika kapatıcı, hem göz çevresindeki kusurları gizlemek hem de bakım yapmak için ideal.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler