loader

Daha Genç Görünen Bir Ten İçin Makyaj Sırları

Favoriye Ekle

Makyajla genç görünmek, senin için sıraladığımız bu ipuçları ile mümkün. Öğrenmeye hazır mısın?

Yaşın kaç olursa olsun cildinin genç ve parlak görünmesi önemli. Bunun tek yolu ise bir servet döktüğün estetik merkezleri değil, olmamalı da. Onun yerine biz, makyaj malzemelerin ile teninin nasıl daha genç görünebileceğinin sırlarını vermek istiyoruz. Bu seni heyecanlandırdıysa, hemen koltuğuna kurul ve arkana yaslan. “Genç gösteren makyaj teknikleri neler?” ve “genç görünen bir cilt için ten makyajı sıralaması nasıl olmalı?” açıklıyoruz!

Genç Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Genç Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Tenine uygulayacağın makyajla genç görünmenin sırlarını aşağıda senin için listeledik. Genç görünen ten makyajı nasıl yapılır, gel birlikte bakalım.

1.    Cildini Nemlendirerek Başla

Cildini Nemlendirerek Başla

Genç görünen bir ten için cildini nemlendirmeyi kesinlikle unutmamalısın. Nemli cilt, üzerine uygulanacak olan her türlü makyaj ürününü çok daha iyi emecek ve cilt kusma yapmayacaktır. O nedenle o gün makyajınla ışıl ışıl bir görüntüye kavuşmak istiyorsan, içerisinde hyaluronik asit bulunan, cilt tipin ile uyumlu nemlendiricilerden faydalanmalısın. Hyaluronik asit içeriğine özellikle vurgu yapmak istiyoruz. Çünkü bu içerik, ağırlığının 1000 katı kadar su tutma kapasitesine sahip bir bileşen. Dolayısıyla da cildinin nem ihtiyacını karşılayabilecek daha iyi bir içerik tanımıyoruz.

Editörün Önerisi: Cilt bakımında hyaluronik asit içeren bir seri kullanmak istersen, L'Oréal Paris Revitalift Filler serisini önerebiliriz. Makro hyaluronik asit, mikro hyaluronik asit ve yeni nesil mikro hyaluronik asit içeren bu seri, iğnesiz dolgu etkisi sayesinde cildin 10 yıl önceki dolgun görünümünü geri kazandırmaya yardımcı oluyor. Revitalift Filler serisini daha yakından incelemek istersen buraya tıklayabilirsin.

2.    Makyaj Bazını Es Geçme

2.    Makyaj Bazını Es Geçme

Genç görünen bir cilt için ikinci adımın, makyaj bazı olmalı. Makyaj bazı, (bilinen diğer bir adı ile primer) cildine uygulayacağın ten ürünlerinin çok daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olan, mükemmel yardımcılardan biri. Makyaj bazı ile sen de fondöteninin çizgilerine dolmasını önleyebilir, bu sayede kırışıklık görünümünü yok edebilirsin. Üstelik primer’lar ile sadece kırışıklıkları değil, aynı zamanda cildindeki gözenek görünümü de azaltman mümkün. O nedenle biz her zaman, makyaj bazı kullanmanın önemli olduğunu belirtiyoruz. Bizim önerimiz L'Oréal Paris Infaillible Resurfacing Makyaj Bazı, cildinin pürüzsüz görünmesini sağlayacak.

3.    Cildini Aydınlık Gösteren Bir Fondöten Seç

Cildini Aydınlık Gösteren Bir Fondöten Seç

Ve gelelim fondöten adımına. Bu noktada iyi bir ürüne sahip olmalısın. Çünkü çok yoğun ve kalın tabakaya sahip fondötenler, cildinde hem yapay bir görünüme neden olacak hem de cildin bir süre sonra ürünü kusacaktır. O nedenle cildini genç göstermek için doğal bir duruşa sahip olan, aynı zamanda da cildini aydınlık gösteren bir ürün tercih etmende fayda var. Bu sayede cildin daha taze, ışıltılı ve tabii ki genç görünecektir. Unutma, gençliğin o taze görünümünü yakalamak en büyük hedefimiz! 😊

Editörün önerisi: Makyaj.com editörleri olarak cildimizi genç gösteren en büyük sırrımızı seninle de paylaşmak istiyoruz: L’Oréal Paris True Match fondöten! Biz bu ürünü ne zaman kullansak, hep “sen yüzüne bir şey mi yaptırdın?” sorusunu alıyoruz. Oysa ki maharet tamamen fondötende. Çünkü bu mucizevi ürün, aynı zamanda cildimize bakım da yapıyor. Nasıl mı? Tabii ki formülündeki hyaluronik asit, E vitamini ve antioksidanlar sayesinde!

2 hafta boyunca düzenli kullanımda cilt kalitesini iyileştiren bu fondöten, son derece ince bir yapıya sahip. Ancak buna rağmen cildimizde mükemmel bir kapama da sağlıyor. Gün boyu cildi nemli tutan ürün, doğal ve sağlıklı bir cilt görünümü sunarak ten rengimiz ile bütünleşiyor. Sanki hiç yokmuş gibi! 😍 30 farklı renk seçeneği sunan bu seride kendi cilt tonunu bulmamansa imkansız. Genç görünen ten makyajının vazgeçilmez parçası olacak bu fondötene sen de bizim gibi bayılacaksın, demedi deme! 😊

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

4.    Kapatıcı Uygulamayı Unutma

Kapatıcı Uygulamayı Unutma

Sıra geldi, cildinin diğer kusurlarını gizlemeye. Özellikle göz çevrendeki koyu halkalar, kaz ayakları ve mimik çizgilerin için kapatıcı (concealer) uygulaması yapabilirsin. Ten renginden bir ton açık renkte seçeceğin bir kapatıcıyı, göz altına hafifçe uygulayıp mor halkalı görünümü ortadan kaldırabilirsin. Mimik çizgisi ve kaz ayakların için de kapatıcını tek bir nokta şeklinde dokundurup, ardından nemli makyaj süngeri ile dağıttığında çizgi görünümünün hafiflediğini göreceksin. Hyaluronik asit içeren ve bu sayede göz çevresindeki ince çizgileri ve renk eşitsizliklerini gidermeye yardımcı olan L'Oréal Paris True Match 2'si 1 Arada Göz Kremi İçeren Kapatıcı, favorilerimizden. Göz kremi ve kapatıcı görevini aynı anda gören bu ürün, bakım etkisi sayesinde harika bir iş çıkarıyor.


5.    Yüz Kontürü ile Hatlarını Belirginleştir

5.    Yüz Kontürü ile Hatlarını Belirginleştir

Belli bir yaştan sonra cildimiz, eski dolgun görünümünü kaybedebilir. Önceden daha çok belli olan o elmacık kemikleri, artık eskisi kadar kendini belli etmiyorsa çözüm yüz kontürü uygulamakta! Cildinin aydınlık ve gölgede kalan bölümlerini daha net şekilde gösterebilmek ve cildine daha dolgun bir görünüm kazandırmak için kontür uygulamasından yardım alabilirsin. Yüz hatları belirlenmiş cildin çok daha genç bir görünüm sunacaktır, bizden söylemesi.

6.    Taze Bir Görünüm İçin Aydınlatıcı Kullan

Taze Bir Görünüm İçin Aydınlatıcı Kullan

Ve gelelim aydınlatıcılara… Kontür uygulamasıyla cildinin gölgelerini belirginleştirdikten sonra aydınlık kalması gereken bölümlere bu adımı uygulayabilirsin. Yalnız, biz bu noktada likit ya da krem formdaki aydınlatıcılara yönelmeni tavsiye ediyoruz. Pudra formundaki aydınlatıcılar, belli bir süre sonra cildinden hem kaybolacak hem de pütürlü bir görünüme neden olacaktır. Aydınlatıcının, cildinin kendi ışıltısıymış gibi durması seni genç gösterecek en mühim detaylardan biri, unutmamalısın. 😉

İpucu: Cildini pürüzsüz gösterecek, çizgilere dolmadan içten gelen bir ışıltı verecek L'Oréal Paris Glow Mon Amour Likit Aydınlatıcı'ları mutlaka denemelisin. Hindistan cevizi yağı içeren formülleri ile bu likit aydınlatıcılar cilt kusurlarını asla belli etmiyor ve çok doğal bir etki veriyorlar.

Bonus: Allık Uygulaması

Bonus: Allık Uygulaması

Buraya kadar ten makyajında genç görünen bir cilt için uygulaman gereken adımları sırasıyla anlattık. Ancak bir de gençliğin o taze görünümü için uygulaman gereken bir adım daha var ki o da allık aşaması. Gençken yanaklarımızda görmeye alışık olduğumuz o taze pembeliği yakalamak için allıklardan faydalanabilirsin. Ancak yine likit veya krem formundaki ürünleri kullanmanı tavsiye ediyoruz. Bu sayede cildine kendi rengiymiş gibi doğal bir görünüm kazandırman çok daha kolay olacaktır. Son olarak renk seçiminde pembe ve şeftali tonlarına yönelmenin daha taze bir görünüm yaratacağını hatırlatmak istiyoruz. 😊

He bir de yüzüne içten bir gülümseme koymayı unutma. İşte şimdi çok daha genç ve güzelsin. 😘

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler