loader

Concealer nedir ve nasıl kullanılır?

Favoriye Ekle

Concealer’lar, yani kapatıcılar, makyaj çantamızın vazgeçilmezleri arasında! Yorgun bir yüzü canlandırmak, cilt lekelerini gizlemek ve göz altlarındaki morlukları yok etmek için en büyük silahlarımız. Concealer uygulamak hakkında daha fazla şey öğrenmek istersen seni yazımızın devamına alalım!

 Concealer nasıl uygulanır?

1.Concealer seçimi:

Concealerlar birçok farklı renkte ve formdadır. Ancak sana hangisinin uygun olduğuna sen karar vermelisin. Sivilce, leke gibi izlerini, gözaltı morluklarını mı gizlemeye çalışıyorsun? O zaman ten renginle aynı, en fazla 1 ton daha açık bir renk tercih etmelisin. Renk eşitsizliğinden mi şikayetçisin? Yeşil veya sarı tondaki renkli kapatıcıları tercih etmelisin. Koyu göz altı morluklarını nötrlemek için somon renkli kapatıcıları, kızarıklıkları gizlemek için yeşil kapatıcıları tercih edebilirsin.

2.Concealer uygulaması

concealer nasıl uygulanır?

Göz altı morluklarını gizlemek: Bir concealer fırçası, nemli makyaj süngeri veya parmak uçlarınla concealerı göz altına yayabilirsin.Göz altı morlukları göz pınarına yakın yerlerde olduğu için, ilk önce göz pınarından başlayıp, gözünün diğer tarafına doğru iyice dağıt. Ancak parmak uçlarınla uygularken çok nazik uygulamaya önem vermelisin ve her zaman tampon hareketlerle yaymalısın. Göz altındaki derimiz çok ince olduğu için cildin diğer kısımlarından daha hassastır.

Kapatıcı ile yüzünü aydınlık göstermek için kapatıcını göz altından yanaklarına doğru ters üçgen şeklinde uygulamalısın. Burada kullanacağın kapatıcı, ten renginden 1-2 ton daha açık olabilir. Yüzünün orta kısmını bu şekilde aydınlatarak, doğal bir kontür tekniği uygulayabilirsin.

Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı, göz altı morlukları ve kusurları gizleme konusunda en başarılı kapatıcılardan biri. Bununla birlikte yüzünü aydınlatmak için de kullanabilirsin. Sünger aplikatörü ile çok kolay uygulanıyor. İnce ama güçlü formülü ile hiç ağırlık yapmadan en koyu göz altı morluklarını bile kapatırken uzun süre kalıcılık sağlıyor.

En iyi göz altı kapatıcıları önerilerimize göz atmak için tıkla!

3.Yüzünü aydınlatmak için kullan:

concealer ile kontür tekniği

Kapatıcıyı sadece göz altı morluklarını ve sivilce izlerini gizlemek için değil, aynı zamanda yüzünü aydınlatmak için de kullanabilirsin. "Ters kontür" adı verilen bu uygulama ile yüzünün ön plana çıkarmak istediğin bölgelerini kapatıcı ile aydınlatabilirsin.

Kapatıcını göz altlarına ters üçgen şeklinde uygulayıp, burun çizgine, çenene ve elmacık kemiklerindeki kontür bölgesinin altına uyguladığında doğal gölgelendirmelerle doğal bir kontür yapmış olacaksın.

Editörün Önerisi: L'Oréal Paris True Match kapatıcıyı hafif yapısı sayesinde yüzünü boyutlandırmak için de kullanabilirsin. Cilt tonundan 1-2 ton daha açık bir renk seçerek doğal bir sonuç elde edebilirsin.

Göz Altı Kapatıcısının Mükemmel Durması için Püf Noktaları

Göz Altı Kapatıcısının Mükemmel Durması için Püf Noktaları

-Concealerın yüzünde yapay görünmemesi, gizlediğin noktaların belli olmaması için mutlaka ten rengine uygun tonda bir ürün kullandığından emin olmalısın.

-Eğer gözaltlarındaki koyu halkalar için kapatıcı bile kar etmiyorsa, correctorlar'dan yardım alabilirsin. Koyu bölgeleri nötrlemek için somon renkli bir corrector uyguladıktan sonra üzerine kapatıcını uygulayabilirsin.

-Concealer kullandıktan sonra gün boyu kalıcı olmasını sağlamak için mutlaka transparan pudra ile sabitlemelisin. Böylece kapatıcın hem çizgilere dolmayacak hem de etkisini gün boyu sürdürecek.

- Likit ve kremsi kapatıcılar arasında, kapatıcılık etkisi bakımından olmasa da uygulama açısından bazı farklar bulunuyor. Likit kapatıcılar daha ince yapılı ve çabuk dağılan ürünler, pomad şeklindeki kremsi kapatıcılar da daha yoğun yapıdadırlar. Eğer doğal bitiş ve aydınlık etki elde etmek istersen likit aydınlatıcıları, morlukların ve izlerin fazla olduğu yerlerde bölgesel kontrol ve etkili sonuç istiyorsan pomad kapatıcıları tercih edebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön