0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Concealer nedir ve nasıl kullanılır?

Favoriye Ekle
Concealer nedir ve nasıl kullanılır?

Concealer’lar, yani kapatıcılar, makyaj çantamızın vazgeçilmezleri arasında! Yorgun bir yüzü canlandırmak, cilt lekelerini gizlemek ve gözaltlarındaki koyu halkalardan kurtulmak için de idealler. Concealer uygulamak hakkında daha fazla şey öğrenmek istersen seni yazımızın devamına alalım!

 Concealer nasıl uygulanır?

1.Concealer seçimi:

Concealerlar birçok farklı renkte ve formdadır. Ancak sana hangisinin uygun olduğuna sen karar vermelisin. Sivilce, leke gibi izlerini, gözaltı morluklarını mı gizlemeye çalışıyorsun? O zaman ten renginden 1-2 ton açık concealerı tercih etmelisin. Renk eşitsizliğinden mi şikayetçisin? Yeşil veya sarı tondaki renkli kapatıcıları tercih etmelisin.

2.Concealer uygulaması

Göz altlarına kapatıcı uygulamak: Bir concealer fırçası, nemli makyaj süngeri veya parmak uçlarınla concealerı göz altına yay. İlk önce göz pınarından başlayıp, gözünün diğer tarafına doğru iyice harmanla. Ancak parmak uçlarınla uygularken çok nazik uygulamaya önem vermelisin ve her zaman tampon hareketlerle yaymalısın. Göz altındaki derimiz çok ince olduğu için cildin diğer kısımlarından daha hassastır. Yüzünü aydınlık göstermek için kapatıcını göz altına ters üçgen şeklinde uygulamalısın. 

En iyi göz altı kapatıcıları hakkında daha fazla bilgi alabilrsin!

concealer nasıl ve nerelere uygulanır

İzleri gizlemek: Sivilce, güneş lekesi gibi izlerin varsa, bu noktaların üzerine concealer uygula ve nazikçe dağıt. Dokulu bir görünüm oluşmaması için ince bir kat uyguladığından emin olmalısın. Özellikle aknen varsa, parmak uçların yerine yumuşak bir makyaj fırçasıyla uygulamanı öneririz.

Sabitle: Gizlemek istediğin tüm noktaları concealerla gizlediğinden emin olunca, transparan bir pudra yardımıyla concealer’ı sabitleyebilirsin.

3.Yüzünü aydınlatmak için kullan:

concealer ile kontür tekniği

Kapatıcıyı sadece göz altı morluklarını ve sivilce izlerini gizlemek için değil, aynı zamanda yüzünü aydınlatmak için de kullanabilirsin. "Ters kontür" adı verilen bu uygulama ile yüzünün ön plana çıkarmak istediğin bölgelerini kapatıcı ile aydınlatabilirsin.

Kapatıcını göz altlarına ters üçgen şeklinde uygulayıp, burun çizgine, çenene ve elmacık kemiklerindeki kontür bölgesinin altına uyguladığında doğal gölgelendirmelerle doğal bir kontür yapmış olacaksın.

Editörün Önerisi: L'Oréal Paris True Match kapatıcıyı hafif yapısı sayesinde yüzünü boyutlandırmak için de kullanabilirsin. Cilt tonundan 1-2 ton daha açık bir renk seçerek doğal bir sonuç elde edebilirsin.

Göz Altı Kapatıcısının Mükemmel Durması için Püf Noktaları

Göz Altı Kapatıcısının Mükemmel Durması için Püf Noktaları

-Concealerın yüzünde yapay görünmemesi, gizlediğin noktaların belli olmaması için mutlaka ten rengine uygun tonda bir ürün kullandığından emin olmalısın.

-Eğer gözaltlarındaki koyu halkalar için kapatıcı bile kar etmiyorsa, correctorlar'dan yardım alabilirsin. Koyu bölgeleri nötrlemek için somon renkli bir corrector uyguladıktan sonra üzerine kapatıcını uygulayabilirsin.

-Concealer kullandıktan sonra gün boyu kalıcı olmasını sağlamak için mutlaka transparan pudra ile sabitlemelisin. Böylece kapatıcın hem çizgilere dolmayacak hem de etkisini gün boyu sürdürecek.

- Likit ve kremsi kapatıcılar arasında, kapatıcılık etkisi bakımından olmasa da uygulama açısından bazı farklar bulunuyor. Likit kapatıcılar daha ince yapılı ve çabuk dağılan ürünler, pomad şeklindeki kremsi kapatıcılar da daha yoğun yapıdadırlar. Eğer doğal bitiş ve aydınlık etki elde etmek istersen likit aydınlatıcıları, morlukların ve izlerin fazla olduğu yerlerde bölgesel kontrol ve etkili sonuç istiyorsan pomad kapatıcıları tercih edebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön