loader

Cut Crease Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Son zamanların en popüler makyaj trendlerinden biri cut crease makyaj akımı oldu. Gözleri olduğundan daha derin ve gölgeli gösteren bu makyaj trendi her yerde görüyoruz ama doğru cut crease makyajını görmek biraz zordu açıkçası. 

En sevdiğimiz makyaj artistlerinden Uğur Kıral, bizim için cut crease makyajının en önemli adımlarını ve kimsenin bilmediği makyaj sırlarını açıkladı. Cut crease makyajı, doğru uygulandığında gözleri hiç olmadığı kadar belirgin gösteren bir makyaj tekniği... Yanlış uygulandığında ise makyajın hiç istemediğin görünümlere yol açmasına neden olabiliyor. Sen en iyisi cut crease göz makyajı yapmadan önce Uğur Kıral'ın makyaj.com için çektiği videosunu izle daha sonra ayna karşısında denemeye başla. Merak etme, cut crease makyajını Uğur Kıral'dan öğrendikten sonra hata yapma ihtimalin sıfıra düşecek. 

Editörün önerisi: Uğur Kıral makyaja başlamadan önce L’Oréal Paris Infaillible Shaping Sticks fondöten ile kusursuz görünüm sağlıyor. L'Oréal Paris Infaillible 24H Concealer Pomade Kapatıcı ile cilt kusurlarını gizliyor. L'Oréal Paris La Vie En Glow Aydınlatıcı Paleti ile cildi aydınlatıyor ve L'Oréal Paris Life's a Peach allıkla renklendiriyor. 

1. Adım: Göz kapağına baz oluştur

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (10 Haz, 2018, 2:49öö PDT)

Cut crease makyajına başlamadan önce göz kapaklarını makyaja hazırlamalısın. Göz kapaklarındaki rnek eşitsizliğini dengelemek ve ileriki adımların daha kusursuz görünmesi için öncelikle L'Oréal Paris - La Petite Palette Maximalist far paletindeki en açık rengi tüm göz kapağına uygula. Far paletindeki kiremit rengini gözlerinin dış köşelerine uygulayarak gözlerini biraz renklendir. 

2. Adım: Gözlerine dumanlı görünüm ver

L`Oréal Paris Makeup (@lorealmakeup)`in paylaştığı bir gönderi (30 Ara, 2017, 12:18öö PST)

Cut crease makyajı genellikle dumanlı bir görünümle birleştiriliyor. Uğur Kıral da cut crease makyajını toprak tonlarında ve hafif dumanlı bir stilde tercih ediyor. Gözlerine baz oluşturduktan sonra sıra geldi gözlerine dumanlı bir hava katmaya...

Bu görünüm için L'Oréal Paris - La Petite Palette Maximalist far paletindeki üç numaralı rengi ince bir far fırçasıyla kirpik diplerine uygula. Daha sonra bu rengi yumuşak uçlu far fırçasıyla yukarı doğru dağıt. Böylece doğal ve dumanlı bir göz makyajı elde edeceksin. 

Göz makyajında bütünlük yakalamak için ince far fırçasıyla dört numaralı far rengini alt kirpik diplerine sür. Böylece gözlerinin çerçevesini oluşturmuş olacaksın. 

3. Adım: Cut crease makyajı

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (12 May, 2018, 12:49öö PDT)

Cut crease makyajında aslında sahte bir göz kapağı oluşturmak amaçlanır. Göz makyajını yaptıktan sonra far ve kapatıcı kullanarak göz kapağını keskin bir çizgiyle belirginleştirerek gözlerine gölgeli bir görünüm kazandırmalısın. Merak etme, bu işlem düşündüğün kadar zor olmayacak. 

Öncelikle ince yapılı kapatıcını göz kapağının üzerine yassı bir fırçayla uygula. Göz kapağını kesen bir görüntü oluşturmalısın. Kapatıcını L'Oréal Paris - La Petite Palette Maximalist far paletindeki en açık renk ile sabitle. Bu işlem için parmaklarını kullanmalısın böylece daha etkili bir sonuç alacaksın. Gözlerine daha doğal ve belirgin bir görünüm kazandırmak için far paletindeki üç numaralı kiremit rengi gözlerinin dış köşesine sürerek göz kapağının üzerine doğru yuvarlak hareketlerle dağıt.

4. Adım: Kirpiklerini ön plana çıkart

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (6 Haz, 2018, 7:41öö PDT)

Göz makyajını ortaya çıkaran en etkili adım maskara uygulaması oluyor. Gün boyu kirpiklerini düşürmeyecek, hacim kazandıracak ve uzunluk katacak bir maskarayla kirpiklerini ortaya çıkarmalısın.

Uğur Kıral, cut crease makyajı için L'Oréal Paris - Superstar XFiber Xtreme Resist Maskara'yı tercih ediyor. Maskaranın ilk adımı ile kirpiklerine dolgunluk kazandırmalısın. İkinci adımıyla maskaranı sabitleyerek gün boyu sürecek dramatik kirpiklerin tadını çıkarmaya başlayabilirsin. Maskaranı alt kirpiklerine de uygulamayı unutma!

5. Adım: Pembe rujunla makyajını tamamla

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (28 May, 2018, 1:39öö PDT)

Toprak tonlarındaki göz makyajına en çok pembe ruj yakışıyor. Uğur Kıral, cut crease makyajını pembe - mercan tonları arasında mat bitişli bir rujla tamamlıyor. 

L'Oréal Paris Color Riche Matte 104 rengiyle dudaklarına mat ve etkileyici bir görünüm kazandırabilirsin. Soğuk alt tonlu bu renk sayesinde göz makyajın ortaya çıkacak, anında kusursuz bir havaya bürüneceksin. 

Uğur Kıral'ın cut crease bu şekilde! Daha fazla makyaj videosundan ilham almak için Makyaj.com'un Youtube sayfasını ziyaret etmeyi unutma.  

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler