loader

Daha büyük gözler için öğrenmen gereken 6 makyaj ipucu

Favoriye Ekle

Gözlerinin daha büyük görünmesini sağlayacak makyaj tüyolarını öğrenmeye ne dersin?

Eğer küçük göz yapısına sahipsen ve gözlerinin olduğundan daha büyük görünmelerini istiyorsan, sana vereceğimiz harika ve pratik makyaj tüyoları var! Gözler nasıl daha büyük gösterilir merak ediyorsan, tüm adımları sıralıyoruz.

Büyük gözler için: Yarım göz makyajı

Daha büyük gözler için öğrenmen gereken 6 makyaj ipucu_1


Gözlerini daha iri ve çekik göstermek için göz makyajında dış köşelere yoğunlaşabilirsin. Koyu tonlarda farlar, gözlerini gölgelendireceği ve göz formunu dışa doğru genişleteceği için gözlerin daha büyük görünecek. Bunun için L'Oréal Paris'in Color Queen tekli farlarından sıcak kahverengi tonundaki Force rengini kullanabilirsin. Değerli yağlar içeren bu far, yapısı gereği çok kolay dağıldığı için birkaç hareketle kusursuz bir sonuç elde edebilirsin.

Gözleri büyüten maskara: Dış köşelere yoğunlaş

Daha büyük gözler için öğrenmen gereken 6 makyaj ipucu_2


Gözlerinin büyük görünmesini istiyorsan, bu konuda en büyük yardımcın maskaran olacak. Kirpiklerini kaldıracak, uzatacak ve hacim verecek bir maskara ile gözlerini daha büyük ve açık gösterebilirsin. Hangi maskara gözleri daha büyük gösterir? sorusunun cevabına gelirsek: L'Oréal Paris'in ceylan göz etkili Bambi maskarası, kocaman gözler için en doğru seçenek. Özel fırçası ile tüm kirpikleri kavrayıp kaldıran bu maskara, hacimi içten dışa doğru veriyor. Böylece de gözler, olduklarından çok daha büyük görününüyor. Eğer Loreal Bambi maskara hakkında tüm detayları öğrenmek istersen, bu makalemize mutlaka göz atmalısın.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.


Göz içine nude göz kalemi sürmek

Daha büyük gözler için öğrenmen gereken 6 makyaj ipucu_3


Bu makyaj hilesini mutlaka duymuşsundur ama biz yine de tekrarlayalım. Gözlerinin içine nude göz kalemi sürerek gözlerini daha aydınlık ve geniş gösterebilirsin. Tek yapman gereken alt kirpiklerinin iç kısmına, akmayacağından ve bulaşmayacağından emin olduğun ten rengi bir göz kalemi sürmek. Eğer bizden bir öneri istersen, L'Oréal Paris'in Infaillible Gel Crayon göz kalemlerinden 13 Uptown Beige rengini mutlaka denemelisin.

Photo Makeup.com

Göz pınarlarını aydınlat

Daha büyük gözler için öğrenmen gereken 6 makyaj ipucu_4


Aydınlık göz pınarları büyük göz makyajının gizli silahı! Gözlerini daha büyük göstermek için, hatta birbirine yakın gözlerin arasını biraz daha açmak için göz pınarlarına aydınlatıcı uygulamak en sevdiğimiz makyaj tüyolarından. Bu ışıltılı etki gözleri büyük gösterdiği gibi aynı zamanda bakışlara enerjik ve canlı bir etki de katıyor. L'Oréal Paris'in Glow Mon Amour likit aydınlatıcını yüzünün yüksek noktalarına uygularken göz pınarlarına da birer kere dokundurmayı unutma!

Büyük ve badem gözler için 'yarım eyeliner' yöntemi

Daha büyük gözler için öğrenmen gereken 6 makyaj ipucu_5


Gözlerinin tamamına eyeliner uygulamak yerine sadece dış yarısına uyguladığında gözlerinin daha büyük ve çekik göründüğünü fark edeceksin. Eğer badem göz makyajı yapmak istiyor, gözlerinin daha büyük ve çekik görünmesini istiyorsan, L'Oréal Paris'in Matte Signature likit eyelinerlarından 01 Ink Signature rengini deneyebilirsin. Uzun gövdesi ve sivri uçlu kısa aplikatörü ile kontrolü çok kolay olan bu eyeliner, en acemileri için bile resmen çocuk işi. Ayrıca son derece pigmentli ve gün boyu da kalıcı!

Göz makyajında metalik ve aydınlık tonları tercih et

Daha büyük gözler için öğrenmen gereken 6 makyaj ipucu_6


Göz makyajında kullanacağın metalik ve açık tondaki farlar, gözlerine boyut katacağı için olduklarından daha büyük görünmelerini sağlayacak. Özellikle göz kapaklarının tam ortasına uygulayacağın metalik krem tonlarındaki farlar, spotlight etkisi yaratacağı için çok işe yarayacak. Renk önerimiz: Loreal Color Queen farlardan 17 Don't Stop Me'yi denemelisin. İçerisindeki ışıltılarla gözlere boyut katan bu far bir harika!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler