loader

Daha güzel görünüm için: Sabahları bu 5 şeyi yapmayı unutma!

Favoriye Ekle
Daha güzel görünüm için: Sabahları bu 5 şeyi yapmayı unutma!

Sabah rutininde yaptığın bazı güzellik hataları, gün boyu güzelliğini kötü anlamda etkileyebilir. Alarmı ertelemeden önce sabah bakım rutinine çeki düzen vermeye ne dersin? Bu beş adımı doğru uygulayarak gün boyu güzelliğini ve özgüvenini garanti altına al.

Her şey duşta başlar

Yanlış bir biçimde duş aldığın kimin aklına gelirdi? Doğru biçimde duş alarak, gün boyu harika görünen cilt ve saç görünümü yakalayabilirsin. Ilık su ile cildindeki gözenekleri temizle, soğuk su ile saçlarını durulayarak saçlarının gün boyu parlamasını sağla. İşte bu kadar!

Saçlarını doğru şekilde kurut

Saçlarını doğru bir biçimde kurutarak hem zaman kazanacak, hem saç dokunu koruyacaksın. Saçlarını kurutmadan önce mutlaka ısıdan koruyucu bir serumdan yardım al... Saçlarını beş altı parçaya ayır ve her bir parçayı nazikçe kurut.

Saç şekillendirirken dikkat!

Isı ile saçını şekillendirmediğin günleri, 'kötü saç günü' olarak tamamladığını biliyoruz. Yine de saçlarını ısı ile şekillendirirken parlaklığını kaybetmemesi için ısıyı minimum da tutmaya özen göster.

Makyajını doğru biçimde dağıt

Makyajını doğru biçimde dağıtmazsan doğal görünümden bir hayli uzaklaşacaksın. Makyajını parmaklarınla uygulamak yerine, fondöten fırçasından yardım al ve uygulamayı gün ışığında yapmaya özen göster.

Son dokunuş: Allık uygulaması

Allığı rastgele uygulamak, yapay ve hatta yaşlı görünmene neden olabilir! Allık hepimizin makyaj çantasının vazgeçilmezi, bu doğrultuda en doğru tonu seçtiğinden emin ol ve allığını olabildiğince dağıt.
 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön